Україна посідає впевнені позиції у світовому криптопросторі, входить до ТОП-14 країн з розвитку криптоекономіки і впровадження проектів, заснованих на блокчейн. За словами міністра Степана Кубіва, українське законодавство у вказаній сфері не є досконалим. Тому варто розпочати з того, аби внести майнінг у класифікатор та таким чином вивести цей вид із «тіні», у якій вона перебуває.
Як називатиметься новий КВЕД
Внесення пункту щодо діяльності з майнінгу до Класифікатора діяльності з підтримки функціонування розподіленої бази даних має відбуватися у класі 63.11 «Оброблення даних, розміщення інформації на веб-вузлах і пов’язана з ними діяльність». Це пов’язано з тим, що майнінг передбачає послуги з підтримки та забезпечення функціонування розподілених реєстрів даних. Тут йдеться і про використання технології блокчейн та оброблення даних та смарт-контрактів у розподілених блокчейн-реєстрах.
Перший віце-прем’єр-міністр також додав, що збалансоване рішення з цього питання вимагає погодження усіх ключових державних органів. Тому доручив Мінекономрозвитку, Мінфіну, Мін’юсту, Міненерговугілля разом з Держстатом, Агентством електронного урядування, НБУ (за згодою), НКЦПФР (за згодою), СБУ (за згодою) розробити відповідний проект нормативно-правового акту щодо доповнення Національного класифікатора України.
Нагадаємо, що Samsung готуєтьсяSamsung випустить обладнання для майнінгу до запуску обладнання для майнінгу. Корпорація володіє одним із найбільших у світі заводів з виробництва напівпровідників, на якому в минулому році і була завершена розробка нових чіпів для ASIC-майнерів. Угода передбачає, що компанія Samsung забезпечуватиме необхідним хардвером невідомого китайського постачальника обладнання для видобутку криптовалют. Початок масового виробництва обладнання для майнінгу в компанії запланували на кінець січня.