Україна змогла показати прогрес у питанні отримання дозволів на будівництво піднявшись на 5 пунктів до 30 місця. Більш скромний прогрес у рейтингу по реєстрації власності, за цим показником Україна посіла 63 місце. Суттєвий прогрес — 9 сходинок — було продемонстровано у питаннях захисту міноритарних акціонерів.Прогрес України відбувся, в тім числі, і завдяки новому корпоративному законодавству.
Що спричинило прогрес
На такий прогрес вплинули всі ті зміни корпоративного законодавства, які відбулися минулого року. Так, парламент ухвалив зміни до законодавства, якими запровадив обов’язковість розкриття інформації про угоди із зацікавленістю у щорічній звітності акціонерних товариств. «Витягнула» цьогорічний рейтинг і «міжнародна торгівля», де Україна піднялась з 119 на 78 місце. Також суттєвий прогрес держава продемонструвала в забезпеченні виконання контрактів, де спостерігається рух з 82 на 57 позицію. У питаннях вирішення проблем із платоспроможністю Україна опинилась на 145 місці, хоча була ще далі, на 149-му. Міністр економічного розвитку Степан Кубів у своїй колонці на «Економічній Правді» пояснив таке зростання тим, що автомобільні запчастини були виключені з переліку товарів військового використання, що полегшило процедуру їх імпорту. Також він зазначив, що, на думку Світового банку, Україна стала краще забезпечувати виконання контрактів. Зокрема, експерти відзначили, що покращилась якість судового процесу.
Де потрібне покращення
За деякими напрямками спостерігається негативна динаміка. Наприклад, у питанні реєстрації підприємств Україна опустилась з 52 на 56 позицію, в питанні підключення до електромереж — мінус 7 позицій і, як наслідок, 135 місце. Погіршився доступ до отримання кредитів, де Україна тепер займає 32 місце, а не 29 — як рік тому. Регрес також спостерігається у питаннях оподаткування, де Україна займає 54 місце, втративши 9 позицій.
Нагадаємо: нещодавно презентувалиВизначено найкомфортніші міста та регіони України для ведення бізнесу найкомфортніші міста та регіони для ведення бізнесу. Дослідження проводили на основі 17 індикаторів, розроблених експертами Transparency International спільно з іноземними інвесторами, українськими компаніями та соціальними департаментами українських мерій у містах. ТОП-3 списку склали Івано-Франківськ (15 з 20 балів), Київ (12,7) та Вінниця (12).