Концепція передбачає формування політичних, організаційних, технологічних та ідеологічних умов розвитку електронної демократії в Україні.
Як реалізуватимуть Концепцію
Реалізація Концепції передбачена на трьох рівнях – загальнонаціональному, регіональному та місцевому. На національному рівні передбачено створення Фонду розвитку е-демократії, вдосконалення механізму подання та розгляду петицій, масштабне впровадження мережі бюджетів участі тощо. Також буде створена спеціальна мапа контролю, яка аналізує стан впровадження інструментів. Це єдина урядова концепція, яка має план реалізації з чіткими кроками виконання, зауважила Ганна Асєєва, співзасновниця ГО Електронна Демократія. Задля поширення е-демократії по всій території України, Концепцією передбачена широка інформаційно-просвітницька компанія, спрямована на підвищення рівня обізнаності громадян як у сфері е-демократії та е-урядування, так і у комп’ютерній грамотності. Також через рік в Україні почне діяти закон «Про електронні довірчі послуги», який вже підписав Президент України Петро Порошенко. Прийняття закону впорядковує внутрішній ринок довірчих послуг. Перш за все, це стосується питань електронного цифрового підпису, бо саме цей напрям розвивався в Україні хаотично. Відтак, кваліфіковані сертифікати підпису та печатки при видачі будуть перевірятися в Демографічному та Єдиному держреєстрах, що унеможливить шахрайські або рейдерські дії з відповідними ключами. Наприклад, біометричний паспорт буде включено в сертифікат ЕЦП фізичної особи, що значно спростить однозначну ідентифікацію особи при наданні е-послуг.
За оцінкою ООН, Україна протягом останніх двох років піднялася у рейтингах розвитку е-демократіїE-демократія — панацея для України? на 45 сходинок та зайняла 32 місце.