Сторони домовилися продовжити співпрацю та проаналізувати економічно вигідні моделі встановлення потужностей з переробки відходів та виробництва енергії.
Деталі проекту виготовлення енергії зі сміття
Такі проекти вирішуватимуть екологічні та енергетичні проблеми. Водночас, для інвесторів важливим питанням залишається рентабельність та окупність встановлення подібних об’єктів. Щоб підвищити привабливість цих проектів та зміцнити бізнес-зв’язки двох країн, Уряд Фінляндії розробив умови вигідного кредитування компаній під гарантування фінансової компанії «Finnvera». Представники компанії запевнили, що робота фінського бізнесу на таких умовах дозволить пришвидшити виконання меморандуму про співпрацю України та Фінляндії у сфері відновлюваної енергетики5 фактів про енергетичну стратегію України до 2035 року. У свою чергу, Савчук запевнив у значному потенціалі використання відходів для виробництва енергії:
Із 10 млн тонн відходів в країні можна виробляти 3,5 млн Гкал тепла та 1170 млн кВт/год електроенергії в рік. Це дозволить щорічно заміщувати 700 млн м3 газу.
Крім цього, Агентство розробило фінансову модель заводу з переробки 350 тис тонн відходів в рік та виробництва енергії. Потужність об’єкту становитиме 4,5 МВт електроенергії та 41 МВт тепла. Такий проект потребуватиме 41 млн євро інвестицій. Якщо проект реалізовувати на вигідних умовах кредитування, передбачених Урядом Фінляндії, то його окупність буде привабливою. агадаэмо, що аеропорти Амстердаму, Роттердама-Гааги, Ейндховена і Лелістада переведуть на енергію вітруУ Нідерландах до 2020 року аеропорти перейдуть на енергію вітру. Її частка буде наростати в міру відкриття нових вітропарків в країні.