Тепер QAZAQSTAN: Перша з країн колишнього Союзу перейшла на латинку

Čytaty latynkoju
Тепер QAZAQSTAN: Перша з країн колишнього Союзу перейшла на латинку

Як інформують ЗМІ, 12 вересня 2018 року в Еталонному центрі відбулося засідання науково-технічної комісії під головуванням керівника КТРМ Армана Шаккаліева за участю автора державного герба Казахстану Жандарбека Малібекова і керівництва РГП «КазІнСт». До національного стандарту держави внесено зміни в частині написання слова «Казахстан» латинкою QAZAQSTAN по всьому тексту стандарту. Це — один із кроків в рамках переходу цієї країни на латинку.

Чому відбувається зміна назви та абетки

Зміна назви країни — один із кроків відповідно до указу президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва «Про переведення абетки казахської мови з кирилиці на латинку». Президент також доручив своїй адміністрації в четвер підготувати документи для перекладу казахської мови латинкою з кирилиці, що символічно віддалить центральноазіатську країну від РФ. Казахська мова, що належить до тюркської групи і використовувала раніше арабський алфавіт. У 1920-х роках Радянський Союз перевів цю країну на латинку, яка в 1940 році була замінена кирилицею на основі російської абетки. Це призвело до появи аж 42 символів, що незручно для цифрових пристроїв та клавіатур.

Остання версія пропонованої абетки на основі латиниці буде використовувати знак апострофа для зміни букв. Офіційна назва Казахстану на латиниці буде мати такий вигляд: Qazaqstan Respy’blikasy.

Нагадаємо, раніше редакція Na chasi стала першим українським медіа, яке запустило версію видання латинкою, а також презентувала «Маніфест української латинки».