У Wargaming, схоже, зʼявилася нова традиція, адже уже другий рік поспіль компанія намагається потішити своїх гравців у World of Tanks дещо незвичним для танкового симулятора підходом до гри.
Зрештою це все ж багатокористувацька онлайн-гра. Проте цього року гравців вирішили знову розважити новою PvE-місією, яку створила київська студія Wargaming.
Торік аналогічна подія була присвячена 80-й річниці з Дня «Д» коли розпочалася одна з найвідоміших військових операцій в історії — «Оверлорд». Детальніше про неї я писав у своєму огляді за посиланням.
Цього ж року розробники вирішили присвятити нову PvE-місію — Операція «Листоноша» — 80-й річниці Дня перемоги в Європі. Доступна для гри вона впродовж 6 — 13 травня.
Тут я все ж зроблю невеличку ремарку.
День перемоги у Європі (VE Day) відзначається у Європі щороку 8 травня. Однак це не святкування у його викривленому радянському понятті — це радше день памʼяті про жертви, мільйони загиблих та нагадування про жахіття війни, які не варто допускати знову.
Хоча, може здатися, що це нагадування з часом вивітрює спогади про жахи війни і тим паче про все те, що поклало початок найкривавішій події в історії XX століття та людства загалом.
Тому памʼять про Другу світову війну важлива не лише акцентом на кривавих боях, військових операціях, а також нагадуванням про ненависть, байдужість та вседозволеність, яка стоїть у самому початку.
Власне сама Операція «Листоноша» у World of Tanks виконана теж у цікавому для цієї дати стилі — це не звичний екшн з лобовими атаками танків, як це було торік, або ж як це відбувається в багатокористувацькому режимі. Нова місія побудована як танковий стелс, де ваше завдання полягає зовсім не у тому, щоби знищити усіх противників.
Танковий стелс
Після торішньої Операції «Оверлорд» я, чесно кажучи, очікував на щось подібне. Можливо, не як постійну частину гри, але хоча б як ще одну добре зроблену тимчасову подію.
Саме тому мої очікування від Операції «Листоноша» були продиктовані попереднім івентом і я чекав на нову, динамічну, насичену екшеном 30-хвилинну танкову пригоду. Однак це було помилкою, яка спочатку призвела до легкого розчарування — бо «Листоноша» виявилася зовсім іншою за ритмом і підходом Операцією.
Загалом нова місія має наступний коротенький сюжет:
Травень 1945 року. Німеччина капітулювала, проте ні німецький гарнізон у замку, ні війська союзників, які готуються його штурмувати, не знають про останні події. Приміряйте на себе роль досвідченого танкового командира союзників, проберіться через ворожу територію та виконайте завдання, заради якого вас туди відправили: повідомте військам союзників, що війна вже закінчена!
Wargaming
Тут у гравців є три варіанти проходження місії, які відрізняються лише рівнем складності. Від цього залежить кількість противників і шматків мапи, які гравцям потрібно зібрати.
Спершу нам доступний лише найлегший режим гри для якого гравці мають відведені 30 хвилин на проходження — і це відчутно забагато.
Навіть новачок, який уперше сідає за танк у World of Tanks, цілком спокійно вкладеться у 20 хвилин. Водночас гравці знайомі з механіками гри зможуть пробігти (чи радше проїхати) найлегший режим за умовні 8 хвилин часу.
Зрештою я в неспішному темпі впорався хвилин за десять і одразу зрозумів, що ця подія має зовсім іншу динаміку, ніж я сподівався.
Власне цього разу наше завдання — не знищити все, що рухається, а навпаки: уникнути зайвих жертв, бо війна вже завершилася.
У місії нам дають покерувати танком Chaffee Camouflaged — швидким і маневреним, але з недостатньою вогневою потужністю. Він не витримає прямого зіткнення навіть із одним Tiger I, не кажучи вже про сутички з більшою кількістю противників. Хоча власне тут це не наша мета.
Завдання полягає у тому, щоби доставити звістку про мир своїм союзникам пробравшись через заміновані ворожі позиції. Однак для цього спершу треба зібрати шматки мапи мінних полів, щоби визначити безпечний маршрут і передати важливу інформацію про завершення війни усім.
Тому у незвичному для World of Tanks стилі тут гравець має діяти тихо. Вас не мають зайвий раз помітити. Вам доведеться ховатися за різноманітними укриттями, щоби знайти потрібні фрагменти мапи. Інакше дуже важко буде дійти до фіналу.
В Операції «Листоноша» наша головна зброя — не гармата, а швидкість, розвідка і обман. Ви відволікаєте противника фейковими радіоповідомленнями, користуєтесь рельєфом та ретельно вибираєте маршрут.
Уже коли всі шматки мапи зібрано настає фінал з шаленим проривом крізь вузький коридор між мінами, під вогнем танків і артилерії. Цей момент дає трохи адреналіну і… все. На цьому Операція «Листоноша» завершується з гарною катсценою, де нам говорять про те, що не варто допускати нових подібних конфліктів.
Швидке проходження цього завдання залишило мене розчарованим. Я все ж чекав бодай трохи екшну. Зрештою торік 30 хвилин Операції «Оверлорд» були насичені величезною кількістю екшну, який розкривав World of Tanks у всій її красі. Тоді місія демонструвала все, за що гравці й полюбили цю гру.
Водночас Операція «Листоноша» дарує зовсім інший досвід — танковий стелс. Тут нам потрібно уникати бою, а не йти на контакт.
Звісно, що це спершу викликає дивні відчуття. Але вже у своєму другому забігу на вищій складності моя думка дещо змінилася.
Цього разу уже зросла кількість ворогів, фрагментів мапи, які до того ж тепер розкидані у важкодоступних місцях.
Тут вже довелося грати розумніше — чекати, аналізувати та планувати. Тепер я вже не просто тикав обманні радіоповідомлення в рандомні точки подалі від себе, а розвідував місцевість і шукав оптимальну позицію куди буде найкраще відправити противника з потрібної мені локації.
Саме у цьому режимі з новим підходом гра запрацювала і принесла задоволення. Це стало цікавим викликом, хоча й зовсім не тим, на який я очікував.
Проте все ж навіть у такому випадку порівнюючи з торішньою подією, я не можу поставити знак рівності між «Оверлордом» та «Листоношею». Зрештою вони різні за своєю суттю та ігровим досвідом.
Втім, Операція «Листоноша» має все ж важливий посил. Вона присвячена Дню перемоги в Європі, і приємно, що це не про святкування в стилі «розбомби нациста» — це нагадування про те, що війна — це жах. Вона завжди має наслідки і не має повертатися.
І тим паче — не варто давати попуск тим, хто хоче розвʼязати новий кровожерливий конфлікт.
Щодо саме ігрового режиму Операції «Листоноша», то він сподобається шанувальникам World of Tanks, які втомилися від звичних PvP-боїв. Тут вони знайдуть незвичний підхід до здавалося б знайомої формули «Танків» — невелика, трохи експериментальна, з нестандартним геймплеєм пригода.
Водночас для новачків у World of Tanks це навряд буде найкраща вітрина, адже «Листоноша» пропонує зовсім не те, що варто очікувати у багатокористувацьких боях. Хоча як можливість згаяти час цілком підійде з врахуванням меседжу місії.
Зрештою торішній івент з погляду залучення нових гравців працював набагато краще, адже показував усе найкраще, що пропонує World of Tanks. Цього ж року це радше івент від своїх для своїх — хоча й зовсім не поганий. Він лише незвичний та короткий.