Реклама

🎮 Масовий вихід ігор восени й узимку, і чому цю практику потрібно припиняти

Осінь 2023 наповнена ігровими новинками настільки, що я замислився про придбання тієї Герміониної часової штуки з «В’язня Азкабану».
Čytaty latynkoju
🎮 Масовий вихід ігор восени й узимку, і чому цю практику потрібно припиняти
  1. Головна
  2. Ігри
  3. 🎮 Масовий вихід ігор восени й узимку, і чому цю практику потрібно припиняти
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0
Осінь 2023 наповнена ігровими новинками настільки, що я замислився про придбання тієї Герміониної часової штуки з «В’язня Азкабану».

Ні-ні, я абсолютно не проти того, щоб виходила велика кількість ігор. Це круто! Більше ігор = більше робочих місць = більша індустрія = більша конкуренція = більше класних проєктів. Але давайте, може, якось рівномірно розподіляти довгоочікувані й популярні ААА-ігри в році, а не кидати все на останній квартал?

Період осінь-зима завжди був дуже насиченим періодом часу як для ґеймерів, так і для видавців відеоігор. Це трапляється щороку. Перші намагаються знайти час, щоб пограти в новинки, а другі — кидаються на пошуки сприятливого дня виходу своєї нової гри, щоб увагу юзера не перебили конкуренти. Є й інша причина — кожна компанія хоче похизуватися перед інвесторами про надвисокі прибутки порівняно з попередніми фінансовими кварталами.

Нова Mortal Kombat 1 є однією з найочікуваніших ігор не лише цієї осені, а року загалом. Серед моїх знайомих є багато шанувальників, які на неї чекають.

Ці осінь-зима — не виняток з правил. Особисто для мене в період з вересня по грудень виходить багато цікавих ігор. Я не хочу пропустити жодну з них. Більше того — я хочу провести в кожній придбаній грі достатню кількість часу, а не похапцем бігти від проєкту до проєкту! Ці ігри — далеко не на 5–10 годин. Вони на 20+ годин! Якщо я заплатив за гру її повну вартість, я з особливим захватом хочу витиснути з неї все, що у неї вклали розробники. Я приб’ю кожного боса, я пропилосошу кожен куток в пошуках записок з лором гри, я розіб’ю кожен кейс із цінними ресурсами чи його еквівалент. Я, якщо хочете, пройду гру, яку купив за повну ціну, якщо не на 100 %, то хоча б на 99 %.

Але цієї осені це неможливо. Доведеться побіжно проходити цікаві ігри й потім повертатися до них в період зимово-весняного затишшя. Так, я сам не вірю, що повернуся, але все ж. Ось лише кілька прикладів.

Гра Baldur’s Gate III отримала українську локалізацію одразу в день виходу. Це неймовірно круто. Скріншот я поцупив на каналі Games Video UA.

Фантастична П’ятірка Четвірка

Baldur’s Gate III — гра на 100+ годин, яка не терпить поспіху. Її потрібно проходити неквапливо, обережно й зазираючи в кожну шпаринку. Бо це рольова гра, а в рольові ігри саме так і потрібно грати — віддаючи всіх себе для того, щоб максимально відіграти роль свого персонажа й отримати відповідне задоволення. Але чи можливо це зробити до виходу наступного цікавого проєкту? Так, якщо не спати. Але тоді потрібно замислитися, що цінніше — здоровий сон чи гра.

Через кілька тижнів після виходу Baldur’s Gate III у нас з’являється Starfield. Гра, над якою Тодд Говард і Партнери працювали 25 років, і тепер, нарешті, вона відправилася «на золото» й вже займає місце у моєму сховищі на компі. Довгобуд, у який вкладена неймовірна кількість сил. Це ще одна RPG, якій хочеться приділити велику кількість часу, щоб дослідити космос, заролплеїти зорековбоя, обікрасти якийсь космічний транспортник, навести лад у галактиці, кінець кінцем! Пригадую останню свою космічну гру, The Outer Worlds, на яку я витратив близько 60 годин, а якби у комплекті мав сюжетні DLC, то проходження взагалі досягло б 90 годин. Starfield — набагато більша гра, яка у таких ґеймерів як я просто вимагає приділити їй велику кількість часу. Думаєте, вийде? Знову ні, бо через кілька тижнів після неї виходить Cyberpunk 2077: Phantom Liberty!

А ось і спекотне пустельне містечко на одній з планет у Starfield. На жаль, гра не матиме української локалізації в день виходу. Але, попри це, вона залишається очікуваною серед української відеоігрової спільноти.

Здоровенне сюжетне доповнення до величезної гри від CD Projekt Red. Я дуже люблю «Кіберпанк 2077», і я сильно чекав на нову частину пригод Ві. А коли я почув, що видавець ще й українські субтитри у гру запхає, я не стримався й одразу здійснив попереднє замовлення цілого комплекту у Steam. Соромно зізнатися, адже я можу здатися вам фанатиком, але це вже третя копія Cyberpunk 2077 у моїй колекції. Першою була гра в Epic Games Store, потім я купив лімітоване видання для PS4, і ось зараз маю ще одну ПК-версію. Чому я не придбав Phantom Liberty в Epic Games? Бо зараз я стараюся купувати там якомога менше ігор. Винна російська платіжна система Xsolla. На жаль, єдина доступна. Але коли вибору немає (а у випадку з Alan Wake II, про яку я розповім нижче, вибору якраз немає), доводиться користуватися лончером та крамницею від Epic Games.

Нова локація, Псарня, стане доступною в Cyberpunk 2077 з виходом сюжетного доповнення Phantom Liberty. Псарня – це неофіційна народна назва однієї з найкримінальніших частин району Пасифіка у Найт-Сіті.

І ще раз пробачте за ліричний відступ вище, повертаюся до «Кіберпанку». Я планую ще раз пройти гру (іншого виходу у мене і так не буде, бо сейви від EGS до Steam не підходять), щоб оцінити локалізацію й пройти пролог за корпората, адже до цього в лончері від Epic Games я грав за кочівника. Думаю, нове проходження разом з доповненням затягнеться годин на 25–40, якщо не більше.

Після Cyberpunk 2077 цілий місяць відпочинку! Уявіть собі, місяць! Допоки не вийде Alan Wake II, ще один з моїх улюблених всесвітів, повз який пройти буде гріх. Особливо враховуючи той факт, що це ще одна цьогорічна велика гра з українською локалізацією! Я не знаю, який хронометраж буде у нової гри від Remedy, але знаю точно, що ця гра — відпад. Тож у ній я точно планую засісти надовго. Мені цікава як історія Алана Вейка, так і Саґи Андерсон, другої головної героїні, ігролад, сетинґ й історія якої абсолютно відрізнятиметься від ігроладу, сетинґу й історії Алана Вейка. Я хочу дослідити Темну Місцину, Калдрон-Лейк й Брайт-Фоллз, розслідувати таємничі ритуальні вбивства, пов’язані з древнім культом. Я хочу взяти від Alan Wale II все, і навіть більше! Моє проходження може затягнутися на тривалий термін, бо це жахастик-виживастик. Я доволі неспокійний і потребую тривалих перерв, коли граю в страшнючі жахастики-виживастики. А наскільки Alan Wake II буде страшним (в хорошому сенсі) — побачимо вже 27 жовтня.

Саґу Андерсон вперше гравці могли побачити у іншій грі від Remedy Entertainment – Quntum Break. Щоправда там вона була героїнею серіалу про двох ФБР-івців. Хто був другим? Алекс Кейсі, якого і у Quantum Break, і у Alan Wake II зіграв Сем Лейк – креативний директор Remedy Entertainment та обличчя Макса Пейна у першій Max Payne.

На цьому моменті цікаві мені релізи роблять величезну паузу, але є нюанс. S.T.A.L.K.E.R. 2: Hearth of Chornobyl. Якщо гра вийде 1 грудня, як було помічено під час одного зі зливів, тоді цього року це буде заключна для мене гра. На яку, звичайно ж, потрібно буде виділити велику кількість часу, бо це, бляха, продовження культового Сталкера! Гра, яка потребує максимального занурення. І я впевнений, що S.T.A.L.K.E.R. 2 це занурення забезпечить (сподіваюся, не у річку Прип’ять!).

Вийде гра цього року чи ні, ми дізнаємося після 22 серпня на Gamescom, під час її презентації на стенді Xbox. Але, користуючись нагодою, хочу дати свій прогноз — не вийде. 1 грудня (чи взагалі будь-яка дата до весни-літа 2024 року) виглядає нереалістично через великий ризик нового етапу нищення української енергетичної інфраструктури російськими загарбниками. Єдиний варіант, як GSC може себе застрахувати — це якщо гра вже практично готова, і їм потрібно її лише дотестувати й дошліфувати. На це у неквапливому темпі цілком може вистачити часу від сьогодні й до грудня. Або ж гра вже протестована й майже дошліфована, і на Gamescom розробники разом з Xbox оголосять, що гра вийде у жовтні-листопаді. Тоді це ще гірше! Бо буде менше часу на інші ігри *нервово регочу*. Але в такий розвиток подій я вірю ще менше, бо у цьому, на мою думку, не мав би бути зацікавлений сам Xbox з тих причин, що їм потрібно затримати гравців у своїй головній цьогорічній грі — у Starfield.

Другий «Сталкер» поверне гравців до вже давно призабутих локацій з попередніх трьох ігор. А також гра матиме повну українську локалізацію, включно з озвученням!

Сидіти і не сп(р)ати

Окрім вище згаданих ігор, які цікаві особисто мені, є ще величезна кількість популярних і +- цікавих, але які я точно змушений пропустити. Нарахував аж 15!

  1. Lies of P (19 вересня)
  2. Mortal Kombat 1 (теж 19 вересня)
  3. Payday 3 (21 вересня)
  4. Assassin’s Creed: Mirage (5 жовтня)
  5. Forza Motorsport (10 жовтня)
  6. Lords of the Fallen (13 жовтня, матиме українську локалізацію)
  7. Marvel’s Spider-Man 2 (20 жовтня)
  8. Super Mario Bros. Wonder (теж 20 жовтня)
  9. Cities: Skylines II (24 жовтня)
  10. Metal Gear Solid: Master Collection Volume 1 (24 жовтня)
  11. Alone in the Dark (25 жовтня)
  12. WarioWare: Move It! (3 листопада)
  13. Call of Duty: Modern Warfare III (10 листопада)
  14. Super Mario RPG (17 жовтня)
  15. Avatar: Frontiers of Pandora (7 грудня)

За цих 3 місяці аж 3 ексклюзивні гри для Switch! Хто ще так рясно випускав ексклюзивні ігри для однієї платформи, окрім Nintendo?! Це при тому, що «свічкарі» ще добрячих кілька років не закриють ґештальт по The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, яка вийшла ще влітку.

Super Mario Bros. Wonder – новий 2D платформер від Nintendo для Switch. Не рекомендується пропускати цю гру фанатам Маріо!

Від такої концентрації довгоочікуваних продуктів у кінці року, при тому, що на початку й ближче до середини року зазвичай виходить мало цікавих проєктів, найбільше страждають гравці, а після них — розробники. Хтось може сказати «та візьми й купи, а грати будеш пізніше, коли не буде нових релізів; або ще краще почекай до розпродажу — заплатиш менше». Я з цією позицією згоден, але є кілька суттєвих нюансів, на яких я хотів би звернути вашу увагу.

  • Перший: коли ґеймер/ґеймерка проходить гру задовго після виходу, він/вона втрачають можливість обговорити ті чи інші моменти з друзями, колегами чи просто знайомими в інтернеті, які в цю гру почали грати в день її виходу.
  • Другий: постійне сахання від спойлерів, кому воно треба?
  • Третій: будьмо відвертими, до куплених і відкладених на невизначений термін ігор багато хто з нас не добирався, навіть якщо вони дуже цікаві. Краще грати в ігри тоді, коли вони потрапили в бібліотеку чи на реальну полицю — беклоґ має властивість рости в геометричній прогресії.

Однією з найочікуваніших ігор осені є Marvel’s Spider-Man 2, ексклюзивної гри для PS5. Я не маю можливості пограти в цю гру, тому відсутність нового «Павука» у своєму житті я заміню проходженням першої частини та Spider-Man: Miles Morales на своїй PS4.

Чому страждають розробники? Наприклад тому, що гравці більш квапливо «споживають» створені розробниками світи й досліджують їх не так ретельно, як хотілося б митцям, що працювали над своїм цифровим дитям не один рік. Чи буде приємно письменникові, що його книгу не дочитали до кінця або ж пропустили кілька важливих розділів? Звичайно, що ні. Він порине у розпач.

А все тому, що видавці щороку намагаються організувати собі щасливе місце під сонцем і в часи осінніх (на заході) та зимових свят скосити якомога більшу кількість паперової зелені. Як бачимо, цього року конкуренція за споживача величезна. Сталю на те, що це через завершення епідемії коронавірусу — люди повернулися в офіси й почали жвавіше працювати. А відкладати релізи на пів року ніхто не буде, бо це нерентабельно тому доводиться випускати вже.

Пересічний ґеймер за цих 3 місяці зіграє у один, максимум — два проєкти, зважаючи на жанрову специфіку представлених ігор. Все решта пройде повз нього. У кращому разі, гравці наздоженуть ці ігри наступного року в періоди зимового та весняного затишшя. У гіршому — дійдуть до них лише через кілька років або й взагалі ніколи.

Forza Motorsport для Xbox та Windows змусить протерти пил з керма від Logitech і покатати кілька десятків мальовничих трас на новеньких суперкарах.

Що з цим робити? І кому?

Точно не ґеймерам, бо знайти час навіть на 1 проєкт на 1 місяць більшості людей дуже важко через заклопотаність (родина, робота, власне фізичне й ментальне здоров’я), а у випадку українського ґеймера до цього долучаться ще й війна й незрозуміла осінньо-зимова ситуація в безпековій та енергетичній сферах.

Робити потрібно видавцям. Конкуренція — це круто. Але конкурувати можна не лише під час осінніх та зимових свят. Весною й влітку люди теж дарують подарунки.

І ще. По-справжньому крутий продукт не потребує підбору особливого часу свого виходу. За насправді крутим продуктом люди потягнуться в будь-яку пору року.

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...