Завдяки новоспеченій базі кожен охочий дізнається про історію пам’ятки, її технічний стан, проведені перевірки та видані дозволи. Вся ця інформація внесена в базу.
Як створювали систему
Ознайомлення з тестовою версією електронної бази пам’яток відбулося на комісії Київради з питань культури, туризму та інформаційної політики. Вона стала результатом дворічної роботи над реалізацією однієї з перших зареєстрованих електронних петицій і прикладом успішної взаємодії громадськості та міської влади.
Інформаційна система дозволить в декілька кліків дізнатися про пам’яткоохоронний статус будівлі, вид та технічний стан пам’ятки, проведення перевірок та отримання дозволів власниками, ознайомитися з історичною довідкою, переглянути галерею історичних і сучасних фотографій та в майбутньому навіть заявити про можливі порушення щодо конкретного об’єкта
Як працювати із базою
Щоб подивитися базу, потрібно зайти на сайт інформаційно-аналітичної системи «Майно», внизу сторінки натиснути «Перейти на карту». Далі натиснути «+» біля «Додати шар» і обрати «Пам’ятки культурної спадщини». На мапу нанесено 2477 об’єктів (з понад 3,5 тис існуючих). Можна дізнатися наявність пам’яток на конкретній вулиці. Щодо кожного з об’єктів будуть такі відомості: назва, адреса, охоронний номер, форма власності, тип, вид і стан пам’ятки. Зараз система перебуває в тестовому режимі, інформація доповнюється і перевіряється.
Нагадаємо, що електронними візами «заманюватимутьЕлектронні візи «заманюватимуть» туристів з Індії та Китаю до Києва» туристів з Індії та Китаю до столиці України.