У Білорусі школярі зможуть вивчати українську мову

Čytaty latynkoju
У Білорусі школярі зможуть вивчати українську мову

Вже незабаром білоруські школярі зможуть обирати українську мову як факультатив.

Як було ухвалено відповідне рішення

На національному освітньому порталі йдеться про те, що мета відповідної програми — «формувати в учнів уміння і навички нормативної усної і письмової української мови, в основі яких елементарні знання про особливості української мови в порівнянні з російською та білоруською», а також «розвиток почуття любові і поваги до українського народу, інтересу до його мови, культури, літератури, звичаїв, традицій».

Посольство України у Мінську відзначає, що це відбулося у контексті розвитку співпраці України з Білоруссю у сфері освіти, про що йшлося на торішніх перемовинах під час приїзду президента Олександра Лукашенка до Києва.

Викладачів української мови та літератури вже готують на філологічних факультетах в університетах Мінська та Бреста. У Мінську та Гомелі наразі діють курси української мови для дорослих та дітей, організовані українською діаспорою.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що USAID підтримає 7 великих проектів в Україні. Програма «Долучайся!», що фінансується USAID та реалізується Pact в Україні, підтримає 7 популярних українських фестивалів, конференцій або інших великих заодів з різних напрямків на забезпечення доступності та підвищення рівня екологічності.

Метою проектівUSAID підтримає 7 великих проектів в Україні є підтримка ініціатив неприбуткових організацій або організаторів масштабних подій, що можуть підвищити інклюзивну та/або екологічну обізнаність громадян, забезпечити доступну та екологічну відповідальну інфраструктуру заходу та позитивний вплив на поведінку відвідувачів.