Цього року приватна компанія запускає мережу суперчарджерів. Це будуть електричні заправки з потужністю від 50 кВт. На часі дізнатися про деталі нововведення щодо електрозаправок.
Що відомо про майбутній проект
Спільно зі ще однією державною компанією цього року Міністерство інфраструктури планує розпочати, а наступного року завершити встановлення суперчарджерів. Втім, ідеться вже про більшу потужність — 100-150 кВт на кожну зарядку. Українці тепер, за словами Володимира Омеляна, не боятимуться виїжджати за міста і зможуть спокійно подорожувати.
«Наприклад — Київ-Одеса, знаючи, що вони проїхали 100-150 км і кожні 100-150 км стоїть суперчарджер, ти витрачаєш 10-15 хвилин на каву і їдеш собі далі. Це змінить психологічну картину, адже зараз власники електрокарів хочуть постійно перебувати біля розетки», – наголосив міністр.
Відзначимо, що з 1 січня 2018 року при ввезенні нових і старих електромобілів в Україні скасована сплата акцизу та податку на додану вартість. Крім того, продажі електромобілів в Україні в січні-червні зросли в 1,5 рази — до 1,9 тис одиниць порівняно з аналогічним періодом 2017 року.
Нагадаємо, що французька компанія Renault інвестуєRenault інвестує понад €1 млрд у виробництво електромобілів понад €1 млрд у 4 підприємства у Франції. Мета інвестиції: збільшення виробництва електромобілів в країні.
Renault вироблятиме модель електромобіля Zoe на підприємстві у Флені й нову модель електромобіля Kangoo на заводі в Мобьожі. Крім того, компанія планує почати виробництво електромобілів на підприємстві в Дуе і збільшити їхній випуск утричі на заводі в Клеоні. У компанії переконані, що збільшення інвестицій у виробництво електромобілів підвищить конкурентоспроможність і привабливість французьких підприємств.