Як повідомлялося раніше, Square Enix продала Embracer Group низку своїх ігрових студій, а також права на окремі ігрові франшизи за 300 мільйонів доларів США.
Для багатьох такий крок японського видавця був незрозумілим, оскільки навіть “маленька інді-студія” Bungie, що на сьогодні в своєму каталозі має лише одну актуальну гру, змогла продати себе Sony за 3,6 мільярда доларів США.
Більше того, на продаж були виставлені виключно так звані “західні студії” Square Enix, разом із популярними франшизами на кшталт Tomb Raider та Deus Ex.
Як це часто буває у житті, винними у всьому є гроші. А точніше їх відсутність.
Проблеми Square Enix в якості видавця тривають вже не перший рік: якщо орієнтовані переважно на азійський регіон франшизи є стабільно успішними та прибутковими, про інші проєкти такого сказати не можна.
Не зважаючи на солідні продажі у 38 мільйонів копій, остання трилогія-перезапуск Tomb Raider далека від статусу фінансового успіху. Зокрема, рентабельність Crystal Dynamics за 2021 рік оцінюється у 3,6%, в той час як середній показник внутрішніх студій Square Enix за аналогічний період складав 14,2%.
Своєю чергою, якщо реліз The Quiet Man можна було б назвати провальним, то партнерство із Marvel виявилося для Square Enix просто нищівним.
Так, попри позитивні відгуки як гравців, так і критиків щодо Marvel’s Guardians of the Galaxy, її сукупні продажі були значно меншими за очікувані.
Разом із невдалим релізом та безперспективною підтримкою Marvel’s Avengers, спроба повторити успіх Marvel Cinematic Universe у царині відеоігор завершилася для Square Enix чистими збитками у розмірі 200 мільйонів доларів США.
Вочевидь, попередня стратегія видавця щодо експансії на західний ринок шляхом придбання відомих франшиз, м’яко кажучи, не спрацювала. А тому у Square Enix цілком логічно вирішили просто зосередитися на тому, що вміють робити найкраще.