fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

НБУ лібералізував правила повернення іноземних інвестицій

NBU liberalizuvav pravyla povernennja inozemnyh investycij
Нацбанк спростив та видозмінив низку процедур, спрямованих на роботу із іноземними інвесторами в Україні — представники монетарного регулятора кажуть, що це піде на користь українській економіці та привабливості її для інвестування
Nacbank sprostyv ta vydozminyv nyzku procedur, sprjamovanyh na robotu iz inozemnymy investoramy v Ukraїni — predstavnyky monetarnogo reguljatora kažuť, ščo ce pide na korysť ukraїnśkij ekonomici ta pryvablyvosti її dlja investuvannja
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Із 25 травня Нацбанк вжив низку заходів в рамках Концепції нового валютного регулювання. Його мета — усунути бар’єри для зовнішньоторговельних операцій та притоку прямих іноземних інвестицій. Скасування та лібералізація вимог до інвесторів. НБУ скасував тимчасову норму, згідно з якою скорочувався максимальний строк для розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів до 120 днів. Відтепер максимальний строк розрахунків становитиме 180 днів. Також іноземні інвестори отримають можливість повертати вкладені в Україну кошти. Досі було заборонено купувати та перерахувати іноземну валюту, щоби повернути за кордон кошти, отримані іноземними інвесторами від продажу корпоративних прав, певних видів цінних паперів. Із 25 травня 2017 року дозволено такі операції. І третій крок — бізнес отримує можливість достроково погашати зовнішні кредити та позики, якщо у якості забезпечення розрахунків за цими операціями було надано зобов’язання міжнародних фінансових організацій. Які ще обмеження скасовано. Окрім лібералізації окреслених антикризових обмежень, скасовано обмеження, що на сьогодні унеможливлює відкриття уповноваженим банком кореспондентських рахунків в іноземній валюті 1-ї групи Класифікатора в банках-нерезидентах країн, національна валюта яких віднесена НБУ до 2-ї або 3-ї групи Класифікатора. Це сприятиме спрощенню умов для встановлення українськими банками нових кореспондентських відносин з іноземними банками. Чи не відбудеться відтік капіталів через такі вікна?. Про можливі тіньові схеми в НБУ також подбали. Запевняють, що для запобігання відтоку капіталу встановлено вимоги щодо розкриття інформації про кінцевих бенефіціарних власників (UBO) нерезидентів-кредиторів. Вимоги будуть діяти у всіх випадках, коли необхідна реєстрація кредитного договору або договору позики, укладеного резидентом-позичальником (якщо резидент — не банківська установа). Також удосконалено порядок контролю за дотриманням максимальної відсоткової ставки та механізм перевірки дат для  кредитних договорів.
Реклама 👇 Замовити

Із 25 травня Нацбанк вжив низку заходів в рамках Концепції нового валютного регулювання. Його мета — усунути бар’єри для зовнішньоторговельних операцій та притоку прямих іноземних інвестицій.

Скасування та лібералізація вимог до інвесторів

НБУ скасував тимчасову норму, згідно з якою скорочувався максимальний строк для розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів до 120 днів. Відтепер максимальний строк розрахунків становитиме 180 днів.

Також іноземні інвестори отримають можливість повертати вкладені в Україну кошти. Досі було заборонено купувати та перерахувати іноземну валюту, щоби повернути за кордон кошти, отримані іноземними інвесторами від продажу корпоративних прав, певних видів цінних паперів. Із 25 травня 2017 року дозволено такі операції.

ФОП-звітність та сплата податків за кілька кліків — рекомендуємо сервіс Taxer.ua

Зареєструватися

І третій крок — бізнес отримує можливість достроково погашати зовнішні кредити та позики, якщо у якості забезпечення розрахунків за цими операціями було надано зобов’язання міжнародних фінансових організацій.

Які ще обмеження скасовано

Окрім лібералізації окреслених антикризових обмежень, скасовано обмеження, що на сьогодні унеможливлює відкриття уповноваженим банком кореспондентських рахунків в іноземній валюті 1-ї групи Класифікатора в банках-нерезидентах країн, національна валюта яких віднесена НБУ до 2-ї або 3-ї групи Класифікатора. Це сприятиме спрощенню умов для встановлення українськими банками нових кореспондентських відносин з іноземними банками.

Чи не відбудеться відтік капіталів через такі «вікна»?

Про можливі тіньові схеми в НБУ також подбали. Запевняють, що для запобігання відтоку капіталу встановлено вимоги щодо розкриття інформації про кінцевих бенефіціарних власників (UBO) нерезидентів-кредиторів. Вимоги будуть діяти у всіх випадках, коли необхідна реєстрація кредитного договору або договору позики, укладеного резидентом-позичальником (якщо резидент — не банківська установа). Також удосконалено порядок контролю за дотриманням максимальної відсоткової ставки та механізм перевірки дат для  кредитних договорів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: