Розвиток річкового транспорту для України та її сусідів може стати важливим напрямком для розбудови транспортної інфраструктури. Україна і Білорусь мають намір створити річковий хаб з метою включення Дніпра до трансєвропейської портової мережі. Про це повідомив заступник міністра інфраструктури Віктор Довгань. На часі дізнатися більше про спільні плани 2 країн на Дніпро.
Дніпро стане міжнародним транспортним коридором
За словами заступника міністра, 5 травня відбулися переговори з білоруською делегацією, в ході яких виникла ідея з’єднати водні шляхи Республіки Білорусь через український Дніпро з Чорним морем, і далі мати виходи на країни Азії:
Ініціатива також підтрималася польською стороною, і ми - 3 країни - вирішили відновити цей міжнародний транспортний коридор
Перспектива — розвиток внутрішніх водних шляхів
Оскільки Україна виступила із заявкою про включення Дніпра до трансєвропейської транспортної мережі, то вона має право подавати до Єврокомісії запит на технічну допомогу з розвитку даного міжнародного транспортного коридору. Віктор Довгань підкреслив, що в проекті Національної транспортної стратегії до 2030 року наголос зроблено на розвиток судноплавства та внутрішнього водного транспорту. Одночасно, щоби фінансувати розбудову внутрішніх водних шляхів, важливо вводити річковий збір, закладений в законопроект про внутрішній водний транспорт. Наразі зерноторгівельна група компаній «Прометей» із Миколаєва планує зайнятися будівництвом річкових портів. Раніше стало також відомо про плани корпорації «НІБУЛОН» інвестувати значні кошти«НІБУЛОН» інвестує в річкову інфраструктуру України 5,5 млрд грн у річкову інфраструктуру.