ЗАНЕПАД
Одне з закинутих селищ
Давайте повернемя трохи в минуле, коли відбувся занепад старих США. Це була одна з визначальних подій XXI століття. Ознаки занепаду були помітні ще задовго до того,як усе відбулося. Перші три війни корпорацій у період між 1990 та 2016 роками зміцнили становище мегакорпорацій і дали їм більше влади, ніж мали більшість урядів світу – винятком не стали навіть США. Якщо колись зв’язок посадовців і власників корпорацій був неприпустимий, то на даний момент це перевага у політиці.
Щойно компанії отримали необмежений доступ до світових ресурсів, занепад довкілля і зміни клімати стали невідворотні. Багато поселень, міст , селищ просто зникли з лиця землі або були покинуті. Кислотні дощі й пилові бурі стали найбільшою проблемою Америки.
Природні стихні лиха були доповнені політичними. Термоядерна війна на Середньому Сході перетворила цю частину світу на радіоактивну пустку, що спричинило нафтову кризу по всьому світу. Уряд США намагався викрутитись і вдався до махінацій на європейському й американському фондових ринках. Проте коли про ці махінації стало відомо широкому загалу, ці махінації підірвали довіру до уряду і підірвали суверенність США зсередини. Світова фінансова криза вдарила по економіці майже всіх країні, що призвело до того що корпорації стали ще сильнішими. А тим часом так звана “Четвірка”(об’єднання урядових спецслужб в США) власштувала державний переворот і колишніх США не стало.
Федеративний устрій держави розвалився, багато штатів покинули союз, оголосивши себе Вільними Штатами. Цей час також позначився появою так зватих кочівників – нового соціального класу американців, що подорожують країною у пошуках води, роботи й порятунку. Спорожніло багато міст і селищ. А потім почалась Четверта війна корпорацій.
Четверта війна корпорацій Частина 1
(Війна за океани)
Війни не виникають на пустому місці, тому давайте розберемся, що призвело до ціїєї війни. Все почалось з конкурування двох великих гравців водно-технічної галузі. Наприкінці 2021 року дві корпорації, що розробляли технічні рішення для впровадження їх в океан, – МФОК(Міжнародна флотська-океанічна корпорація) й ОТЕК(Океанічна технологічно-енергетична корпорація) – розпочали боротьбу за активи третьої – МАТТ(Мажнародного акціонерного товариства). Дана боротьба була такою затятою, що з часом судові процеси переросли у збройний конфлікт. ОТЕК спробувала здобути перевагу, звернувшись до Militech для захисту власних інтересів. МФОК відповідно звернулось до Arasaka. Ось так і розпочалась Четверта війна корпорацій.
Як зазвичай трапляється на ранніх стадіях конфліктів, перші випадки були обережними. Десь дивним чином помирали корпоративні посадові особи середньої ланки, хтось випускав на публіку брудні таємниці. Обидві сторони наймали мережників, щоб ті робили численні атаки на сховища даних і активи одне одного, що призвело до цілковитого хаосу у економіці. Коли Євробанк нарешті вмовив МФОК і ОТЕК укласти мирову угоду, було вже занадто пізно Arasaka і Militech навіть не думали зупинятись.
Четверта війна корпорацій Частина 2
(Тіньова війна)
На початку 2022 року гіганти галузі безпеки розпочали власне протистояння,яке згодом назвали Тіньовою війною. Так почався другий етап Четвертої світової війни корпорацій.
Під час цієї фази протистояння стало відкритішим і жорстокішим. Найманці й межовики з обох сторін проводили таємні операції й нападали на військові та дослідницькі об’єкти. Попри всю жорстокість у матеріально світі, найбільші битви відбувались в Мережі, коли корпоративні й наймані мережники застосовували одне проти одного потужні вірусні програми новго покоління. Деякі фрагменти їхнього коду виявилися набагато жувичішими за соїх творців і назавжди пошкодили частини Мережі, перетворивши їх на найтемніші й найнебезпечніші місця.
Четверта війна корпорацій Частина 3
У червні 2022 року Militech і Arasaka вирішило, годі пінькатись одне з одним, і конфлікт досяг третьої стадії. Сварки і приховані вбивства переросли у повномаштабну війну. Багато міст було зруйновано під корінь, а їхнє населення винищено або приречено на долю втікачів.
Воєнні дії та ринковий колапс паралізували торгівлю у всьому світі. Міжнародні торговельні шдяхи заполонили пірати. Доки на вулицях точиись жорстокі бійки NetWatch намагався втримати Мережу. Мережа у своєму звичному розумінні почала помирати: сервери й банки даних у всьому світі знищувались, усюди по мережі гуляли смертоносні віруси і програми демони.
Зрештою все дійшло до того, що світові уряди втомились і звинуватили у всьому Arasaka та Militech. Так як під час війни корпорацію ослабли уряди країн почали націоналізовувати штаб-квартири цих корпорацій.
Останньою знищеною штаб-квартирою була “Арасака-Таверс” у Найт-сіті – гурт невідомих найманців підірвав її тактичною ядерною боєголовкою. Підозри впали на групу Altantis Group (до неї приписували легенд Шахрайку, Могана Чорнорукого та Джонні Срібнорукого), проте нічого так і не вдалося довести.
Зрештою у 2023 році під тиском японського уряду Arasaka визнала свою поразку. Корпорація Militech була визнанана переможцем, але була така ж виснажена, як і супротивник.
Десятиліття відновлення
(2024-2035)
Після виснажливої війни корпорацій світу знадобилось понад десятиліття, щоб відновитись. Проте перші декілька років після війни були далеко не мирними. Повстання відбувались по усіх куточках світу. Південна Америка перебувала у політичній смуті, а країни Європи та Азії намагались відродити світову торгівлю, обмежуючи вцілілі корпорації в правах, щоб повернути собі контроль.
Президентка Сполучених Штатів Елізабет Кресс оголосила воєнний стан у тих частинах держави, що перебували під місцевим управлінням. Корпорацію Arasaka визнали винною у вибуху ядерної боєголовки,яка знищила центр Найт-Сіті, проте не вщухали чутки, що за цим стоїть Militech, але ніяких прямих доказів не було. Суспільство вимагало поясненнь і Елізабет Кресс скористалась цим, щоб тримати Militech на короткому повідку. Частину корпорації націоналізували, а колишнім керівникам компанії запропонували ласі місця в Міністерстві Оборони.
Власне цей період історії характеризують технологічним застоєм. Корпорації ледь виживали, а уряди і федеральні, і місцеві зосередились на внутрішніх справах. Попри всі обіцянки президентки Елізабет Кресс, вона не виявила особливого бажання у відновленні Найт-Сіті. Натомість вона сконцентрувалась на повернення Вільного Штату. Проте жителі Найт-Сіті не здались і почали довгий процес відбудови.
В той же час, після років невдалих спроб повернути стару Мережу під контроль, NetWatch вирішили встановити “Чорний Мур” – віртуальний бар’єр, що відділяє світлий бік Мережі, який контролюють люди і темний бік, що наповнений вірусами і демонами.
2035-2069
Ну що ж наступні 35 років держави й корпорації повертались до звичайного стану. З відновленням торгових шляхів міста почали потроху відновлюватись. Пошкоджену інфраструктуру налагодили і технологої знову поширились.
Багато міст, що були зруйновані у період 1990 – 2016 року почали потроху відновлюватись із допомогою уряду і корпорацій. Власне у цій відбудові корпорації побачили в цьому нагоду відбілити себе в очах суспільства і відновити вплив на культуру.
Покинуте президенткою Кресс та урядом Сполучених Штатів Найт-Сіті відбудовувалось за допомогою жителів, а також кочівників і малих корпорацій. У той же час не вщухали чутки, що уряд зробив з Arasaka цапа-відбувайла, що змусило дивитись корпорації у бік незалежності. Проте у Європі у корпорацій не було все так гладенько. Ослаблені війною, вони були змушені боротись з корпораціями, що підтримують урядами європейських держав.
Тим часом в Азії принижена Arasaka прийняла поразку, як спражні самураї і виплатила всі репарації, які від них були потрібні. Проте за рахунок декількох жирних контракнів по озброєнню швидко відновила своє фінансове становище.
У Мережі почали з’являтись індивідуальні, ізольовані мережі – здебільшого регіональні інтранети. Нова Мережа була менш доступна звичайним користувачам, а мережникам стало важче до неї проникати, оскільки більшість важливих даних були ізольовані.
Єднальні війни/ Металеві війни
(2069-2070)
Наприкінці 2069 року щойно обрана президентка Розалінд Маєрс під приводом зміцнення нації презентувала програму об’єднання, щоб розширити федеральну владу на Вільні Штати. Більшість незалежних штатів не підтримали ідею об’єднання, через що конфлікту було не уникнути. Федеральний уряд Нових Сполучених Штатів за пітримки Militech оголосоив війну Вільним Штатам. До цих штатів відносилась : Колорадо, Нью-Мексико, Вайомінг, Монтана, Аризона, Невада і Північна Каліфорнія. Вашингто і Айдаго зуміли залишитись нейтральними і пішли на деякі поступки НСША. Хоча й Arasaka офіціно не приймала участі у війні , вона допомагала як “консультант з безпеки”. У цьому протистоянні використовувавлись найсучасніші військові технології, через це війна набула назви Металева війна.
Власне Найт-Сіті ледве уникнуло війни. На початку 2070 року дивізія армій НСША підійшла до околиць міста, але завдяки зв’язкам Луціуса Райана кровопролиття удалось уникнути. Райан звернувся до Arasaka за допомогою і за кілька днів до затоки Коронадо прибув суперавіаносець Arasaka і війська НСША відступили.
Після відкритого втручання Arasaka нарешті було підписано Угоду єднання між НСША та Вільними Штатами, і на цьому Єднальна війна завершилась. Хоча ця угода не зовсім підходила противникам з обох сторін, але вони розуміли, що якщо Arasaka втрутиться на повну силу , вони не зможуть тягатись.
Сучасний Світ
Після того,як дві останні війни мало не перетворили світ на пустку, Азія й Європа нарешті зазнали періоду стабільності. Перед людством досі є багато смертельних проблем і найменш передбачувана зміна клімату.
Урагани й торнадо неймовірних маштабів і загальне напруження спустошили нації у всьому світі. У 2062 році люди офіційно покинули Гаїті, після того, як на острів налетіло декілька жахдивих штормів. Після цього були зруйновані Карибські острови, ця подія була визнана найгіршою у XXI столітті.
Посухи ще небезпечніші, адже загрожують усьому населенню Південної Америки, а також регіонам Півнчної Америки, Європи, Африки, Азії й Австралії. Чиста вода стало досить рідкісною, проте за останні декілька років становище покращилось. Водночас бувають і паводки. За минуле десятиліття паводки зруйнували частини Лос-Анджелеса й Найт-Сіті. Нідеранди втратили половину своєї території, проте за допомогою нової технології будівництва дамб уникнули повного занурення під воду.
Усі ці жахливі події призвели до значного зменшення посівних площ, через що настав голод, який забрав сотні тисяч життів в Азії та Африці. Проте після деяких реформ в цій індустрії деякі міста уникнули вимирання.
Також розвиток кібертехнологій створив проблему кіберпсихозу. Люди які потерпають від нього стають замкнуті у собі і втрачають зв’язок з реальним світом. Ця хвороба потім переростає у зневагу до інших, а тоді у насильство. Хоч ця психічна хвороба вже доведена і багато досліджень вказують, що вона пов’язана з кібердоповнянями, вчені досі не вспевнені за яких умов вона виникає.
Як ви можете бачити світ кіберпанку не такий вже й добрий світ. Він має багато проблем. які потребують вирішення. Справи у ньому далекі від норми і постає питання. А чи ще не запізно?
Підписуйтесь на мій канал в телеграм