fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Нацбанк дозволить українцям відмовитися від платіжних карток

Nacbank dozvolyť ukraїncjam vidmovytysja vid platižnyh kartok
Національний банк дозволить клієнтам користуватися грошима на банківських рахунках без використання платіжних карт міжнародних платіжних систем. Про це розповів глава НБУ Яків Смолій в інтерв'ю ZN.ua
Nacionaľnyj bank dozvolyť klijentam korystuvatysja grošyma na bankivśkyh rahunkah bez vykorystannja platižnyh kart mižnarodnyh platižnyh system. Pro ce rozpoviv glava NBU Jakiv Smolij v interv'ju ZN.ua
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  У рамках модернізації платіжного простору передбачається перехід на міжнародний стандарт визначення рахунків IBAN. На часі дізнатися, як методологічно відбуватиметься відхід від платіжних карток. Як впроваджуватиметься новинка від НБУ. За словами очільника НБУ, банкам доведеться інвестувати в розвиток таких систем. Технології банку користувача і НБУ будуть гарантувати можливість дистанційного доступу до рахунку і безпеку транзакції з використанням безкарткових технологій. Смалій підкреслив, що технології працюватимуть у режимі 24/7, миттєво і гарантовано. Також очільник Національного банку України зауважив, що ця новинка впроваджується із посиланням до європейських директив. У них йдеться про те, що клієнт може сам вказати банку, яким сервісам він хоче надати доступ до свого рахунку. Це може відбуватися без карток. Наразі відбувається робота над впровадженням цих технологій, у НБУ вже напрацьована концепція. Смалій додав, що розвиток альтернативної інфраструктури має сприяти функціональній та ціновій конкуренції, появи нових гравців і послуг. Нагадаємо, що Національний банк України використовуватиме електронний документообіг для переказів іноземної валюти. Для цього Правління Національного банку внесло зміни до Правил здійснення за межі України та в Україні переказів фізичних осіб за поточними валютними неторговельними операціями та їх виплати в Україні. Відтепер банкам та їх клієнтам надається можливість застосовувати сучасні комунікаційні технології Paperless під час переказів іноземної валюти. Так, клієнти банків зможуть подавати електронні копії підтверджувальних документів для здійснення переказів іноземної валюти за межі України з поточних рахунків в іноземній валюті. А банки зможуть створювати електронні копії підтвердних документів, поданих фізичними особами для здійснення переказу в паперовій формі. Потім їх зберігатимуть.
Реклама 👇 Замовити

У рамках модернізації платіжного простору передбачається перехід на міжнародний стандарт визначення рахунків IBAN. На часі дізнатися, як методологічно відбуватиметься відхід від платіжних карток.

Як впроваджуватиметься новинка від НБУ

За словами очільника НБУ, банкам доведеться інвестувати в розвиток таких систем. Технології банку користувача і НБУ будуть гарантувати можливість дистанційного доступу до рахунку і безпеку транзакції з використанням безкарткових технологій. Смалій підкреслив, що технології працюватимуть у режимі 24/7, миттєво і гарантовано.

Також очільник Національного банку України зауважив, що ця новинка впроваджується із посиланням до європейських директив. У них йдеться про те, що клієнт може сам вказати банку, яким сервісам він хоче надати доступ до свого рахунку. Це може відбуватися без карток. Наразі відбувається робота над впровадженням цих технологій, у НБУ вже напрацьована концепція.

Смалій додав, що розвиток альтернативної інфраструктури має сприяти функціональній та ціновій конкуренції, появи нових гравців і послуг.

Нагадаємо, що Національний банк України використовуватимеНацбанк дозволить українцям відмовитися від платіжних карток 1НБУ використовуватиме електронний документообіг для переказів іноземної валюти електронний документообіг для переказів іноземної валюти. Для цього Правління Національного банку внесло зміни до Правил здійснення за межі України та в Україні переказів фізичних осіб за поточними валютними неторговельними операціями та їх виплати в Україні.

Відтепер банкам та їх клієнтам надається можливість застосовувати сучасні комунікаційні технології Paperless під час переказів іноземної валюти. Так, клієнти банків зможуть подавати електронні копії підтверджувальних документів для здійснення переказів іноземної валюти за межі України з поточних рахунків в іноземній валюті. А банки зможуть створювати електронні копії підтвердних документів, поданих фізичними особами для здійснення переказу в паперовій формі. Потім їх зберігатимуть.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: