Реклама

🤓 Як грати у відеоігри та мати з того якусь користь

Математика дуже важлива і водночас доволі нудна. Проте вчити її можливо, граючи в улюблені ігри.
Čytaty latynkoju
🤓 Як грати у відеоігри та мати з того якусь користь
  1. Головна
  2. Ігри
  3. 🤓 Як грати у відеоігри та мати з того якусь користь
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0
Математика дуже важлива і водночас доволі нудна. Проте вчити її можливо, граючи в улюблені ігри.

Математика. Я знаю багатьох людей, котрі починали засинати лише при цьому слові. Їм завжди здавалося, що це нудно і  мало де знадобиться в житті. А якщо я скажу вам, що можна вивчати математику за допомогою ігор?  Можливо це здасться чимось фантастичним та неймовірним, проте ідея не нова.

Деякі закордонні школи давно використовують спеціальний навчальний посібник «Вивчення математики через ігри» від Мінді Капальді.

Але почнемо здалеку.  Погодьтеся, що вивчення математики — це здобуття освіти. Всього існує  три види освіти: формальна, неформальна та інформальна. Звучить дещо  незрозуміло? Тоді спробуємо розібратися детальніше.

Формальна освіта це так добре знайоме всім просиджування за партою, розв’язання різноманітних задач разом з вчителем, спроби  вивчити та структурувати ваші знання в переповнених комірках вашого мозку. Іноді ця освіта безглузда та безжальна.  Проте вона таки виконує свою основну ціль — дати вам фундамент для подальшого вивчення предмету, а також пояснити  його суть.

Неформальна ж – це коли ви виходите з вашої школи чи універу та йдете на  курси чи гуртки. Ви робите це ціленаправленно, намагаючись зрозуміти що ж воно таке і як з ним працювати.  До речі, переглядаючи це відео ви, в якомусь сенсі, здобуваєте неформальну освіту.

І нарешті інформальна освіта. Це коли ви отримуєте знання напряму з життєвого досвіду. В кожен з цих типів освіти можна принести комп’ютерні ігри. І освіта від цього лише виграє. Але як це роблять в контексті математики?

У формальній освіті поступово починають використовувати різноманітні ігри для того, щоб вивчати математику.  Наприклад, візьмемо легендарного Кіта Девліна та його компанію InnerTube. Вони витратили декілька років для того, щоб зарелізити свою першу гру.  Їхня концепція  полягає в тому, що ви можете вивчити певні навички граючи в гру, незалежно від рівня ваших знань. Все можна налаштувати індивідуально.

Не варто забувати й про простіші речі, як от різноманітні ігри для вивчення алгоритмів, роботехніки чи подібних штук.

Глянувши на неформальну освіту, можна побачити, що зараз розродилося безліч гуртків, де вчать дітей програмування чи математиці за допомогою Minecraft. Якщо викладач не зануда та розуміється на своєму предметі, то адаптувати під це можна купу ігор та предметів. Скажімо, розповісти про математичні процеси на прикладі гри в Цивілізацію. Один з авторів тексту так й зробив. Діти отримали перемогу й знання, котрі пречудово відклалися у них в пам’яті.

А ще ж є безліч бізнес-симуляторів, які дозволяють на практиці опанувати планування, математичні процеси та засвоїти базові знання з економіки. Наприклад, хардкорний другий “Капіталізм” 2001 року.

Чи новенький Farming Simulator 22.

Проте більше нас цікавить останній вид освіти — інформальна.

Про дану  освіту мало хто знає, а замислюється  ще менше. З’явився   цей термін в 50-х роках минулого століття, серйозно ставитися до нього почали в нульових, а в Україну він прийшов лише у 2017-му році. Саме тоді в переліку видів освіти з’явилася «інформальна освіта». Але це була, швидше, данина моді й на практиці в українських державних закладах вона жодним чином не застосовується.

Саме до інформальної освіти можна віднести здобуття та засвоєння певних навичок, просто граючи в ігри. Щоправда, грати тре свідомо, виокремлюючи математичні приколи серед купи розважальних елементів.  Поки ми бездумно граємо,  щось вивчити у нас навряд чи вийде. Та попри це, можливості ігор в  інформальній освіті й справді безмежні. Адже єдине, що знадобиться вам — природна допитливість і улюблена гра.

Беремо,  до прикладу, Minecraft. Бачили в лівому кутку  незрозумілі цифри? Якщо ви будете рухатися, то кожна з цих цифр буде видозмінюватися. Але як це працює? На чому воно базується? Подібне зветься числовою прямою, в Minecraft за допомогою неї можна повідомити своїм друзям місцеперебування.

Або ж візьмемо щось складніше. Одну з культових стратегій — StarCraft. Синглову частину одразу відкидаємо та ліземо в мультиплеєр. І перше, що нас зустрічає — купа цифр та розрахунків. Та-а-ак, якщо побудувати робітника, то він зайвих тридцять секунд приноситиме мені ресурси. Але будинок відкриває шлях до нових можливостей. І що тоді вигідніше? Треба рахувати.

По цьому навіть є окрема книга — «Математика в StarCraft». Якщо у вас руки з дупи, то ця книга їх не вирівняє. Проте рейт підняти трохи допоможе, просто через те що тепер ви будете розуміти базові економічні процеси, за допомогою яких працює гра.

Ще один  чудовий  приклад це Frostpunk. Є задачка — декілька десятків робітників та один генератор. Скільком з них потрібно добувати вугілля, щоб не замерзнути вночі? Робити будівлі  чи добувати метал, щоб зробити мінімальні запаси? І подібних дилем в цій грі безліч, проте більшість з них можна вирішити математичним підрахунком.  Я от довго не міг зрозуміти як нафармити їжі до перших заморозків, аби не померти з голоду. Числа просто не сходилися, здавалося що це неможливо.

Тоді я поліз в  механіки. Рахувати доводилося багато, проте все виявилося банально та просто. Навіть не використовуючи дитячу працю, хоч і довелося перебудовувати місто з нуля для оптимізації процесів.

Але припиняймо перелік, бо це може затягнутися надовго. Ідею ж ви вловили, чи не так? Для того, щоб чогось навчитися — потрібно грати осмислено. Та й загалом — «open mind» — важлива навичка, котру потрібно в собі підтримувати, розвивати та застосовувати не лише в іграх.

І от здається, що все чудово і ми отримуємо знання. Але є одне “але”, вони абсолютно не структуризовані та не дають міцного «фундаменту». Проте ніхто не заважає прийти з зацікавившими вас питаннями до вчителя чи ментора, щоб розібратися та розкласти все по поличках.

А ще одна проблема в тому, що подібні знання мають дуже мало спільного з «класичною» математикою, котру викладають нам в школах. Проте це не стільки проблема ігор, скільки негнучких підходів до навчання.

Тому радимо насолоджуватися іграми та іноді заглядати на територію Ігрової Вулиці, адже у нас завжди знайдеться щось цікаве. До нових зустрічей!

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...