Реклама

☢ Про що розповідає документалка про створення гри S.T.A.L.K.E.R.: Тінь Чорнобиля

Čytaty latynkoju
☢ Про що розповідає документалка про створення гри S.T.A.L.K.E.R.: Тінь Чорнобиля
  1. Головна
  2. Ігри
  3. ☢ Про що розповідає документалка про створення гри S.T.A.L.K.E.R.: Тінь Чорнобиля
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0

У 2001 році молоді київські розробники GSC Game World на чолі з Сергієм Григоровичем вирішили зробити найскладнішу гру на той момент. Реалістична графіка, відкритий та живий світ, і нетиповий сюжет довкола Чорнобильської зони. Так розпочинався «S.T.A.L.K.E.R.: Тінь Чорнобиля».

З початку промокампанії відеогру чекали сотні тисяч людей по всьому світу, але розробники стали заручниками своїх амбіцій. Вони нескінченно покращували проєкт та з року в рік переносили дату виходу, але в один момент потрібно було зупинитись. Це історія про індустрію відеоігор, любов до своєї роботи та проєкт, який перейшов межі екранів і став соціокультурним феноменом.

16 травня в український кінопрокат вийшов документальний фільм «ЕПІЗОДИ: Тінь Чорнобиля», який є частиною серіалу «ЕПІЗОДИ» від студії KNIFE! Films. Стрічка розповідає про створення культової української відеогри «S.T.A.L.K.E.R.: Тінь Чорнобиля», яка стала справжнім попкультурним феноменом. Автори серіалу — тандем режисера Артема Григоряна та продюсера Максима Сердюка.

Це історія про індустрію відеоігор, любов до своєї роботи та проєкт, який перейшов межі екранів і став попкультурним феноменом. Привідкриваємо історію створення S.T.A.L.K.E.R. з майбутньої стрічки. Повністю дізнатись про створення гри ви зможете з ексклюзивно у мережі кінотеатрів «Планета Кіно» у Києві, Львові, Дніпрі, Харкові та Сумах.

Початок студії GSC та піратство в Україні

Наприкінці 1990-х — початку 2000-х років в Україні не було офіційних ритейлерів, тому гравці купляли здебільшого піратські версії відеоігор та переважно на ринках. Розвиток піратства також повʼязаний через недостатню інформованість та регульованість щодо авторських прав.

Серед поціновувачів компʼютерних ігор знаходились і охочі розроблювати ці ігри. Але на той момент в українській ігровій індустрії робили здебільшого не власний продукт, а схожі на західні проєкти.

У 1995 році компанію GSC Game World створив 16-річний киянин Сергій Григорович. Назва студії походить від ініціалів самого засновника — Grigorovich Sergiy Constantinovich. Перший офіс компанії знаходився у квартирі Сергія на Оболоні. Там же проходили співбесіди, а зустрічав потенційних працівників 12-річний брат Сергія.

«Козаки»

У 1998 році GSC показали компанії Blizzard Entertainment проєкт WarCraft 2000: Nuclear Epidemic — неофіційне та неліцензійне продовження серії WarCraft. Тоді Сергій Григоворич хотів отримати контракт на розробку Warcraft III. Студія зазнала невдачі, натомість до кінця року вона закінчила розробку свого WarCraft.

Згодом основи неофіційної гри лягли у створення вже культової стратегії «Козаки: Європейські війни» 2001 року. Це перша відома українська відеогра за кордоном. Кількість проданих копій становила близько пʼяти мільйонів.

Великі масштаби та розробка S.T.A.L.K.E.R.

«Козаки» принесли GSC фінансовий успіх та можливість розробляти більш глобальні проєкти. У 1999 році студія почала розробку шутера Oblivion Lost, події якого розгортались у далекому майбутньому в космосі. Попри те, що демоверсію гри позитивно прийняли критики та гравці, проєкт скасували. Автори вирішили повністю змінити концепцію, але лишити власний ігровий рушій — X-Ray.

Спочатку події нової роботи GSC мали розгортатись на території недобудованої Кримської АЕС поблизу тимчасового окупованого міста Щолкіне, але Сергій Григорович запропонував перенести події у Чорнобиль. У 2002-2003 роках у Чорнобильську зону їздили сам Григорович, 3D-художник Андрій Прохоров, PR-менеджер студії Олег Яворський, левел-дизайнер Сергій Кармальський та сценарист Олексій Ситянов.

Під час цих поїздок автори відзняли понад тисячі кадрів зони відчуження для максимально деталізованого відтворення локації у відеогрі. Так розпочалась розробка S.T.A.L.K.E.R..

Загалом до створення проєкту доєдналось понад сто людей. Зокрема Олександр Новіков, заступник технічного директора з ядерно-радіаційної безпеки ЧАЕС, який був одним з ліквідаторів аварії 1986 року.

Офіс та креативна курилка GSC

З розвитком студії GSC переїхали з квартири в офіс у палаці культури «Росток». У той час це була частково занедбана радянська будівля, але із сучасним офісом, стометровим коридором та відділами. А також зі спортзалом, їдальнею, ігровою зоною та пошивним цехом.

За словами розробників, найбільш креативною зоною була курилка. У ній створювали та обговорювали нові ідеї для S.T.A.L.K.E.R., а також те, як їх реалізувати. Під час перерв всі грали в компʼютерні ігри по типу Counter Strike. Деякі працівники згодом заснували навіть кіберспортивну команду GSC Pro-Team. Пізніше Олександр Кохановський, який був відповідальний за розробку мультиплеєра S.T.A.L.K.E.R., став одним із засновників кіберспортивної організації Natus Vincere (NAVI).

Ажіотаж навколо S.T.A.L.K.E.R.

Гравці та видавці по всьому світу одразу звернули увагу на анонс S.T.A.L.K.E.R.. Це був новий проєкт із нетиповим сетингом, відкритим та живим світом, а також реалістичною на той час камерою. Розробники показували скриншот гри на офіційному сайті та розповідали про історію самої гри. Гра викликала великий ажіотаж ще задовго до премʼєри у 2007 році.

Детальніше про те, як розробляли гру, які були проблеми під час розробки і як реагували на гру самі ліквідатори ЧАЕС — дивіться ексклюзивно на Київстар ТБ за посиланням.

На екрані своїми спогадами про роботу над S.T.A.L.K.E.R. та українську ігрову індустрію тих часів діляться безпосередні учасники розробки та люди, які спостерігали за процесом зі сторони: Андрій Прохоров, Олег Яворський, Олексій Ситянов, Олександр Кохановський, Володимир Корунчак, Олександр Новіков, Олександр Максимчук, Олег Данилов, Дін Шарп та інші. Це незалежний фільм і не має стосунку до маркетингової кампанії S.T.A.L.K.E.R. 2.

Нагадаємо: «ЕПІЗОДИ» — документальний серіал від української студії KNIFE! Films про історії незалежної України. До серіалу ввійшло три епізоди: «Україна на Мундіалі», «Тінь Чорнобиля» та «Не перемикайтесь!». Перша серія «ЕПІЗОДИ: Україна на Мундіалі» присвячена участі української футбольної збірної у Чемпіонаті світу 2006 року. Перший фільм документального серіалу вже доступний до перегляду на Netflix.

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...