Реклама

🎮 Гра, в якій можливо ВСЕ

Поговоримо про настільні рольові ігри :)
Čytaty latynkoju
🎮 Гра, в якій можливо ВСЕ
  1. Головна
  2. Ігри
  3. 🎮 Гра, в якій можливо ВСЕ
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0
Поговоримо про настільні рольові ігри :)

Ми завжди говоримо про відеоігри, як найлегший спосіб цікаво провести час та поринути у безліч історій. Але чому не зануритися глибше, до джерел та того з чого це все пішло. Як деякі могли здогадатися, то мова зараз піде про настільні рольові ігри.

Так що ж таке ці рольові ігри? Ні, це не «Каркассон», «Монополія» та навіть не шахи з шашками. Тож, настільна рольова гра —  вид рольової гри з мінімальним використанням антуражу та активним використанням дайсів.

Розберімося на зрозумілих прикладах. Ви ж знаєте, що таке комп’ютерні рольові ігри? Принаймні ми дуже сподіваємося на це.  А тепер уявімо ситуацію, що у Відьмаку ми можемо вичистити Нільфів з Білого Саду, в Кіберпанку маємо змогу врятувати Джекі, а в першому Фоличі обійтися без водяного чипу. Грубо кажучи, зробити щось таке що не сильно було передбачено сюжетом та механічними обмеженнями, але виглядало б логічним?

Зрозуміло, що жоден розробник відеоігор не зможе надати настільки велику варіативність проходження ігор, принаймні поки. Тому якщо є бажання відчути себе героєм якоїсь пригоди, то пропонуємо поринути у світ настільно-рольових ігор.

Ви точно мали чути хоч про одну з цих систем. Наприклад D&D або Підземелля та Дракони. Камон, це було в «Теорії Великого Вибуху». Це було в Бордерлендс.  Та ви навіть грали в ігри, які були засновані на основному Всесвіті D&D. Не пригадуєте? Neverwinter, Baldur’s Gate і тому подібне.

Так от, уперше D&D було випущено в січні 1974 року компанією TSR, Inc. Відтоді гра пережила значну кількість перевидань і кілька редакцій правил. Поточна редакція правил називається Dungeons & Dragons 5 (2014). D&D є найпопулярнішою настільною рольовою грою у світі й здійснила значний вплив на масову культуру та фентезі.

Тепер можна й до суті переходити. Настільно-рольові ігри це коли купка друзів збирається разом, обирають собі правила для гри, персонажів та обирають собі ведучого. Історія обирається в безлічі готових пригод, котрі є під безліч різноманітних систем або вигадується самим майстром. Саме так називається в НРІ ведучий гри.

До речі, є також системи й без ведучого, для одного гравця та й взагалі їх існує величезна кількість. Але ця інформація точно не для цього випуску.

Зазвичай, гра виглядає приблизно так: майстер розповідає вам захопливу історію, описуючи все що відбувається навколо. Лише уявіть таку картину: “Ви бачите перед собою величезну печеру, але щоб дістатися до неї потрібно переплисти бурхливу річку. Що будете робити?”. І тут ви з друзями починаєте мізкувати над різноманітними варіантами, що можна зробити та як дістатися до потрібного місця. Аж поки хтось з гравців не згадає про те, що в раси його персонажа є крила.

“Майстре. чуєш, в мого персонажа є крила? Я можу перелетіти на інший бік річки?”. І проблеми вирішиться найпростішим способом.

Але що робити якщо крил немає? Можливо, хтось з вас виявиться атлетом і заявить що він зможе переплисти річку. І тоді ця проблема вирішиться… Приблизно як в більшості комп’ютерних ігор, принаймні покрокових.  За допомогою генератора випадкових чисел! Що-що, кажете за допомогою кубів? Нагадуємо, що монетка та куби – це той самий генератор випадкових чисел. Яка несподіванка!

Так що робити з цією клятою річкою? Зазвичай система або майстер, або майстер за допомогою системи, визначають складність ситуації та дають інформацію які кубики вам необхідно кинути, а також які характеристики вашого персонажа будуть використовуватися для перевірки. Кубики падають на стіл і вирішують долю вашого персонажа, адже саме за ними буде розраховуватися чи переплив ваш персонаж річку, потонув там чи сталася якась загадкова подія.

Сподіваємося, подібний приклад був для вас зрозумілий. Звичайно, набагато краще, буде спробувати пограти у настільно-рольові ігри власноруч. На крайній випадок можна глянути як це роблять інші, наприклад на найбільш популярному ігровому шоу Critical Role. Нагадуємо, що це в першу чергу шоу для розваги глядачів. Не варто очікувати, що всі майстри будуть поводитися як Метт Мерсер, а гравці – як його гравці.

Не знаєте англійської? Співчуваємо, але можемо зрозуміти. На теренах українського Ютубу також є подібні канали, наприклад «Dice&Bones». Там і на ігри можна подивитися, і детальніше про «Підземелля та Дракони» дізнатися.

Зазначимо, що окрім класичних «Підземель та Драконів» існує безліч інших систем, котрі дозволять вам втілити будь-які ваші фантазії та потаємні бажання. ПОВЗ ЛОГО D&D ПРОЛІТАЮТЬ ЛОГОТИПИ ІНШИХ СИСТЕМ Це, до речі, архіважливо. Ви ж не забиваєте цвяхи лопатою та не копаєте молотком? От так і не потрібно використовувати для лавкрафтіанської гри D&D, краще дістаньте з полички рулбук Call of Ctulhu. А систем, як ви вже бачили, існують сотні.

Є системи з цілими окремими всесвітами – як сімейства, наприклад Warhammer Fantasy Battles чи Lord of the Rings. Так, до прикладу є система Age of Sigmar: Soulbound, де ви будете виступати за героїв обраних самими Богами. Є також системи й для окремих жанрів:  детективів, трешових розваг та атмосферних горорів. Системи для всього. Навіть для єнотів, що викрали автомобіль і намагаються ним керувати. Якщо таке вам цікаво, то гляньте на систему під назвою Crash Pandas. Сподіваємося, вам також буде приємно дізнатися й про українську систему, котра є доволі популярною. Архетерика дозволяє зануритися у світ вікторіанської епохи, з дрібкою таємних спільнот та містичних ритуалів.

Пограти в НРІ зараз куди легше, ніж на світанку їх становлення. Не потрібно шукати компанію серед друзів, вмовляти їх читати трьохсотсторінкові талмуди правил. Хоча якщо бажаєте, то ми забороняти вам цього не можемо.

Також в Україні існують клуби, куди кожен охочий може записатися на гру. Зазвичай це коштує трохи грошей, але не більше ніж сходити в кіно чи на футбол.  Іноді також декілька сесій гри можна зіграти на фестивалях та конвентах, при чому зовсім безплатно. Редактори Ігрової Вулиці, наприклад, могли зіграти на Comic Con. Шкода що часу для цього було зовсім мало.

Зіграти в D&D або популярні системи можна навіть не встаючи з вашого улюбленого крісла. Розумні люди для цього вигадали десятки програм, віртуальних столів, голосовий та відеозв’язок. Ви все ще вагаєтеся чи потрібно це вам? Тоді рекомендуємо перечитати цей матеріал знову та впевнитесь у цьому рішенні. Повірте, ви не залишитеся розчарованим.

 

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...