Голландський стартап Nerdalize пропонує гріти воду від серверів

Čytaty latynkoju
Голландський стартап Nerdalize пропонує гріти воду від серверів

Користувачі ПК і ноутбуків знають, що комп’ютери нагріваються в процесі роботи і потребують охолодження. Ця проблема гостро стоїть перед компаніями, що мають дата-центри, в яких десятки тисяч працюючих серверів, що виробляють величезну кількість тепла. На їх охолодження витрачається близько 40% енергії. Для вирішення цієї проблеми голландський стартап під назвою Nerdalize пропонує використовувати тепло від серверів на благо, а не боротися з ним.

Суть ідеї Nerdalize

Розробники пропонують розміщувати сервери в приватних будинках таким чином, щоб вони нагрівали воду. За словами представників компанії, такий підхід дозволить середньому домогосподарству економити близько €300 на рік, а компанії, що використовують такі сервери, зможуть скоротити витрати на 50%. Крім того, використання енергії як для роботи сервера, так і для нагріву води призведе до скорочення викидів вуглекислого газу на три тонни на рік у розрахунку на одне домогосподарство.

Як підтримали стартап

Nerdalize вперше представила свою ідею ще в 2015 році, показавши прототип спеціального нагрівача для води. Експеримент, який проводився в п’яти будинках, показав, що нагрівачі були не надто ефективні, але все ж виконували свою функцію. Тепер же компанія має намір провести більш масштабне тестування — починаючи з серпня Nerdalize оснастить серверами 42 будинки.

Стартап також запустив краудфандінговую кампанію, в рамках якої вже вдалося зібрати близько € 320 тисяч.
Відзначимо, що не всі компанії схвалюють ідею розміщення сервера в чиємусь будинку, ажде в разі несправності потрібно буде мати доступ у приміщення.