fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Голландський стартап Nerdalize пропонує гріти воду від серверів

Gollandśkyj startap Nerdalize proponuje grity vodu vid serveriv
Голландський стартап під назвою Nerdalize пропонує використовувати тепло від серверів на благо, а не боротися з ним. Починаючи з серпня Nerdalize оснастить серверами 42 домогосподарства
Gollandśkyj startap pid nazvoju Nerdalize proponuje vykorystovuvaty teplo vid serveriv na blago, a ne borotysja z nym. Počynajučy z serpnja Nerdalize osnastyť serveramy 42 domogospodarstva
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Користувачі ПК і ноутбуків знають, що компютери нагріваються в процесі роботи і потребують охолодження. Ця проблема гостро стоїть перед компаніями, що мають дата-центри, в яких десятки тисяч працюючих серверів, що виробляють величезну кількість тепла. На їх охолодження витрачається близько 40% енергії. Для вирішення цієї проблеми голландський стартап під назвою Nerdalize пропонує використовувати тепло від серверів на благо, а не боротися з ним. Суть ідеї Nerdalize. Розробники пропонують розміщувати сервери в приватних будинках таким чином, щоб вони нагрівали воду. За словами представників компанії, такий підхід дозволить середньому домогосподарству економити близько €300 на рік, а компанії, що використовують такі сервери, зможуть скоротити витрати на 50%. Крім того, використання енергії як для роботи сервера, так і для нагріву води призведе до скорочення викидів вуглекислого газу на три тонни на рік у розрахунку на одне домогосподарство. Як підтримали стартап. Nerdalize вперше представила свою ідею ще в 2015 році, показавши прототип спеціального нагрівача для води. Експеримент, який проводився в п’яти будинках, показав, що нагрівачі були не надто ефективні, але все ж виконували свою функцію. Тепер же компанія має намір провести більш масштабне тестування — починаючи з серпня Nerdalize оснастить серверами 42 будинки. Стартап також запустив краудфандінговую кампанію, в рамках якої вже вдалося зібрати близько € 320 тисяч. Відзначимо, що не всі компанії схвалюють ідею розміщення сервера в чиємусь будинку, ажде в разі несправності потрібно буде мати доступ у приміщення.
07.06.2017,15:21
0
Pixabay, CC
Реклама 👇 Замовити

Користувачі ПК і ноутбуків знають, що комп’ютери нагріваються в процесі роботи і потребують охолодження. Ця проблема гостро стоїть перед компаніями, що мають дата-центри, в яких десятки тисяч працюючих серверів, що виробляють величезну кількість тепла. На їх охолодження витрачається близько 40% енергії. Для вирішення цієї проблеми голландський стартап під назвою Nerdalize пропонує використовувати тепло від серверів на благо, а не боротися з ним.

Суть ідеї Nerdalize

Розробники пропонують розміщувати сервери в приватних будинках таким чином, щоб вони нагрівали воду. За словами представників компанії, такий підхід дозволить середньому домогосподарству економити близько €300 на рік, а компанії, що використовують такі сервери, зможуть скоротити витрати на 50%. Крім того, використання енергії як для роботи сервера, так і для нагріву води призведе до скорочення викидів вуглекислого газу на три тонни на рік у розрахунку на одне домогосподарство.

Як підтримали стартап

Nerdalize вперше представила свою ідею ще в 2015 році, показавши прототип спеціального нагрівача для води. Експеримент, який проводився в п’яти будинках, показав, що нагрівачі були не надто ефективні, але все ж виконували свою функцію. Тепер же компанія має намір провести більш масштабне тестування — починаючи з серпня Nerdalize оснастить серверами 42 будинки.

Стартап також запустив краудфандінговую кампанію, в рамках якої вже вдалося зібрати близько € 320 тисяч.
Відзначимо, що не всі компанії схвалюють ідею розміщення сервера в чиємусь будинку, ажде в разі несправності потрібно буде мати доступ у приміщення.

Джерело: Internetua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: