«Особливість» Call of Duty полягає також і в тому, що нова частина цієї франшизи виходить кожен рік. Після року із виходу гри та релізом нової її частини, значна частина аудиторії покидає минулорічну COD та перебирається до нової. Відповідно, різко скорочується онлайн попередньої частини і стає все менше сенсу підтримувати її (зі сторони розробників).
Цим послабленням і користуються досвідчені програмісти, що знають архітектуру рушія певної частини Call of Duty та її серверної частини. Використовуючи свої технічні знання, вони здатні модифікувати рушій, клієнт гри й що найголовніше – офіційний сервер гри. Оскільки студія-розробник в цей час зайнята створенням чергової гри франшизи, такі зухвалі дії модерів майже не отримують спротиву.
І хоча значна частина таких людей використовують свої уміння переважно задля чітерства, щоб продемонструвати свою безмежну силу і самоствердитись за рахунок цього, деякі модери заходять значно далі.
Більшість (якщо не всі) серверів старих частин Call of Duty вже модифіковані, тобто — містять в собі додаткове ПО, не створене розробником гри. Завдяки цьому ПО модери здатні майже на все:
- отримати список всіх користувачів, що підключені до модифікованого сервера, включно із їх Steam ID (для ПК версії);
- під’єднатись безпосередньо до матчу такого гравця, навіть якщо це не зумовлено правилами гри (наприклад, стати 5 гравцем у лобі, де максимум може бути лише 4);
- міняти механіки та правила гри у цьому матчі;
- дізнатись точну IP адресу будь-якого гравця;
- спровокувати краш гри у конкретного гравця;
- транслювати власний текст через системні повідомлення;
- транслювати власний відеоматеріал (в тому числі і порно) через функцію COD TV (дійсне для Black Ops 2);
- безповоротно заразити клієнт гри конкретного користувача;
- завантажити троян до комп’ютера конкретного користувача.
Всі ці елементи актуальні не тільки для ПК-версії гри, а і для консольної (Xbox, PlayStation).
Модери, що роблять всі вказані дії, таким чином намагаються привернути до себе увагу, а тому вони цілеспрямовано вислідковують саме популярних ютуберів — щоб ті були розгнівані від їх дій і створили відео із указанням нікнейму конкретного модера.
На щастя, існують інші модери, яким не до вподоби всі ці дії, а тому ті створюють власні патчі, що здатні вберегти від найгірших наслідків.
Також існує проєкт «Plutonium», завдяки якому можна безпечно зіграти в такі ігри франшизи Call of Duty як: World at War, Black Ops, Black Ops 2 та Modern Warfare 3.
Із рештою COD, які не мають подібних патчів, може допомогти лише увімкнення “Автономного режиму Steam” із автоматичним забуттям про онлайн функції гри — мультиплеєр та кооператив. І бажано це зробити ще до першого запуску цієї гри.
Як зазначає модер Anthony:
Якщо ви граєте через Xbox 360 та PS3 — хакери можуть здобути майже будь-яку збережену на вашому пристрої інформацію та запускати сторонній код.Якщо ви граєте через PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series — максимум, що вони здатні зробити, це отримати вашу IP адресу, зламати ігрову статистику, налаштування та крашнути гру.ПК — це зовсім інший випадок, але без певних додаткових експлойтів вони (зловмисні модери) мало на що здатні.P.S.: раджу забути про мультиплеєр Black Ops 3 на ПК.
Anthony, Модер Call of Duty: Black Ops 3