fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

У Білорусі школярі зможуть вивчати українську мову

U Bilorusi školjari zmožuť vyvčaty ukraїnśku movu
У білоруських школах відтепер викладатимуть українську мову. Міністерство освіти Білорусі 15 березня затвердило навчальну програму факультативних занять «Українська мова» для V-IX класів шкіл з білоруською та російською мовами викладання
U biloruśkyh školah vidteper vykladatymuť ukraїnśku movu. Ministerstvo osvity Bilorusi 15 bereznja zatverdylo navčaľnu programu fakuľtatyvnyh zanjať «Ukraїnśka mova» dlja V-IX klasiv škil z biloruśkoju ta rosijśkoju movamy vykladannja
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Вже незабаром білоруські школярі зможуть обирати українську мову як факультатив. Як було ухвалено відповідне рішення. На національному освітньому порталі йдеться про те, що мета відповідної програми — формувати в учнів уміння і навички нормативної усної і письмової української мови, в основі яких елементарні знання про особливості української мови в порівнянні з російською та білоруською, а також розвиток почуття любові і поваги до українського народу, інтересу до його мови, культури, літератури, звичаїв, традицій. Посольство України у Мінську відзначає, що це відбулося у контексті розвитку співпраці України з Білоруссю у сфері освіти, про що йшлося на торішніх перемовинах під час приїзду президента Олександра Лукашенка до Києва. Викладачів української мови та літератури вже готують на філологічних факультетах в університетах Мінська та Бреста. У Мінську та Гомелі наразі діють курси української мови для дорослих та дітей, організовані українською діаспорою. Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що USAID підтримає 7 великих проектів в Україні. Програма Долучайся!, що фінансується USAID та реалізується Pact в Україні, підтримає 7 популярних українських фестивалів, конференцій або інших великих заодів з різних напрямків на забезпечення доступності та підвищення рівня екологічності. Метою проектів є підтримка ініціатив неприбуткових організацій або організаторів масштабних подій, що можуть підвищити інклюзивну та/або екологічну обізнаність громадян, забезпечити доступну та екологічну відповідальну інфраструктуру заходу та позитивний вплив на поведінку відвідувачів.
Реклама 👇 Замовити

Вже незабаром білоруські школярі зможуть обирати українську мову як факультатив.

Як було ухвалено відповідне рішення

На національному освітньому порталі йдеться про те, що мета відповідної програми — «формувати в учнів уміння і навички нормативної усної і письмової української мови, в основі яких елементарні знання про особливості української мови в порівнянні з російською та білоруською», а також «розвиток почуття любові і поваги до українського народу, інтересу до його мови, культури, літератури, звичаїв, традицій».

Посольство України у Мінську відзначає, що це відбулося у контексті розвитку співпраці України з Білоруссю у сфері освіти, про що йшлося на торішніх перемовинах під час приїзду президента Олександра Лукашенка до Києва.

Викладачів української мови та літератури вже готують на філологічних факультетах в університетах Мінська та Бреста. У Мінську та Гомелі наразі діють курси української мови для дорослих та дітей, організовані українською діаспорою.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що USAID підтримає 7 великих проектів в Україні. Програма «Долучайся!», що фінансується USAID та реалізується Pact в Україні, підтримає 7 популярних українських фестивалів, конференцій або інших великих заодів з різних напрямків на забезпечення доступності та підвищення рівня екологічності.

Метою проектівУ Білорусі школярі зможуть вивчати українську мову 1USAID підтримає 7 великих проектів в Україні є підтримка ініціатив неприбуткових організацій або організаторів масштабних подій, що можуть підвищити інклюзивну та/або екологічну обізнаність громадян, забезпечити доступну та екологічну відповідальну інфраструктуру заходу та позитивний вплив на поведінку відвідувачів.

Теґи: освіта
Джерело: Радіо Свобода

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: