Станція безперебійно забезпечуватиме теплом і гарячою водою близько 22 тис мешканців: 190 житлових будинків, 3 дитячих садки та 5 шкіл. Потенціал заміщення газу — більше 8 млн кубічних метрів газу в рік. На часі дізнатися більше про нову теплоелектростанцію в Україні.
Що відомо про нову станцію у Кам’янці-Подільському
Вартість проекту склала майже $10 млн. Із цією станцією Кам’янець-Подільський стає першим, а також третім у Європі та п’ятим у світі містом, яке використовує сучасний метод виробництва тепла. Він полягає у роботі турбіни з модулем ОRС потужністю 1,8 МВт. На станції також встановлено 2 твердопаливних котли загальною потужністю 15 МВт (10 МВт + 5 МВт), 2 резервних газових котли потужністю 12 МВт, а також 3 когенераційні установки загальної потужністю 1,89 МВт.
Реалізацію проекту підтримав Світовий банк. Тепло, згенероване станцією, буде подаватися у мережу за стимулюючим тарифом. Електроенергія, вироблена з біомаси, буде реалізовуватися за «зеленим» тарифом у розмірі 12,4 євроценти/кВт*год. Такий стимул закладено у Законі України щодо конкурентного виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії. Також, згідно із цим Законом, інвестор отримуватиме надбавку до «зеленого» тарифу, адже на станції працюють котли українського виробництва.
Нагадаємо, що на Херсонщині нещодавно запустилиНа Херсонщині запустили сонячну станцію на 74 тис панелей сонячну електростанцію на 74 тис панелей. Сонячну станцію «Рубанівка» побудували за 4 місяці. За попередніми підрахунками, вона неабияк збільшить податки до місцевих бюджетів. Нова сонячна станція – це ще й додаткові робочі місця. На «Рубанівці» їх 8. Додаткові кошти влада обіцяє спрямувати на розвиток соціальної інфраструктури: дитячі садочки, дороги, освітлення та інше.