Досі розрахунок викидів парникових газів в Україні проводився без використання єдиної методики, яка б показувала реальні дані щодо цих викидів. Йдеться про діяльність великих енергетичних та промислових підприємств, які повинні будуть використовувати єдину методику розрахунку викидів вуглекислого газу, подавати плани моніторингу та звіти про їх виконання.
Як працюватиме новий законопроект
Законопроект дозволить запровадити в Україні європейську систему моніторингу викидів парникових газів, а у подальшому будь-який з інструментів скорочення викидів вуглекислого газу. Остап Семерак зазначив, що документ пройшов попереднє обговорення із представниками провідних промислових підприємств, бізнес-асоціацій, на види діяльності яких може потенційно поширюватися дія закону. Відомо, що Мінприроди розробило документ на виконання Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС за підтримки Світового банку. Окрім цього, запровадження такої системи передбачено Планом заходів щодо виконання Концепції реалізації державної політики у сфері зміни клімату на період до 2030 року.
Законом передбачено запровадження нового інституту верифікаторів, які перевірятимуть правильність наданої підприємствами інформації. Після схвалення урядом законопроект буде передано на розгляд Парламенту.
Нагадаємо, що Львів планує повністю перейтиЛьвів планує повністю перейти на поновні джерела енергії на відновні джерела енергії. Керівництвом міста підписано меморандум з Міжнародною кліматичною організацією 350.org щодо скорочення споживання електроенергії та поступового переходу міста на альтернативні джерела енергії.
Згідно з документом, місто має скоротити споживання електроенергії, відмовитись від вугілля та поступово перейти на поновні джерела енергії. За словами Садового, це значить надавати максимальну підтримку електротранспорту, інвестувати в очисні споруди, новітні технології, що дадуть можливість використовувати не нафту та газ, а енергію сонця та вітру.