Новий закон щодо якості продуктів, з одного боку, створить умови для забезпечення кращої якості та безпечності харчової продукції для споживачів. З іншого – запровадить чіткі і прозорі процедури перевірок, що мінімізують корупційні ризики і сприятимуть розвитку чесної конкуренції. Ключовими новаціями нового закону є ризик-орієнтований підхід до перевірок операторів ринку та запровадження Акта перевірки.
Що буде за порушення закону
Підприємства перевірятимуть залежно від ступеню ризику для життя і здоров`я людей. Наприклад, у магазині, де продається запакована продукція тривалого зберігання, ризиків менше, ніж у магазині, де продається свіже м`ясо. Також, за новим законом, інспектори Держпродспоживслужби здійснюватимуть перевірки, згідно з Актом перевірки. Цей документ міститиме вичерпну кількість питань для перевірки і буде публічним та мінімізує корупційні ризики.
За порушення нового закону передбачені жорсткі санкції. Сума штрафу для юридичних осіб може досягати 70 тис грн – залежно від скоєного правопорушення. У разі виявлення на виробництві факторів, що становлять небезпеку життю і здоров’ю людей, інспектор може ухвалити рішення про тимчасове припинення виробництва та/або обігу харчових продуктів та/або кормів.
Нагадаємо, що зміни на продуктові ціни можна відстежуватиЗміни на продуктові ціни можна відстежувати онлайн онлайн. На сайті «Платформа ефективного регулювання», що створений Мінекономрозвитку за підтримки Державної регуляторної служби, а також Офісу ефективного регулювання (Better Regulation Delivery Office, BRDO) та Ініціативи Європейського Союзу «EU4Business», доступний інфляційний калькулятор, що дозволяє оцінити, як з часом змінювалися ціни в країні. За допомогою онлайн конструктора можна підібрати продукти, з яких складається страва, обрати часовий проміжок, і програма покаже, як змінювалася ціна на кожен інгредієнт окремо і на всю страву в цілому.