Влада, промисловці, підприємці та громадські діячі Хмельницької області підписали меморандум, який стосується розвитку поновної енергетики.
Яких результатів досягла Хмельницька область
У першому півріччі з поновних джерел енергії було вироблено 40,8 млн кВт-год електроенергії, з яких:
- 8,1 млн кВт-год — малими гідроелектростанціями;
- 17 млн кВт-год – сонячними електростанціями;
- 15,7 млн кВт-год – біогазовими установками.
В області діє 29 малих ГЕС та 12 СЕС загальною потужністю 35 МВт. Всього до кінця 2018 року планується введення в експлуатацію 12 СЕС загальною потужністю понад 50 МВт. Сума інвестицій складе до $ 50 млн . В яких районах планується встановлення сонячних електростанцій:
- Віньковецький район — СЕС потужністю 2,8 МВт;
- Городоцький район — СЕС потужністю 10 МВт;
- Дунаєвецький район — СЕС потужністю 10 МВт;
- Кам’янець-Подільський район —дві СЕС загальною потужністю 20МВт;
- Летичівський район — дві СЕС загальною потужністю 6,5 МВт;
- Новоушицький район — дві СЕС загальною потужністю 4,5 МВт;
- Старосинявський район — СЕС потужністю 9 МВт;
- Чемеровецькому районі — дві СЕС загальною потужністю 15 МВт.
Також до кінця року планується введення в дію II черги Теофіпольської ТЕС потужністю 10,5 МВт. Загальна вартість проекту близько 1 млрд грн. На додачу, за січень-серпень на заходи з енергозбереження та енергоефективості жителям Хмельницької області видано 844 кредити на загальну суму 28,3 млн гривень. З обласного та місцевих бюджетів на енергоефеективність на 2018 рік заплановано 94 млн. грн. На 1 вересня профінансовано 58,7 млн грн.
Які заходи проводяться в області з енергоефективності
Як зазначено на сайті облради, сьогодні в області активно проводиться термомодернізація: замінюються котли на більш сучасні та економні, утеплюються будівлі, йде реконструкція мереж вуличного освітлення із заміною ламп на економні світлодіодні, утеплюються підлоги, впроваджується енергомоніторинг.
На Хмельниччині скоротилося споживання газу у порівнянні з січнем-серпнем 2017 року на 24,7 млн м куб. або 9,1% (у 2017р. на 5,4%). Зараз у області працює 154 котельні на альтернативних видах палива, що становить 18% від загальної кількості всіх котелень.
Нагадаємо, мер Львова Андрій Садовий також підписавЛьвів планує повністю перейти на поновні джерела енергії меморандум з Міжнародною кліматичною організацією 350.org щодо скорочення споживання електроенергії та поступового переходу міста на альтернативні джерела енергії.