За словами Руслана, робот оснащений двома гребними гвинтами, за допомогою яких здатний пересуватися в різні боки і навіть повертатися на місці.
Як функціонує робот-прибиральник
Спочатку Руслан планував дати своєму винаходу щось на зразок роботизованих рук. Однак ідея з грибними гвинтами здалася хлопцеві набагато надійнішою. Вся необхідна апаратура, включаючи пристрій зв’язку, різні сенсори і GPS, розміщена в водонепроникному пластиковому боксі.
В якості джерела живлення використовується сонячна батарея. Вона робить пристрій автономним, і дає йому можливість працювати навіть в темний час доби. Крім того, роботом можна керувати за відстані до 5 км з трансляцією зображення на монітор. В подальшому винахідник планує вдосконалити конструкцію та форм-фактор своєї розробки.
Інші винаходи у робототехніці
Ліцеїсти КПІ створили схожого роботаЛіцеїсти КПІ створили робота-сортувальника. Він може зібрати кульки різних кольорів, посортувати їх усередині себе та розкласти у спеціальні контейнери. Фактично це збільшена модель робота, який міг би здійснювати сепарацію води у водоймах. Кульки він загрібає за допомогою спеціального барабана. Далі піднімає їх на висоту 50 сантиметрів, де містяться індикатори світла, вони й розпізнають, якого кольору ця кулька, а тоді відштовхуються або в один, або в інший бік. Перший індикатор використовується як далекомір, а другий — як індикатор кольору. Керувати конструктором можна за допомогою Android-пристрою через WiFi. Цей винахід також може покращити ситуацію із подоланням засмічення водойм.