🤑 Kapitalizacija Xiaomi sklala biľš niž $100 mlrd

Читати кирилицею
🤑 Kapitalizacija Xiaomi sklala biľš niž $100 mlrd

Kapitalizacija Xiaomi

U 2010 roci pidpryjemeć Lej Czjun zasnuvav kompaniju Xiaomi, jaka specializujeťsja na vyrobnyctvi elektronnoї tehniky — smartfoniv, prystroїv dlja domu ta inšyh ğadžetiv.

Z počatku zasnuvannja kompanija mala nuľovu prybutkovisť svogo mobiľnogo biznesu, tobto smartfony prodavalysja za sobivartistju. Odnak vže z časom vartisť kompaniї na 2012 rik stanovyla blyźko $4 miľjardiv, a do  seredyny 2013 roku vartisť kompaniї zbiľšylasja do $10 miľjardiv.

A 2018 roku kompanija bula vyznana najpopuljarnišym brendom smartfoniv v Ukraїni.

Neščodavno kapitalizacija Xiaomi dosjagla novoї rekordnoї vidmitky — $100 miľjardiv. Akciї kompaniї pidnjalyś na 9% na torgah v Gonkongu, zavdjaky čomu j zbiľšylaś vartisť Xiaomi.

Kompanija namagalaś dosjagnuty cijeї vidmitky šče z 2018 roku, koly vyjšla na publični torgy. Odnak dva roky tomu її akciї projšly na biržu za cinoju $2,17 — todi kompaniju ocinyly v $54 miľjardy.

Čytajte takož: 🛰 Xiaomi zapustyla kameru smartfona Mi 10 Pro v kosmos i zrobyla foto Zemli

Zavdjaky tomu, ščo Xiaomi vključyly v gonkongśkyj indeks Hang Seng Index, akciї kytajśkogo brendu tehniky podorožčaly v biľš niž dva razy. A ćogo misjacja pid čas festyvalju onlajn-šopingu Double 12 ocinka Xiaomi zbiľšylaś šče na 20%.

Zgidno z ostannimy zvitamy kompaniї, її prodaži zbiľšylyś na 34,5% i dosjagly $11 miľjardiv, a čystyj prybutok dosjag $740 miľjoniv — tobto biľš niž 90%, aniž bulo raniše.