Тиждень, що минув, був насиченим для українського війська. Поки керівник оборонного відомства мав кілька дипломатичних зустрічей, морпіхи навчалися у Румунії, а Канада хоче надати українським бійцям свої гвинтівки. Про це та інше – у нашій щотижневій тематичній військовій добірці.
Морські піхотинці навчалися в Румунії
Близько 30 морських піхотинців Військово-Морських Сил ЗС України взяли участь у багатонаціональному навчанні «Платинум Ігл – 2018-1», яке проходило на полігоні Бабадаг у Румунії. Основне завданням навчання – проведення бойового злагодження десантно-штурмового взводу в складі багатонаціональної роти, вдосконалення навичок управління вогнем відділень та взводом, відпрацювання різних видів тактичного маневрування.
Міжнародні навчання проходили в два етапи – стрільба в складі відділення з подальшим переходом у наступ і наступ взводу з ходу з бойовою стрільбою із залученням артилерії. Окрім визначених елементів взаємодії, учасники навчання ознайомилися з різними видами стрілецької зброї ЗС США і Румунії, а також тактико-технічними процедурами НАТО щодо проведення занять з бойовою стрільбою.
В Україні розпочали активно відновлювати аеродроми
Аналіз досвіду бойових дій показує, що військовій авіації вкрай потрібна широка мережа сучасних аеродромів на всій території країни. Тому вже з 2015 року фахівці Повітряних Сил розпочали «повертати у стрій» ті летовища, які військові багато років тому передали в комунальну власність місцевих органів самоврядування. Тепер щороку відновлюють по кілька таких аеродромів. Спочатку повертається авіаційна комендатура, техніка, обладнання. Потім фахівці відновлюють злітно-посадкову смугу, будівлі, казарми, встановлюють сучасну апаратуру.
Втім, не кожний відрізок автомобільного шляху може стати польовим летовищем. Вимоги до злітно-посадкової смуги досить жорсткі: щонайменше 2,5 км ідеальної дороги мають бути ділянкою рівною, без тріщин тощо. Крім того, на кінцях ділянки обабіч мають бути розташовані місця для розміщення літаків і автомобілів обслуговування та обов’язково — якісна об’їзна дорога. Такі суттєві покращення аеродромів державної авіації України проводяться вперше за чверть століття.
Військовим у сфері кіберзахисту доплачуватимуть
Військовим, що працюють у сфері кіберзахисту, будуть доплачувати до 100% окладу. Кабінет міністрів України на засіданні 21 лютого 2018 року встановив розмір доплати військовослужбовцям, які працюють у сфері кібербезпеки і кіберзахисту.
Військовослужбовцям Збройних сил, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки та інших розвідувальних органів, Державної служби спецзв’язку і захисту інформації, які займають посади в сфері кібербезпеки і кіберзахисту, щомісяця виплачуватиметься винагорода в розмірі до 100% посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років. Витрати на винагороди здійснюються в межах асигнувань на грошове забезпечення, передбачених відповідним розпорядником бюджетних коштів. Крім того, доплати будуть отримувати співробітники кіберполіції, а також Державної прикордонної служби, які також працюють в даній сфері.
Канада хоче озброїти українську армію своїми гвинтівками
Канадська компанія Colt Canada сподівається укласти з Києвом угоду на переозброєння української армії своїми штурмовими гвинтівками.
Виробник, як повідомляється, розраховує поставити на Україну до 100 тисяч одиниць зброї. Представник Colt Canada Алекс Пейн розповів виданню, що в січні відбулася «дослідницька» зустріч з українськими чиновниками. Ці переговори, за словами Пейна, поклали початок процесу, який може зайняти до двох років. За цей час Київ повинен визначити точну кількість і види зброї, необхідне для української армії.
Американські рації – для української армії
У населених пунктах, де тривають бойові дії, були проведені великі зміни у армійській системі радіозв’язку. Найбільш масштабним проектом стала закупка польових короткохвильових радіостанцій Harris Falcon II та Falcon III американського виробництва.
Falcon III коштує більше мільйона гривень, тому закуповують їх небагато, а ось «більш молодші» Falcon II у деяких підрозділах присутні аж до ротного рівня. Уже зараз є можливість розгорнути захищену (алгоритм шифрування до АЕS-256 – це гарантована стійкість) та стійку до радіоелектронної боротьби (за рахунок псевдовипадкової перебудови робочої частоти) радіомережу. Причому не тільки для голосового зв’язку, але й для передачі даних. Можливо організувати однорангову мережу, в якій немає вразливого центрального вузла і яка поєднуватиме станції на відстані десятки та сотні кілометрів.
Нагадаємо, що Україна та Індонезія опрацьовуютьЗброя для Джакарти та безпечні арсенали – чим жили Збройні Сили протягом тижня плани щодо розширення військово-технічної співпраці. Українські перспективні оборонні розробки, зокрема БПЛА, броньована автотехніка, оптико-електронне обладнання, стрілецьке озброєння зацікавили індонезійські силові структури. Йдеться і про системи для забезпечення кібербезпеки.