Уряд схвалив Національну стратегію управління відходами

Čytaty latynkoju
Уряд схвалив Національну стратегію управління відходами

Як зазначив Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак під час презентації, документ є першим стратегічним документом національного рівня, який визначає цілісну державну політику у сфері поводження з відходами. Уряд наполягає на прийнятті цих рекомендацій як основи для опрацювання промислових та побутових відходів.

Деталі стратегії

Міністр екології і природних ресурсів вкотре наголосив, що проблеми із накопиченням відходів виробництва і споживання — одна з ключових загроз екологічній безпеці держави. Нова стратегія передбачає запровадження принципів циклічної економіки та розширеної відповідальності виробника. Це має заохотити бізнес до мінімізації утворення відходів та зацікавленості у їхній переробці.

Додатково передбачено впровадження 5-ступеневої ієрархії поводження з відходами. Подібна практика вже наявна в Європейському Союзі. Стратегією також передбачено зменшення кількості місць видалення твердих побутових відходів та загального обсягу їх захоронення. Також передбачено створення мережі з 50-ти регіональних полігонів. Вони мають відповідати вимогам європейських директив. Документ пройшов всі стадії обговорення з громадськістю та експертами. Також ці пропозиції отримали підтримку бізнес-асоціацій та профільних комітетів Верховної Ради.

Ухвалена національна стратегія є першим не сегментарним документом на період до 2030 року. Маємо розуміти, що Європейський Союз до 2019 року перейде до економіки замкнутого циклу, яка є основою стратегії сталого розвитку. Виконуючи Угоду про асоціацію, Україна також повинна перейти на таку ж модель.

Остап Семерак, Міністр екології та природних ресурсів