Реклама

⛏ Minecraft — покоління дивовижних людей

Найпопулярніша гра у наші часи. Та чи вона обмежується крикливими дітьми? Або все ж таки має набагато більше можливостей?
Čytaty latynkoju
⛏ Minecraft — покоління дивовижних людей
  1. Головна
  2. Ігри
  3. ⛏ Minecraft — покоління дивовижних людей
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0
Найпопулярніша гра у наші часи. Та чи вона обмежується крикливими дітьми? Або все ж таки має набагато більше можливостей?

Introduction

Minecraft — найпопулярніша гра у світі, що обігнала Тетріс, в яку щомісяця грає 140 мільйонів людей. Це гра об’єднала людей різного віку. Її навіть використовують у школах для навчання. Без сумніву, ви хоча б один раз чули про неї. Можливо, ви бачили відео на YouTube з кричащими «Майнкрафт **** — це моє життя *****! Майнкрафт!» школярами, або дивні розважальні відео (націлені на дитячу аудиторію, які по суті такими не є). Але це лише невелика частина спільноти, яка, безперечно, має кожну гру. Minecraft має велику спільноту, отже і кількість подібних гравців більша, ніж в інших іграх. Але цей огляд не про це. Ця стаття про можливості, які дає Minecraft, та про те, як ними користується інша частина гравців. Частина не така помітна і можливості не такі очевидні, мабуть. Запрошую вас разом подивитися на Minecraft з іншого боку!

Я почав свою пригоду, завантаживши Minecraft у 2013 році, і досі час від часу повертаюся до неї на пару вечорів. Це не просто гра… Але для початку я хочу розповісти вам історію створення цієї феноменальної гри. Ласкаво просимо до Швеції…

Development

Семирічний хлопчик, поки його однолітки грали на вулиці, вивчав програмування на Commodore 128 і вечорами збирав свій конструктор Lego — Маркус Перссон, у майбутньому також відомий як Нотч (Notch) і головний творець Minecraft. Вже у вісім років він створить свою першу просту комп’ютерну гру і вирішить, що хоче займатися цим усе своє життя.

На початку 2009 року Маркус покине King, у якій працював протягом чотирьох з половиною років, у травні заснує «Mojang SBO», і цього ж місяця Маркус опублікує тестову версію Minecraft на форумі. Так починається популярність та створення дивовижної гри, яка захопила людей з першої появи.

Коли я почав Minecraft, вирішив, що хочу робити все дуже відкрито та прозоро. Ми отримали безліч людей, які розмовляли безпосередньо з нами, розробниками, що, я думаю, допомогло Minecraft стати дуже вірусним. Люди відчували, що це якийсь зв'язок з нами... який безперечно є.

Markus Persson

Перссон дотримувався гнучкої розробки, віддаючи перевагу співпраці з гравцями на всіх етапах створення гри. Кожне оновлення, кожна версія була доступна для завантаження. Люди обговорювали гру, ділилися своїми спорудами та пропонували різні ідеї та поради. Так Minecraft створювався всім співтовариством; ця гра вже була грою не однієї людини.

На те яким вийшов Minecraft чимало вплинуло ставлення Маркуса до інді-розробки та створення ігор.

Інді — це сама ідея, що одні люди роблять ігри заради процесу створення ігор, а інші вивчають ігри наче витвір мистецтва.

Markus Persson

Mojang створювала Minecraft, «щоб робити забавні ігри», а не для отримання прибутку.

MineCon Event November 18, 2011. Реліз Minecraft 1.0.

Джерело

У 2011 відбувся офіційний реліз Minecraft Java Edition версією 1.0 на MineCon. Після цього Єнс Бергенстен став провідним розробником з ініціативи Маркуса. Протягом 2011-2013 років. були створені версії для IOS, Android, Xbox 360 і PlayStation 3, написані на С++, на відміну Java Edition, написаної на Java. Ці версії були більш стабільними, ніж оригінальний Minecraft. У цей же час почалася розробка Minecraft Realms – офіційна хостингова служба, що дозволяє брати в оренду сервера для розрахованої на багато користувачів гри.

2014 рік — рік який змінив все. 19 травня 2014 року Realms стала доступною по всьому світу, проте, незважаючи на її поширення, багато гравців продовжили створювати свої сервери для отримання прибутку — з цієї причини Mojang AB почала отримувати велику кількість скарг від батьків, чиї діти купували внутрішньоігрові предмети за реальні гроші. У червні студія оновила користувальницьку угоду Minecraft, згідно з якою власники незалежних серверів більше не могли продавати предмети, що впливають на ігровий процес. Рішення Mojang AB викликало негативну реакцію гравців, які стали звинувачувати студію та Перссона у руйнуванні спільноти. Безліч гравців писали Нотчу негативні висловлювання та коментарі про розчарування.

Я згадав, що коли зустрів своїх кумирів, подумав: «От лайно, це справжні люди». Я знав це, але насправді щоразу усвідомлювати це було дивно, хоча багато разів зустрічав людей, фанатом яких я був. Цей розрив став для мене настільки очевидним. Я не маю таких стосунків зі своїми фанатами, як я думав. Можливо, це було раніше, коли я мав кілька тисяч шанувальників, але це вже не схоже на нас.

Markus Persson

На той час Маркус не займався Minecraft, але при цьому реакція деяких гравців була такою, ніби Нотч спеціально зіпсував гру для всіх. Маркус хотів «просто продовжити жити», тому він запостив твіт із запитанням чи хоче хтось купити його частку Mojang. 15 вересня 2014 року Маркус Перссон продав Minecraft корпорації Microsoft за 2,5 мільярда доларів США. Він та ще двоє співробітників пішли з команди Mojang.

Пам’ятаю, коли я дізнався про це, перше, що подумав: «Чому? Microsoft зіпсує Minecraft, вони не продовжать розвивати головну ідею Нотча. Велика компанія зробить з гри конвейер. Їм будуть потрібні лише гроші ». Я був засмучений, я відчував, що щось було втрачено.

Під керівництвом Microsoft було розроблено версії для Windows 10, PlayStation 4, Xbox One та інших консолей. Невдовзі було створено кросплатформенну версію — Minecraft Bedrock Edition, що об’єднала у собі всі платформи. У 2020 був розроблений Minecraft з підтримкою RTX для Windows 10. Хоча Mojang постійно випускають великі оновлення, я часто замислююся, що вони відходять від класичної концепції гри та майнкрафтовского стилю. До того ж, не рідко вони спізнюються з оновленнями і дають багато обіцянок, не виконуючи їх.

RTX в Minecraft.

Джерело

Історія Mojang та Minecraft значно ширша. Minecraft дуже пов’язана з цією історією та своєю спільнотою. А тепер давайте поговоримо про саму гру: особливості, популярність та її спадщину.

Mechanics and gameplay

Minecraft – це пісочниця з елементами виживання. У цій грі немає прямого сюжету, що зумовлено основним жанром гри, але умовний сюжет підтримується додатковими жанровими особливостями. У чому полягає виживання та сюжет у цій грі?

У Minecraft існує два основних дедлайна: ніч і голод. Цикл дня і ночі (один із традиційних оповідальних ігрових елементів) ставить певні необхідні цілі, особливо на початку гри. Цілі, поставлені в перший день гри, можна віднести до середньострокових цілей, тому що їх потрібно встигнути виконати до початку ночі, тому що тоді з’являться монстри. Гравцю потрібно видобути їжу, щоб шкала голоду не впала, і побудувати невеликий будинок, а в кращому разі зробити ліжко, броню та зброю. Для досягнення середньострокових цілей гравець розбиває їх на короткострокові, наприклад: видобути дерево, скрафтити верстат, скрафтити кирку, видобути камінь, залізо та вугілля, скрафтити піч, переплавити залізо використовуючи вугілля, скрафтити броню та зброю. При цьому певні середньострокові цілі, як створення броні, можуть досягатися не завжди одним порядком і комбінацією короткострокових цілей. Таким чином, ворожі моби та система середньострокових важливих цілей роблять перший час у грі складним для новачків, а для досвідчених динамічним та насиченим.

Існують довгострокові цілі, до яких можна віднести вбивства трьох босів (вони не є обов’язковими, але прийнято вважати проходженням гри вбивство Ендр-дракона (Ender Dragon), після чого ви зможете продовжити гру в цьому світі). Також існує система ачівок, що також не є обов’язковим і не впливає на загальний ігровий прогрес.

Все ж таки, особливість на якій засновані всі аспекти ігрового процесу, яка полягає в тому, що ви центральна фігура, творець, не оминає і сюжет. Гравець вирішує, що робити завдяки можливостям, які надає гра. Це позначається і на цілі. Те, що я згадував вище про коротко-, середньо- та довгострокові цілі, досить ситуативно. Ви самі встановлюєте цілі, їх термін та важливість, а також можете міняти їх між собою. Гравець наданий сам собі. Це видно й у відсутності будь-якого навчання.

Важливою частиною ігрового процесу є видобуток ресурсів і крафт (Crafting) предметів і блоків. Ви дійсно проводитимете більшу частину часу займаючись цим. Тому важливо, щоб ця механіка була хорошо опрацьована. По-перше, рецепти предметів логічні, що робить їх інтуїтивнішими, і вони таким чином не ламають занурення. По-друге, для особливих і кращих предметів знадобляться рідкісні та кращі ресурси. Це зберігає баланс гри та змушує вас досліджувати світ. І по-третє, інструменти та деякі предмети мають міцність. Наприклад, дерев’яні інструменти мають невелику міцність. Так гра заохочує шукати більш рідкісні та міцні матеріали. Ручна система крафту робить ігровий процес особливим. Збудувавши будинок, ви знаєте, що кожен блок був зроблений і розміщений вами власноруч.

Якщо вам нудно виживати одному, ви завжди можете знайти поселення з селянами. Вам потрібно буде захищати їх і торгувати з ними, а система репутації робить останнє вигіднішим, або навпаки (все залежить від вашої поведінки). Розвиток міст, ловля риби, скотарство і т.д. теж допоможе вам у торгівлі з носатими (подібну назву набули сільські мешканці через свій особливий зовнішній вигляд).

Тепер, коли у вас є достатньо ресурсів, ви дослідили всі місця, зробили все, що хотіли, саме час побудувати механічний будинок, ферму заліза, або створити склад з автоматичним сортуванням, а може все відразу (або побудувати справжній робочий комп’ютер). Тоді вам потрібно освоїти червоний камінь (Redstone). Пил цієї руди дозволить вам проводити сигнал, скрафтити деякі предмети та побудувати механізми.

Це були основні ґеймплейні елементи та механіки. Але які особливі можливості дає Minecraft, що люди роблять з ними, чому Minecraft такий популярний і чому це більше, ніж просто гра? Давайте дізнаємось.

Minecraft is a community

Ділитись з іншими — суть цієї гри

Evan Lahti

Зараз варто згадати, що Minecraft – це насамперед пісочниця. Не дарма її порівнюють із конструктором Lego, не лише через кубічну форму. Маркус Персон створював «робочий інтерактивний світ». Minecraft відрізняється від інших ігор повною руйнівністю ігрового світу. Ви можете зруйнувати кожний блок (крім Bedrock)! Крім цього, під час створення світу використовується процедурна генерація. «Світ до смішного великий і продовжує генеруватися в міру того, як ви граєте в нього» — говорить Маркус. За допомогою цього гравцям надається унікальний досвід та реграбельність.

Minecraft — це значною мірою унікальний досвід, якого не буде ні в кого іншого. Рівні генеруються випадковим чином, і ви можете збудувати все, що захочете, самостійно

Markus Persson

Minecraft – це інструмент обмежений властивостями гри: магічним колом, правилами тощо. Маркус зазначив: «Гра як редактор рівнів перетворюється на щось середнє між грою та інструментом. Це те, чого я прагнув з Minecraft. Йдеться про обмеження можливостей користувача, але про надання йому безмежного потенціалу». Як люди користуються цим інструментом? Те, що ми розглянемо далі, змусить вас побачити, що гра може бути мистецтвом.

Перед цим, я згадаю цікаві заняття пов’язані з Minecraft: малювання скінів, текстур, створення шейдерів, датапаків, модів, будівництво карт на проходження. Багато прикладів перерахованого вище дійсно дивують, особливо моди та карти. Вони можуть змінити та розширити Minecraft до невпізнання. А тепер перейдемо до більш конкретних та дивовижних прикладів. Я розповім про те, що найбільше мене дивують.

•Map Art

Map art — це створення картин за допомогою карт, що зображує поверхню ігрового світу. Це цілий рух гравців, який має свою історію. Існує безліч різних мапартів, але деякі вражають не лише своїми розмірами, чи красою, а усвідомленням того, скільки роботи було зроблено. Я покажу вам найбільший мапарт, створений у режимі виживання. Два місяці, 26 гравців і 3 604 408 блоків — «The Forest Village»:

Forest Village 20×11 (220 frames), 2020 y.

Джерело

Я вважаю, що це є повноцінний вид цифрового мистецтва. Map art чимось схожий на рух pixel art. Це дуже скрупульозна робота. Я думаю, що такі роботи робляться заради самого процесу створення самої роботи.

•Machinima

У Minecraft знайдеться місце і режисерам, кінооператорам, акторам тощо. Так, у Minecraft знімають серіали, короткометражки та фільми. Звичайно, вони не рівня Голлівуду, але існують гідні проекти. «Объект» (Об’єкт), «Долгая тьма» (Довга пітьма), «Чайник» (Чайник), «Крестоносец» (Крестоносець), «Craft Wars» — це одні з найпопулярніших і якісних серіалів.

Кадр із фільму «Объект»

Джерело

•Servers

Існує безліч серверів. Піратські чи ліцензійні. Звичайне виживання, моди або міні-ігри. Але уявіть сервер, де є війни, клани, торгівля, зрада, легенди, пам’ятки історії, рабство. І це лише мала частина того, що може статися на 2b2t. Він має дуже захоплюючу історію. 2b2t — сервер якому більше 10 років, а його карта світу не скидалася з моменту створення. На цьому сервері немає правил! Мене вразив цей сервер своєю історією та атмосферою. Крім анархії, я побачив у ньому щось «живе» та справжнє. Гравці не просто заходять на нього, щоб відпочити після робочого дня… Це частина їхнього реального життя.

Spawn, 2020

Джерело

У період пандемії covid-19 доводиться зводити до мінімуму контакти з іншими людьми. Але Minecraft може полегшити цю ситуацію. Наприклад, Московський університет “Вища школа економіки” відтворили університет у Minecraft. Дні відкритих дверей, тусовки та концерти, організація лекцій, семінарів та інших навчальних занять тепер не проблема навіть у «пандемію, апокаліпсис чи метеоритний дощ».

Джерело

Наступне про що я розповім більше, схоже на окрему гру, ніж просто сервер. Над цим проектом працює професійна команда. Думаю, ті хто грав у S.T.A.L.K.E.R. дуже хотіли побігати зоною з друзями і повоювати з реальними людьми. Так, це можливо в STALCRAFT — S.T.A.L.K.E.R. у Minecraft, але з мультиплеєром.

Скріншот, зроблений гравцем на STALCRAFT

Джерело

•Worlds and buildings

Найголовніше, що ти можеш робити у Minecraft – це будувати. Все обмежене лише твоєю уявою. Наприклад, можна побудувати місто у стилі Cyberpunk.

Cyberpunk project

Джерело

Greenfield — вигадане місто в масштабі 1:1 (1 блок = 1 метр). Його почали будувати у 2011 році, команда старанно працює і досі. У ньому опрацьовано навіть приміщення будівель. Це найбільше місто в Minecraft.

Greenfield

Джерело

The Floo Network створили інтерактивну карту світу Гарі Поттера. Ви можете завантажити її, як і всі інші згадані тут карти.

Witchcraft and Wizardry

Джерело

Є ще масштабніші проекти. І, коли я говорю «ще більш масштабні», я маю на увазі Середзем’я з «Володар кілець» і світ із серії книг «Пісня льоду та вогню» («Гра престолів»).

The Argonath

Rivendell

Isengard

Джерело

WesterosCraft — світ Ігри Престолів у Minecraft. Вони розпочали роботу з 2011 року та зробили вже 70% усієї роботи. Це понад 1,5 мільярда блоків, розміщених на площі 485 квадратних миль.

The Wall, Castle Black

The Wall, Castle Black

Джерело

Varuna та blocworks пішли далі! Вони створюють карти в Minecraft на замовлення.

Varuna — професійна студія Minecraft дизайн. Вони працювали навіть із Microsoft. Ось приклади їх робіт:

Vigrid

Vigrid

City of Orario

City of Orario

Джерело

Blockworks — всесвітньо відома студія дизайну та консалтингова компанія, що працює з Minecraft, заснована у 2013 році. Їхніми клієнтами були Microsoft, Disney, Warner Bros, Nvidia, Dell, Museum Of London та інші. Ось кілька фото їх робіт:

Fire1666

Fire1666

Tomorrowland

Tomorrowland

 

Джерело

Conclusion

Я думаю, що Minecraft не має аналогів. Це справді дивовижна гра. Безперечно, Minecraft може бути більше, ніж просто видом розваги, чим вона і є. Minecraft – це про можливості, про творчість.

Я сподіваюся, що ви дізналися щось нове для себе, змынили свою думку на краще про Minecraft. Якщо вам було цікаво і ви захотіли дізнатися більше про Minecraft, може навіть пограти в неї або ви знайшли щось корисне для себе як ґеймдизайнера, то я виконав поставлене перед собою завдання. Це дуже важливо для мене. Дякую, що прочитали цей огляд і…

Побачимось незабором! 🖖🏻

P.S.: можете підписатися на мій telegram-канал “GAME DESIGN — мистецтво“, в якому я публікую статті, пости про ґеймдезайн, ігри та багато іншого.

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...