Згідно з дослідженням, в 2017 році було укладено 44 угоди, а в 90% провідними були іноземні інвестиції (наприклад, General Catalyst, IVP, Spark і Almaz Capital), але за участю українських інвесторів.
Яка ситуація із іноземними інвесторами
Іноземний капітал становив 96% загального обсягу інвестицій. У 2016 році і раніше розподіл зовнішнього і локального капіталу було практично рівним. Загальний обсяг інвестицій в українські ІТ-компанії за останні 5 років становив 630 млн доларів, в тому числі за участю провідних світових інвесторів, що свідчить про розвиток і стійкість галузі в умовах економічних і політичних проблем країни.
Говорячи про джерела раннього фінансування, у 2017 році українські стартапи залучали інвестиції в першу чергу від венчурних фондів (90%), а також від ангелів (6%) і на краундфандінових платформах (3%). Найбільшими розкритими угодами 2017 року стали 110 млн доларів інвестицій в Grammarly, 30 млн доларів в BitFurry, 10 млн доларів в Petcube і 7 млн доларів в People.ai.
Нагадаємо, що експорт української ІТ-продукції зріс на 20%Експорт української ІТ-продукції зріс на 20%. В IT як окремій галузі нині працюють 72% чоловіків та 28% жінок в Україні. Згідно з даними дослідження, їхній середній вік становить 30 років, а середня зарплата сягає $1,6 тис. ці показники надалі мають тенденцію до зростання.