Kyjanyn stvoryv Telegram-bota, jakyj vidstežuje jakisť povitrja u misti

Читати кирилицею
Kyjanyn stvoryv Telegram-bota, jakyj vidstežuje jakisť povitrja u misti

Jak pyše AIN.UA, pislja čergovogo smogu nad Kyjevom, hlopeć vyrišyv stvoryty bota u Telegram. Vin rozkazuje kyjanam pro jakisť povitrja v misti ta vmije poperedžuvaty, jakščo jakisť pogiršylasja nastiľky, ščo ce nebezpečno.

Jak pracjuje Telegram-bot

Raniše zabrudnennja povitrja možna bulo monitoryty na mapi Deržavnoї sanitarno-epidemiologičnoї služby, ale cej servis vže ne pidtrymujeťsja.

«Bot pokazuje userednene značennja dlja mista. U mene i kiľkoh druziv je «rozumni budynky» z datčykamy. Ja zbyraju ci dani v riznyh častynah mista, obrobljaju na serveri i viddaju botu, a vin informuje ljudej», rozpovidaje rozrobnyk.

Bot obrobljaje dani vid šesty datčykiv PurpleAir: dva na livomu berezi, čotyry na pravomu. Ljubomyr zaraz namagajeťsja zv’jazatysja z vyrobnykom takyh datčykiv, ščo b diznatysja, skiľky vśogo korystuvačiv v Kyjevi. Možlyvo, takym čynom vdasťsja pidključyty do botu biľše danyh. Detektory zamirjajuť sumiš ridkyh i tverdyh častynok v povitri (PM2.5).

Bot onovljuje dani raz na godynu, zabrudnennja vymirjujeťsja za amerykanśkym standartom EPA, u ńogo čotyry rivni:

  • Vid 0-50 — vse dobre. Guljajte, zajmajtesja sportom;
  • Vid 51-100 — ryzyk neznačnyj. Guljajte, provitrjujte prymiščennja na korotkyj čas;
  • Vid 101-150 — je ryzyk dlja zdorov’ja. Ne guljajte bez potreby i ne provitrjujte prymiščennja;
  • Biľše 150 — nebezpečno vyhodyty na vulycju bez zahysnoї masky.

Jakščo indeks pidnimeťsja vyšče 101 — bot povidomyť korystuvačam pro nebezpeku. Za slovamy rozrobnyka, bot pracjuje vže dva tyžni i vže dviči serednij indeks po mistu zminjuvavsja na 110 i 118.

Do slova, «Oščadbank» zapustyv«Oščadbank» zapustyv čat-bota v Telegram čat-bota u mesendžeri Telegram, jakyj dostupnyj za im’jam @Oschadbot. Na čerzi — zapusk čat-botu v Facebook-mesendžeri.