Реклама

🤔 Monster Hunter Wilds — що варто знати неМисливцям. Гра на часі

Čytaty latynkoju
🤔 Monster Hunter Wilds — що варто знати неМисливцям. Гра на часі
  1. Головна
  2. Ігри
  3. 🤔 Monster Hunter Wilds — що варто знати неМисливцям. Гра на часі
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0

Якщо ви ігровий розробник або видавець і хочете, щоб ми оглянули вашу гру, надсилайте ключ на info@nachasi.com.

Основні відомості про Monster Hunter Wilds

  • Дата виходу: 28 лютого 2025 року
  • Платформи: ПК, Xbox Series X/S, PlayStation 5
  • Платформа огляду: Xbox Series S (ключ надано ERC)

Capcom має досить різноманітний каталог власних франшиз та ігор за ними. Якщо ми спробуємо пригадати їх, тоді одразу перші асоціації в більшості будуть з Resident Evil, Street Fighter та Devil May Cry.

Та серед них є також більш нішева серія ігор Monster Hunter — це екшн-RPG, де гравцям доводиться виступати у ролі мисливців на величезних монстрів, і де основний геймплей побудований навколо полювання, збору потрібних ресурсів, а також кооперативної гри.

Сама серія Monster Hunter розпочала свою історію ще у 2004 році ексклюзивно на PlayStation 2. З того часу франшиза розрослася просто неймовірною кількістю ігор, але справжнє визнання отримала у 2018 році з виходом Monster Hunter World, яка розширила популярність серії на величезну західну аудиторію.

Однак в Україні серія стала більше нішевим захопленням і багато гравців з обережністю приглядаються до неї, адже не знають, що від неї очікувати.

Власне нова Monster Hunter Wilds, здається, й була створенна Capcom щоби залучити до франшизи ще ширше коло гравців, що, видається, цілком вдалося з огляду на рекордні продажі гри.

Проте все ж питання про те чим є Monster Hunter залишається. Тому у цьому тексті я спробую розповісти саме новачкам про те, що таке Monster Hunter Wilds та кому варто подумати про покупку цієї гри у цифровому, або ж фізичному форматі.

Into the wilds

Одразу відзначу, що я сам ніколи раніше не грав у ігри серії Monster Hunter, та постійно відчував її присутність навколо себе. Мене відлякував той факт, що гра здавалася звичайною багатокористувацькою «грінділкою», на яку потрібно «викинути» не одну сотню годин свого життя.

До цього також докладалося й уявлення про складну бойову систему. Том, хоча в цілому я визнавав цікавість цієї франшизи, наявність у ній тих гачків, які змушують гравців занурюватися у неї з головою, але все ж вважав, що це не моє.

Однак з Monster Hunter Wilds все стало інакше. Ця гра помітно створювалася для того, аби зробити франшизу привабливою не лише фанатам серії, а й новим гравцям, які для занурення до неї потребували так званого «оказуалення» тих чи інших механік і елементів гри. Вище я уже відзначив продажі гри, які лише підтвердили, що Capcom дійсно обрала вірний шлях.

Для мене занурення до цієї гри стало справжньою подорожжю у незвідане та по справжньому дике середовище.

Спершу гра зустріла мене відносно детальним редактором персонажа, де я за звичкою створив свого простого, але вусатого героя.

Вуса

Вуса

Після цього власне розпочинається сама гра, де нас в першу чергу знайомлять з тим, що у ній є однокористувацька сюжетна кампанія.

Сюжет для вступу

Ми, Мисливець, та наш котоподібний компаньйон Паліко вирушаємо до так званих «Заборонених земель». Зі своєю командою ми відправляємося у незаселений та безлюдний край, повний монстрів, щоб знайти зниклу експедиційну групу.

Згодом раптові відкриття про ці землі ставлять під сумнів усі попередні знання про них. Тому нам доведеться уже вирушати у мисливську пригоду для розкриття усіх таємниць, які ховають за собою різноманітні можливості та небезпеки.

Загалом за сюжетну складову можу сказати, що вона мене чесно здивувала. Я не очікував від неї чогось більшого аніж простої оболонки для кооперативної гри. Однак вона мене вразила тим, що це цілком цікава та інтригуюча пригода для однокористувацької гри.

Я не буду занурюватися у деталі сюжету, але додам, що він у мене викликав, якесь давно забуте відчуття з дитинства, коли я дивився мультсеріали на кшталт «Піратів темної води»: усе відбувається у незвичному сетингу з фантастичними звірями, але ти не задаєш собі питання логічності існування цього світу — ти просто починаєш у нього вірити наче усе так і має бути.

Тобто тут немає відчуття як наприклад у Horizon Zero Dawn, де цікавий сетинг та наповнення перебиваються тим, що я просто не можу повірити у цей світ.

Однак зрештою сюжет Monster Hunter Wilds зірок з неба не хапає. Це просто хороша історія, яка дає початкове уявлення про світ гри і слугує радше вступом до неї та завдяки сюжетному гачку спробує затягнути гравців уже ендгейму з суцільним полюванням на монстрів разом з іншими гравцями.

Тому сюжет сюжетом, але зрештою ми прийшли не історії слухати, а стати їхньою частиною.

Дикий loop

В цілому геймплейну рамку гри можна звести до наступних кількох пунктів, які характерні для односібної, або кооперативної гри:

  • Ви берете, публікуєте або приєднуєтеся до певного квесту у Базовому таборі. Однак ви також можете просто вистежити якогось «рандомного» монстра у відкритому світі та розпочати квест просто атакуючи його

Алма — за квестами звертаємося до неї

  • Розпочинається квест, який ви можете виконати самі, запросити до нього інших гравців одразу, або у запалі бою викликати собі підмогу сигналом SOS (дозволяється зібрати команду до чотирьох осіб). Можна також взяти собі в помічники й компаньйонів під керівництвом ШІ. Щодо самого монстра, то його можна або вбити, або захопити. У бою ви можете різати, стріляти в монстрів у будь-які точки. Проте іноді будуть зʼявлятися вразливі місця — «рани» — по яких ви можете наносити сфокусовані атаки, що будуть завдавати набагато більше шкоди. Для боротьби з монстрами ви можете використовувати свою основну зброю, другорядну, а також велику кількість пасток, бомб та ефектів. Додам, що гравець може тричі «втратити свідомість» до моменту, коли квест буде вважатися проваленим
  • Самі бої це теж не суто «коридорне рубилово» монстра. Під час квесту вас може очікувати багато несподіванок: несприятливі погодні умови, інші монстри можуть випадково перервати бій та долучитися до нього. Самі гравці також можуть використовувати навколишнє середовище для власної переваги наприклад активувати різноманітні небезпеки та ін.
  • Коли ви заманите монстра в пастку або ж вбʼєте його, тоді завершується квест. Після цього ви можете «розібрати» його та розрубати його тушу на складники, які потім можна використати для крафтингу. Також під час бою можна отримати й додаткові частини для луту, якщо вдало скористаєтеся вразливими місцями монстрів. Можна, наприклад, відрізати хвіст монстру, що потім буде лежати окремо і його можна буде теж «роізбрати»
  • Виконання квесту дозволяє вам підвищити рівень вашого Мисливця і відповідно просунутися у сюжеті. Ресурси, які ви отримуєте під час квесту у базовому таборі, можна використовувати для створення нової зброї, обладунків, талісманів, чи покращення свого наявного спорядження, щоб уже в наступному квесті бути набагато ефективнішим Мисливцем

В цілому, це те, навколо чого «крутиться» Monster Hunter Wilds, а усе інше є лише урізноманітненням цього досвіду. Самі бої у грі дійсно можна назвати цікавими і різноманіття тут їм дають 14 видів зброї. З собою ви звісно можете носити лише одну зброю, але також є можливість використовувати вторинну зброю, яку можна розмістити на своєму маунті — Сейкреті.

Перший час раджу поексперементувати зі зброєю, щоб знайти оптимальний для себе набір для подальшої гри. У моєму випадку улюбленим видом зброї стали два клинки, які, хоча й завдають небагато шкоди, однак дозволяють наносити швидкі удари, які в комплексі є доволі ефективним видом вбивства чудовиськ.

Щодо складності боїв, то їх я б не назвав важкими. Іноді у вас дійсно будуть виникати складнощі, але, як мінімум, сюжетну частину гри можна цілком пройти самостійно без потреби звертатися за допомогою до інших гравців.

В цілому бої у Monster Hunter Wilds в новачків не мають викликати складнощів і нагадають будь-яку сучасну екшн-RPG. Однак в моментах зрештою можна буде відчути, якою була бойова система раніше і де саме розробники її зробили більш доступною та зручнішою.

Наприклад, у грі тепер є режим фокусування та нанесення сфокусованих ударів по вразливих місцях. Це дозволяє набагато ефективніше та зручніше завдавати ударів монстрам — чого раніше не було.

Також бій можна вести з вашого маунта. Загалом його ви будете використовавати, щоб трішки відійти з бою, поповнити здоровʼя та з новими силами кинутися до монстра. Ваш Сейкрет в цілому дозволяє дещо урізноманітнити бій та ефективніше наздоганяти монстра, якщо той спробує відступити.

В підсумку

Отже, чим є Monster Hunter Wilds? Це гра, яка цілком відповідає своїй назві. Тут ми дійсно мусимо полювати на монстрів.

Загалом, якщо розглядати її як однокористувацьку пригоду, то це гра, яка більше підійде для проходження в очікуванні якогось іншого релізу, тобто згаяти трішки часу без особливого занурення у драматичну історію.

Головні переваги гри — її геймплейна петля та можливість гри в кооперативі з друзями, або іншими гравцями. Саме тут ця гра й розкривається по справжньому.

Тому ця гра сподобається в першу чергу фанатам Monster Hunter та тим гравцям, які полюбляють кооперативні проєкти, або ж тим, кому іноді просто цікаво відключити голову у репетативній геймлпейній рамці комфортного світу гри.

Водночас я навряд можу порадити цю гру фанатам сюжетних однокоритсувацьких пригод, адже тут сюжет це лише вступна частина до ендгейму, а відкритий світ, хоча й виглядає цікаво на перший погляд, але зрештою не викликає бажання дослідження усіх його куточків.

У мене особисто гра викликала дивне, але водночас, гадаю, влучне порівняння. Свого часу мені атмосферно та сюжетно сподобалася Diablo IV, однак я «не вʼїхав» у її подальшу складову з ендгеймом та геймплейним процесом, оскільки не бачив мети у подальшій грі.

Як і в тому випадку, я прийшов у франшизу новачком, зрозумів її особливості, але заразом не готовий витрачати сотні годин на так званий «ендгейм». Весь цей час мені особисто краще витратити на інші ігри.

Monster Hunter Wilds та Xbox Series S

Цю частину я вирішив винести на кінець, адже те, як працює Monster Hunter Wilds, у мене особисто викликає неприємні відчуття. Гра в цілому має нестабільний FPS та лише силується тримати 30 FPS.

Частота кадрів увесь час доволі помітно просідає і загалом відносно плавні 30 FPS у грі можна очікувати хіба що у Базовому таборі.

Також як виглядають перші секунди після приєднання до гри можна побачити нижче.

Власне така нестабільна робота перетворює бої в не надто приємне заняття, оскільки це завжди своєрідне «смикання». Можливо з патчами це підправлять і продуктивність на Xbox Series S покращиться.

Також саме зображення у грі на цій консолі мильне, а велика кількість текстур мають неймовірно низьку роздільну здатність. Це створює дивне відчуття наче у 2025 році ти граєш не у щось нове, а перепроходиш гру 20-річної давності.

Особливо це ріже око, коли гра переходить від катсцен уже до безпосередньої гри. Тоді різниця у вигляді дійсно стає сильно помітною.

Загалом враження від гри на Xbox Series S я вперше за велику кількість оглядів на цій консолі назву справді поганими. Тут я собі мусив нагадувати, що мені варто зробити хоч якийсь скріншот, адже усе виглядало так, що просто не викликало бажання залишити собі на памʼять якусь частинку свого проходження.

Звісно, якщо ви фанат Monster Hunter, а Xbox Series S це ваш єдиний ігровий девайс, тоді ви змушені будете грати на цій консолі і загалом отримаєте позитивні враження від гри, але не від своєї ігрової платформи.

Можливо, я б мав краще враження від гри, якби зіграв у неї не на Xbox Series S, однак гравці на інших платформах також повідомляли про численні проблеми, тож розробникам доведеться добряче попрацювати, аби гра запрацювала як треба.

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...