Які зміни буде запроваджено
За інформацією генерал-майора Володимира Рапка, триває впровадження Єдиної автоматизованої системи управління, програмної платформи, сумісної з NATO (ЄАСУ), та збільшення бойового потенціалу за рахунок автоматизації управління військами та зброєю. Додатково проводиться інтеграція волонтерських проектів автоматизації й наданих у рамках військово-технічної допомоги від уряду США.
При цьому військові використовують збір і аналіз досвіду бойових конфліктів попередніх років, зокрема у сербо=хорватській війні, подіях в Іраку, Грузії, Афганістані. Після закупівлі цифрових засобів транкінгового зв’язку розгорнуто мережу цифрового захищеного радіозв’язку в зоні АТО. У період демонтажу застарілого обладнання важливу роль зіграли волонтери. Без їхньої участі, запевнив представник Генштабу ЗСУ, модернізація апаратних так швидко не відбулася би. Нині розпочата робота з переходу бойових військових частини ЗСУ на оснащення радіостанціями турецької компанії «Aselsan». Окремі військові частини й підрозділи продовжать використання радіостанцій «Harris», отриманих у рамках програми військової допомоги від США. Радіостанції «Motorola» використовуватимуться в підрозділах оперативного забезпечення.
Чи вироблятиме Україна власні засоби цифрового зв’язку для армії
Також представник Генерального штабу повідомив, що нині планується розгорнути виробництво цих радіостанцій на території України. Основна причина цього — потреба в комплектуючих для таких засобів зв’язку. Застаріле радіоустаткування, яке не відповідає вимогам нових стандартів, частково передадуть у музеї, а решту утилізують.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що «Укроборонпром» представив«Укроборонпром» представив свої розробки країнам Центральної Європи свої розробки країнам Центральної Європи.