За словами Парцхаладзе, такі зміни сприятимуть чистоті та покращенню екологічної ситуації в населених пунктах. Місця збирання побутових відходів на житлових територіях слід розташовувати не з підвітряного боку, не на протягах, а з забезпеченням норм аерації території. Крім цього, вони повинні бути обладнані для можливості прийому небезпечних відходів. На часі дізнатися, як реформують способи збору сміття.
Що відомо про «сміттєві реформи»
У державних будівельних нормах визначаються площі та відстань для розміщення контейнерних майданчиків для збирання побутових відходів. Майданчики наземного способу збирання сміття проектуються на відстані не менше 20 м від вікон житлових та громадських будинків. Підземного та вакуумного – відповідно до містобудівних та технічних умов. Планувальний модуль підземного та вакуумного способу може збільшувати об’єм накопичення побутових відходів до 5-10 м3 відповідно, якщо це не суперечить технічним умовам.
Система підземного збору сміття — це безпечний, гігієнічний та естетичний спосіб збору відходів в населених пунктах, що сприяє їх роздільному збору, а вакуумний (або пневматичний) спосіб збирання побутових відходів у житлових будинках — цивілізована заміна застарілих сміттєпроводів, які все ще існують у більшості українських будинків.
Ми проаналізували європейський досвід у цьому питанні і в новому ДБН щодо планування та забудови територій ввели можливість організації підземного та вакуумного (пневматичного) способів збирання сміття
Лев Парцхаладзе, заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України
Нагадаємо, що в українських містах хочуть обмежитиВ українських містах обмежать забудову в озеленених зонах забудову в озеленених зонах. Це – іще одна ініціатива профільного міністерства. Введення «зелених ліній» обмеження забудови також сприятиме збереженню цінних озеленених територій і гармонізації міського простору для комфорту людей. Оновлений ДБН буде затверджений найближчим часом.