Вітаннячко усім мандрівника, що зазирнули сьогодні до нашого Аномального Притулку! Автоматрон – це перше сюжетне DLC до Fallout 4. А як ви знаєте, зараз Fallout 4 активно українізовують. Вже вийшло кілька версій, серед яких і переклад кількох доповнень. Залишилося не так багато до остаточного перекладу усього. А ми поступово розповідаємо про наші враження від гри у Fallout.
Влаштовуйтесь зручніше біля багаття, не забувайте про ядер-колу та картопляні чіпси, а ми починаємо!
Про сюжет
Що ж, почнемо нашу розповідь про Automatron з сюжету. Згідно з ним, ми як завжди розпочинаємо місію доповнення з того, що герой натрапляє на якийсь сигнал лиха. У нашому випадку на сигнал каравану. Дізнаємося, що неподалік точиться справжня битва роботів із “Живої Сталі”.
Зовсім швидко ми дізнаємося, що якийсь божевільний “Механіст” вирішив встановити панування над усім вільним Бостоном та провести денацифікацію інших роботів. Одним з таких “інших” роботів виступить наша нова супутниця “Ада”. Ада доволі дивний штурмотрон, з власним характером, емоціями та відчуттями. Але в нас немає часу ставити їй питання про те, що “роботи ж імітація життя, чи може робот написати симфонію? Створити шедевр?”. Ми хапаємо Аду та біжимо рятувати усю співдружність від нової загрози!
Взагалі, починаючи з третьої частини, грати у Фолаут без GOTY-едішину сенсу особливого то й немає. А початки квестів DLC неначе є частиною самої гри (ставимо, до речі, 100 гривень на ЗСУ, що вони і є частиною гри, яку підрізають в процесі розробки саме шоб грошей збити). Але з однієї сторони, є розуміння, що це зроблено для викачки з нас гривень. А з іншого, в цьому особливо нічого поганого немає.
Механіст, до речі, у вас фальшивий якийсь! Чи знали ви, що в Fallout 3 подібний персонаж вже з’являвся? Але це не одна й та ж людина в 4 частині!
В Fallout 3 в ході квесту “Нелюдський гамбіт” ми вже мали справу з Механістом, який мав суперечку з королевою мурах Немірикою. Згодом, він згадувався у Fallout 3: Broken Steel.
В Fallout 4 ще до DLC можна було знайти згадку про суперзлодюжку з коміксів, який мав ім’я Механіст та протистояв йому Срібний Плащ. Від цього вдвічі іронічніше, якщо згадати, що за сюжетом головний герой й сам може приміряти роль Срібного Плащу. Але Механіст з доповнення абсолютно нова людина, яка не пов’язана з третьою частиною. Чому? Сказати не можемо, бо спойлери.
Про нові механіки
Знаєте, в Fallout 4 без DLC цілком реально більше часу за грою провести в режимі будівництва, ніж в сюжеті ми вже казали в попередньому огляді. Але ще існує кілька “Workshop” доповнень, що вдосконалюють цей режим, і без них він вже не відчувається таким класним.
Загалом, із впевненістю можна заявити, що Season Pack для Fallout 4 вийшов вдалим і насправді дав багато грі, особливо у плані її сприйняття гравцями.
Автоматрон же хоч і виступав у ролі першого сюжетного доповнення – але деякі геймплейні рішення також мав. Зокрема, тепер нам доступний верстат, на якому можна створити власну робоармію до того, як Механіст доведе свою божевільну задумку до логічного кінця. Або на крайній випадок, зробити кіборгів-вбивць зі своїх роботизованих супутників.
***
Загальна оцінка моду цілком може заслуговувати тверду четвірочку. Незважаючи на те, що багато нових геймплейних рішень він не приніс, окрім звичайно бомбічєского створення роботів.
А також незважаючи на те, що історія доволі коротенька. Повне ознайомлення займе буквально години три, не більше. Хіба що, якщо розтягувати задоволення.
Але, знаєте, є в цього доповнення якийсь свій шарм. От знаєте, типова така Fallout-івська історія, з блекджеком і, кхм, роботами. Не інопланетяни з трійки, але теж непогано. Все краще оригінальної історії.
Дякуємо вам за перегляд! Бережіть себе у Пустці, мандрівники та до нових зустрічей на цьому ж самому місці