В Україні банківський облік операцій спрощено для представників IT

Čytaty latynkoju
В Україні банківський облік операцій спрощено для представників IT

Зокрема зміни стосуються переліку документів, які потрібні банкам для здійснення валютного контролю відносно вказаних операцій, повідомляє Нацбанк України.

Що змінилося для резидентів, які здійснюють  зовнішньоекономічну діяльність

  • Законодавством встановлені строки розрахунків за експортними/ імпортними операціями резидентів. Це 90 календарних днів з моменту підписання документа про надання послуг.
  • При експорті резидентами онлайн-послуг нерезидентам в ролі ЗЕД можуть виступати документи, які застосовуються у міжнародній практиці. Головне, що вони були правильно оформлені і містили достатню інформацію про сторони, між якими мають здійснюватися розрахунки. Це може бути оферта і підтвердження про її прийняття іншою стороною, «інвойс» або інші.
  • В якості підтвердження експорту послуг та встановлення строків розрахунків (90 днів) банк може використати той самий акт виконаних робіт, наданих послуг, або переданих прав інтелектуальної власності. Якщо, приміром, за умовам експортного договору таким документом є інвойс, то банк саме його і має право вимагати.

Засвідчення і переклад операцій

  1. Банк самостійно визначає чи потрібно його клієнту перекладати на українську мову іноземні договори із нерезидентами.
  2. Для копій документів, які подаються резидентом до банку, достатньо буде засвідчити їх власноручним підписом резидента (уповноваженої ним особи) та відбитком його печатки (за наявності).

Нагадаємо, НБУ розширивУкраїнці зможуть відкривати банківські рахунки дистанційно — НБУ можливості використання дистанційної ідентифікації клієнтів банків через BankID. Це дасть можливість отримати адміністративні, банківські та інші послуги.