fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Тепер QAZAQSTAN: Перша з країн колишнього Союзу перейшла на латинку

Teper QAZAQSTAN: Perša z kraїn kolyšńogo Sojuzu perejšla na latynku
Відповідно до оновленого стандарту на державному гербі Казахстану назву республіки відтепер буде написано латиницею. Про це інформує телеканал «Прямий» з посиланням на прес-службу Комітету технічного регулювання та метрології (КТРМ) Міністерства з інвестицій та розвитку цієї країни
Vidpovidno do onovlenogo standartu na deržavnomu gerbi Kazahstanu nazvu respubliky vidteper bude napysano latynyceju. Pro ce informuje telekanal «Prjamyj» z posylannjam na pres-službu Komitetu tehničnogo reguljuvannja ta metrologiї (KTRM) Ministerstva z investycij ta rozvytku cijeї kraїny
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Як інформують ЗМІ, 12 вересня 2018 року в Еталонному центрі відбулося засідання науково-технічної комісії під головуванням керівника КТРМ Армана Шаккаліева за участю автора державного герба Казахстану Жандарбека Малібекова і керівництва РГП КазІнСт. До національного стандарту держави внесено зміни в частині написання слова Казахстан латинкою QAZAQSTAN по всьому тексту стандарту. Це — один із кроків в рамках переходу цієї країни на латинку. Чому відбувається зміна назви та абетки. Зміна назви країни — один із кроків відповідно до указу президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва Про переведення абетки казахської мови з кирилиці на латинку. Президент також доручив своїй адміністрації в четвер підготувати документи для перекладу казахської мови латинкою з кирилиці, що символічно віддалить центральноазіатську країну від РФ. Казахська мова, що належить до тюркської групи і використовувала раніше арабський алфавіт. У 1920-х роках Радянський Союз перевів цю країну на латинку, яка в 1940 році була замінена кирилицею на основі російської абетки. Це призвело до появи аж 42 символів, що незручно для цифрових пристроїв та клавіатур. Остання версія пропонованої абетки на основі латиниці буде використовувати знак апострофа для зміни букв. Офіційна назва Казахстану на латиниці буде мати такий вигляд: Qazaqstan Respyblikasy. Нагадаємо, раніше редакція Na chasi стала першим українським медіа, яке запустило версію видання латинкою, а також презентувала Маніфест української латинки.
Реклама 👇 Замовити

Як інформують ЗМІ, 12 вересня 2018 року в Еталонному центрі відбулося засідання науково-технічної комісії під головуванням керівника КТРМ Армана Шаккаліева за участю автора державного герба Казахстану Жандарбека Малібекова і керівництва РГП «КазІнСт». До національного стандарту держави внесено зміни в частині написання слова «Казахстан» латинкою QAZAQSTAN по всьому тексту стандарту. Це — один із кроків в рамках переходу цієї країни на латинку.

Чому відбувається зміна назви та абетки

Зміна назви країни — один із кроків відповідно до указу президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва «Про переведення абетки казахської мови з кирилиці на латинку». Президент також доручив своїй адміністрації в четвер підготувати документи для перекладу казахської мови латинкою з кирилиці, що символічно віддалить центральноазіатську країну від РФ. Казахська мова, що належить до тюркської групи і використовувала раніше арабський алфавіт. У 1920-х роках Радянський Союз перевів цю країну на латинку, яка в 1940 році була замінена кирилицею на основі російської абетки. Це призвело до появи аж 42 символів, що незручно для цифрових пристроїв та клавіатур.

Остання версія пропонованої абетки на основі латиниці буде використовувати знак апострофа для зміни букв. Офіційна назва Казахстану на латиниці буде мати такий вигляд: Qazaqstan Respy’blikasy.

Нагадаємо, раніше редакція Na chasi стала першим українським медіа, яке запустило версію видання латинкою, а також презентувала «Маніфест української латинки».

Джерело: «Прямий»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: