Що це за День Європи?

Рада Європи святкувала однойменне свято у день свого заснування 5 травня у період між 1949 та 1964 роками. Згодом Європейський Союз затвердив 9 травня як День Європи на саміті в Мілані 1985 року, вирішивши увічнити день проголошення Декларації Шумана. Також 9 травня вважається Днем народження Європейського Союзу.

А яким чином до цього має відношення Україна?

Свято було встановлено в Україні «…враховуючи стратегічний курс України на європейську інтеграцію…» згідно з Указом Президента України «Про День Європи» від 19 квітня 2003 р. № 339/2003.

Цей день в Україні відзначається у третю суботу травня. У це свято, згідно із офіційним формулюванням, жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту. Традиційно урочиста церемонія відкриття Дня Європи проходить у Києві. На Хрещатику облаштовується так зване «Європейське містечко» за сприяння Представництва ЄС в Україні та посольств держав-членів ЄС. Декілька українських міст (наприклад, Вінниця) відзначають цей день загальноміськими гуляннями, фестивалями та усілякими тематичними заходами, починаючи з 2011 року.

Україна — єдина держава не член ЄС, у якій на державному рівні відзначається День Європи.

А як дізнатися, яке місто Європи підходить мені?

Достатньо пройти наш редакційний жартівливий тест — і можливо, підказка знайдеться:

Раніше ми пропонували вам дізнатисяТест: Яке місто Європи вам підходить? 1Відкрита Європа — як працює open data у ЄС, як Європа розвиває відкриті дані у містах та країнах.