Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Країни ЄС мають намір відмовитися від посуду з пластику

Kraїny JeS majuť namir vidmovytysja vid posudu z plastyku

Брюссель має намір ввести заборону на ряд одноразових виробів, а також збір у розмірі 80 євроцентів за 1 кг сміття, непридатного до переробки, повідомляє DW із посиланням на Funke Mediengruppe
Brjusseľ maje namir vvesty zaboronu na rjad odnorazovyh vyrobiv, a takož zbir u rozmiri 80 jevrocentiv za 1 kg smittja, neprydatnogo do pererobky, povidomljaje DW iz posylannjam na Funke Mediengruppe
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Єврокомісія планує заборонити ряд одноразових продуктів із пластику й фактично штрафувати країни-члени Євросоюзу за пластикове сміття, який не підлягає вторинній переробці. Про це повідомили в неділю, 27 травня, видання німецького медіаконцерну Funke Mediengruppe з посиланням на пакет заходів боротьби з пластиковим сміттям. Цей документ комісія ЄС має намір представити в Брюсселі 28 травня 2018 року. Що зміниться у дозволах на використання пластикового посуду та пакування. Згідно з проектом директиви, заборона повинна торкнутися одноразових виробів із пластику, альтернатива яким легко доступна і прийнятна за ціною, пояснюють ЗМІ. Йдеться, зокрема, про: одноразовий посуд, столові прибори, трубочки-соломинки для напоїв, ватні палички та пластикові кріплення для повітряних куль. Крім того, заплановане обмеження сфери використання пластикових пакувань для їжі, яку продають з собою у мережах харчування. Також у виданні Funke Mediengruppe наводять слова Єврокомісара з питань бюджету Гюнтера Еттінґера , який запропонував стягувати з влади країн ЄС певну суму за кожен кілограм пластикового сміття. Йдеться про залишки сміття, котрі непридатні ддля переробки та повторного використання. Якщо виходити з багаторічного фінансового планування Єврокомісії, то такий податок може скласти 80 євроцентів за 1 кг. Кошти підуть до загального європейського бюджету. Цей крок має на меті скорочення кількості пластикових відходів. Чому важливо переробляти відходи та відмовитися від пластику. Нагадаємо, раніше ми розповідали, що обєднані територіальні громади отримають гранти на запровадження роздільного збирання та переробки сміття.

Єврокомісія планує заборонити ряд одноразових продуктів із пластику й фактично штрафувати країни-члени Євросоюзу за пластикове сміття, який не підлягає вторинній переробці. Про це повідомили в неділю, 27 травня, видання німецького медіаконцерну Funke Mediengruppe з посиланням на пакет заходів боротьби з пластиковим сміттям. Цей документ комісія ЄС має намір представити в Брюсселі 28 травня 2018 року.

Що зміниться у дозволах на використання пластикового посуду та пакування

Згідно з проектом директиви, заборона повинна торкнутися одноразових виробів із пластику, альтернатива яким легко доступна і прийнятна за ціною, пояснюють ЗМІ. Йдеться, зокрема, про:

  • одноразовий посуд,
  • столові прибори,
  • трубочки-соломинки для напоїв,
  • ватні палички та пластикові кріплення для повітряних куль.

Крім того, заплановане обмеження сфери використання пластикових пакувань для їжі, яку продають «з собою» у мережах харчування.

Також у виданні Funke Mediengruppe наводять слова Єврокомісара з питань бюджету Гюнтера Еттінґера , який запропонував стягувати з влади країн ЄС певну суму за кожен кілограм пластикового сміття. Йдеться про залишки сміття, котрі непридатні ддля переробки та повторного використання. Якщо виходити з багаторічного фінансового планування Єврокомісії, то такий податок може скласти 80 євроцентів за 1 кг. Кошти підуть до загального європейського бюджету. Цей крок має на меті скорочення кількості пластикових відходів.

Чому важливо переробляти відходи та відмовитися від пластику

Країни ЄС мають намір відмовитися від посуду з пластику

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що об’єднані територіальні громади отримають гранти на запровадження роздільного збирання та переробки сміття.

Джерело: DW

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: