Реклама

🎮 Чому українська Playstation досі нічого не пише у соцмережах і до чого тут росія?

Взагалі відповідь на останнє питання дуже проста: росія напала на Україну, тож ось, до чого. Це якщо коротко. Та є ще кілька не менш важливих деталей
Čytaty latynkoju
🎮 Чому українська Playstation досі нічого не пише у соцмережах і до чого тут росія?
  1. Головна
  2. Ігри
  3. 🎮 Чому українська Playstation досі нічого не пише у соцмережах і до чого тут росія?
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0
Взагалі відповідь на останнє питання дуже проста: росія напала на Україну, тож ось, до чого. Це якщо коротко. Та є ще кілька не менш важливих деталей

Для детальнішого огляду всього, що відбувається «на землі» нашого регіонального відеоігрового бізнесу Playstation, я й вирішив написати цю статтю.

Незадовго після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Sony випустила українську локалізацію користувацького інтерфейсу PS4 та PS5, а минулого тижня взагалі українізувала Playstation Store. Все це стало крутою детоксикацією для українських фанатів відеоігор. Адже щодня ми отримуємо негативну інформацію про насилля, вбивства й руйнування, спричинені руками російських окупантів.

Головна сторінка Playstation Store, веб-версія

Та дізнаватися про це доводилося від таких же гравців, блоґерів та нечисельних українських відеоігрових ЗМІ. Чому про все це не сповіщали офіційні сторінки Playstation у фейсбуці та інстаґрамі? Я спробував розібратися. І зараз розповім вам.

Та спочатку я промоніторив росіянські соцмережі Playstation у зв’язку з тим, що компанія одразу заявила про призупинення операцій в країні окупантів. Відповідно усі їхні соцмережі мали бути деактивовані або ж, як мінімум, більше не заповнюватися. Пізніше я поясню, чому це важливо.

Що відбувається на болотах

Якщо зайти у росіянський твіттер Playstation, останній твіт датується 28 лютого, а реплаї до кожного з твітів закриті. Отже, ставимо «чек» — твіттер не працює.

Останній допис в росіянському твіттері Playstation

Те ж стосується їхнього фейсбука. Щоправда, там Playstation russia не має маркування «офіційний». Але визначити достовірність цієї обліківки можна з допомогою великої кількості підписників, останнього дописа, датованого 28 лютим та знову ж, відсутньої можливості коментування. Частково. Тому що, коментування неможливе всього на кількох останніх дописах. Всі інші — активні. Тож робимо ще один висновок: фейсбук росіянського Playstation заморожений, як і їхній твіттер.

Фейсбук-сторінка росіянського Playstation

Інстаґрам — та ж історія. Останній допис 23 лютого, це точно офіційна сторінка, але (!) відкриті коментарі. Там можна дізнатися дуже багато цікавого.

Останній допис в інстаґрамі Playstation росія датований 23 лютим

По-перше, Playstation Store для росіянських обліківок не працює. Цей же статус можна перевірити на сторінці, перемкнувшись на «росія — рускій». Як бачимо, PS Store неактивний взагалі, як і всі його сервіси.

По-друге, якщо комусь і вдається зайти в крамницю, ціни показуються у гривнях. Класний тролінґ від Playstation.

По-третє, казахи. Вони запустили цілий флешмоб в російському інстаграмі Playstation, бо Казахстан не має власного регіону для Playstation Store, тому гравці з цієї країни створюють (а точніше — створювали) русняві облікові записи. Отже, казахи потрапили під такий же бан, як і русня, після оголошення Sony про припинення операцій на території росії. Казахських консолей, як можна дізнатися з коментарів, всього 50 тисяч на 18 млн населення (для прикладу — ще кілька років тому кількість українських консолей налічувала 300 тисяч, зараз іще більше). Вони вимагають від Playstation… до кінця не зрозуміло, що саме, але здогадуюся вони хочуть, щоб компанія створила їм окремий регіон, і щоб вони мали змогу завантажити вже придбані ігри. Що, насправді, логічно, бо це ж казахи, а не русня.

Витяг з коментарів сторінки Playstation росія

Четверте: русня зі своїх акаунтів переходить на турецькі. Кажуть, що там нижчі ціни. Але турецька мова, і можливості перемкнути її на «рускій» немає. Бідорашки.

Порада про створення турецьких акаунтів

І п’яте, техпідтримка працює вкрай погано. Можна сказати «не працює». Хоч Sony й заявила, що техпідтримка залишиться і буде розв’язувати проблеми клієнтів, її потужності на цьому етапі не вистачає. Невеличкий спойлер, який я деталізую в «українському сегменті» цієї статті: «українська» техпідтримка теж сидить у москві. Саме тому я наш етнонім взяв у лапки. Та повернімося до сторінок у соцмережах.

Адреса «української» техпідтримки Playstation

Спочатку я подумав, що всі ці акаунти не ведуться через закон, виданий росією на початку повномасштабного вторгнення. Про заборону західних соцмереж фейсбук, інстаграм та твіттер. Тому… Остання спроба.

Сторінка у VK. Мені для цього довелося поставити VPN. Останній допис датований 28 лютого (хоча про припинення операцій на росіянському ринку Sony повідомила лише 9 березня), передостанній — 23 лютого, під яким коменти про «нащо я купував підписку». Волаю, ґеймпад свій обіймаю. Так виглядає радість.

Сторінка Playstation росія у VK

Зважаючи на всі факти, робимо висновок, що Playstation таки поставила на паузу всю свою діяльність у росії. Сподіваюся, що ненадовго. Ні, не тому, що я чекаю на їхнє там відновлення. Боже впаси! Я маю надію, що компанія вже працює над тим, щоб повністю і без втрат вивезти бізнес з території росії. Нам же не потрібне здорожчання продукції Playstation в Україні просто тому, що компанія втратила активи в іншому регіоні світу, правда?

Що відбувається в Україні

А тепер перенесемося до українського регіону. Ми не можемо не зважати на величезну роботу Playstation, яку вона провела для українського регіону. Величезна їм подяка і за українське маркування дисків, і за українську локалізацію спочатку PS App, а потім — PS4/5 та Playstation Store. Але зараз поки що відсунемо це у бік, щоб сконцентруватися на представництві Playstation в українських соцмережах.

Українські сторінки Playstation, а вони є у фейсбуці та інстаґрамі, теж не наповнюються з 23 лютого, як і росіянські. Коментування і там, і там — неможливе. Але можна побачити у коментарях кілька картинок і вимог від українців про припинення бізнесу в росії. Очевидно, вони були опубліковані в перший день повномасштабного вторгнення росії в Україну, поки сторінки ще були відкриті.

Останній на цей час допис Playstation Ukraine у фейсбуці

Перша думка, яка напрошується — українські сторінки ведуться з москви так само, як і росіянські. Саме тому вони неактивні. Але, на щастя, це не так. Про це у твіттері під ниткою з моїм дослідженням повідомив головний редактор «На часі» Олександр Мамзуренко.

За його інформацією, сторінками в соцмережах для Playstation Ukraine керував пресофіс у Києві. Але свої дії вони узгоджували з московським офісом, бо такою була політика компанії. Що не добре.

Особисто я пам’ятаю, як в одному з конкурсів, який проводила компанія, у правилах була прописана правова колізія — «конкурсні роботи не повинні порушувати законодавство України ТА рф». Я вже мовчу про те, що робить «законодавство рф» у конкурсі, який проводиться українським офісом на території України. Але, грубо кажучи, якби ви відправили на конкурс роботу, в якій Крим називаєте українською територією, ваша робота була б не допущена до конкурсу, бо така заява суперечить законодавству рф. Чи допущена, бо за законом України Крим є українським? В цьому й полягає правова колізія. У ті часи я підіймав це питання. Не знаю, чи це через мене, втім невдовзі компанія у правилах забрала слово «Україна» взагалі, залишивши слово «рф». Але варто віддати належне, що у наступних конкурсах компанія не прописувала «рф», наголошуючи на виконанні лише законодавства України.

Витяг з правил конкурсу Playstation Ukraine, який проходив у квітні 2019 року

Ще одні мої сподівання полягають у тому, що орієнтація на московський офіс невдовзі зміниться, і український регіональний офіс узгоджуватиме дії вже з головним європейським офісом. Ще один варіант — із британським, бо, наскільки мені відомо, саме британська команда займається модерацією та наповненням українського Playstation Store. Думаю, мали б спрацюватися. Також я підозрюю, що відсутність активності на українських сторінках Playstation пов’язана саме з переорієнтацією на інші офіси, які могли б перший час допомагати українській пресслужбі робити свою роботу.

Розумію, все заплутано. У всьому винне надзвичайно потужне московське лобі. Наше завдання його зруйнувати. Хоча… схоже, у нас уже вийшло. Та це не причина зупинятися.

А що стосується техпідтримки, то так, для українського регіону техпідтримка сидить у москві. І оскільки московська техпідтримка працює на два боки — український і росіянський, на відповідь доводиться чекати нерідко тиждень. Підозрюю, що у всьому винна велика кількість звернень від русні, яка хоче розв’язати свої питання з неробочим Playstation Store на території росії.

І останнє моє сподівання у цій статті. Що і техпідтримка в українського регіону з’явиться своя. Тоді зв’язок з москвою обірветься повністю. А там і ми зможемо лобіювати власні рішення і, можливо, українську локалізацію відеоігор. Принаймні, від студій, що входять до сімейства Sony.

Висновки

Підіб’ємо підсумок згідно з результатами, які я отримав під час моніторингу ЛИШЕ соцмереж.

  1. Український Playstation Store працює, росіянський — ні.
  2. Український регіон Playstation отримав нові переваги підписки Playstation Plus, росіянський — ні.
  3. В Україні можна купити цифрові копії ігор, в росії — ні.
  4. В Україні можна купити дискові копії ігор, в росії скоро таку можливість матимуть геть не всі через нелегальні постачання (контрабанду), підвищення ціни та недостатню кількість цих копій.
  5. Техпідтримка погано працює і в Україні, і в росії через причини, названі вище.
  6. Українці отримали локалізацію PS4/5, яка буде підтримуватися, як і інші мовні версії, до кінця життєвого циклу консолей; а росіянська локалізація скоро не буде отримувати доповнення.
  7. В Україну продовжать завозитися диски й уся інша продукція Playstation через українського дистриб’ютора ERC Gaming Distribution; росія ж отримала бан від Playstation, і все, що продаватиметься на території країни окупантів, буде неофіційним, набагато дорожчим, а кількість товару буде меншою за довоєнні показники.
  8. Соцмережі Playstation не працюють ні в Україні, ні у росії, але український пресофіс точно відновить свою роботу, а російський — ні, у зв’язку з припиненням операцій Playstation на території росії та блокування росією соцмереж Facebook, Instagram, Twitter.

Ніколи

Ось такий вийшов аналіз. Особисто мені він додає надії, що український відеоігровий сеґмент тільки укріплюватиметься і ставатиме більш впливовим на світовому ринку. Що дозволить нам отримати перевагу та диктувати вже власні правила.

Тож тримаймося. Не забуваємо насолоджуватися життям. Дозволяємо собі пограти кілька годин у відеоігри. Підтримуємо ЗСУ грошима й діями. І все буде Україна.

Слава Україні!

HoFTeR, кімната #503

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...