Jak ukraїnci vytračatymuť košty v «Čornu p’jatnycju» — doslidžennja

Читати кирилицею
Jak ukraїnci vytračatymuť košty v «Čornu p’jatnycju» — doslidžennja

Vydannja RAU navodyť golovnyj vysnovok, jakyj robljať analityky Picodi za rezuľtatamy doslidžennja. Vin poljagaje v tomu, ščo seredńostatystyčnyj spožyvač ne nalaštovanyj vtračaty možlyvosti zaoščadyty na pokupkah.

Prypuskajuť, ščo ce rezuľtat gramotnyh dij marketologiv, adže šče kiľka rokiv tomu «Čorna p’jatnycja» v Ukraїni ne vyklykala takogo ažiotažu, jak u SŠA čy Velykobrytaniї. Blyźko 1/3 opytanyh ukraїnciv ziznalysja, ščo obov’jazkovo viźmuť učasť u rozprodaži v ćomu roci. Serjoznisť namiriv pidtverdžujuť j inši cyfry.

Na pytannja «Jak vy gotujetesja do rozprodaživ lystopadu»:

  • 53% spožyvačiv vidpovily, ščo vidkladajuť groši na taki vytraty zazdalegiď;
  • 34% i zovsim zbyrajuťsja skorystatysja kredytom na pokupku dorogyh tovariv;
  • tiľky 13% opytanyh zarobljajuť dostatńo, ščob zdijsnjuvaty dosyť velyki pokupky. Do takyh  perevažno vidnosjať pobutovu tehniku i elektroniku, jaki znahodjaťsja u topi prodaživ Black Friday ostanni kiľka rokiv.

Ščo nalaštovani prydbaty ukraїnci v dni rozprodaživ

Ukraїnci zbyrajuťsja z usijeju serjoznistju pidijty do pokupok v cej deń. Biľšisť opytanyh (51%) planujuť prydbaty 2-3 tovary z rozprodažu, a 25% gotovi vytratytysja na 5 i biľše neobhidnyh u pobuti rečej. Pry ćomu 38% vže znajuť, ščo kupljať na rozprodaži, a 62% kupljať te, na ščo buduť najvygidniši znyžky.

Na Zahodi «Čorna p’jatnycja» duže dorečna dlja spožyvača. Same v kinci lystopada bagato ljudej planujuť znajty na polycjah magazyniv podarunky do Rizdva za znyženymy cinamy. Analityky Picodi takož poprosyly ukraїnciv vidpovisty, zarady čogo vony vyrušajuť na šoping v najbiľš «garjačyj» deń v roci ta dlja kogo kupujuť. Otže:

  • 27% opytanyh ziznalysja, ščo, zokrema, kupujuť podarunky do rizdvjanyh i novoričnyh svjat;
  • 80% pokupciv v osnovnomu kupujuť ščo-nebuď dlja sebe;
  • 30% — novynku dlja domu.

Pro reaľni ta fiktyvni znyžky

Čyslenni statti v interneti vykryvajuť magazynni hytrošči, jaki poklykani pryvernuty uvagu pokupciv. Odnak 93% opytanyh ziznalysja, ščo vmijuť z uśogo riznomanittja promo-akcij znahodyty reaľni znyžky. Tiľky 7% poskaržylysja na te, ščo, na їhnju dumku, vsi znyžky v Black Friday fiktyvni ta ne zaslugovujuť na uvagu.

Za vnutrišnimy danymy Picodi v mynuli roky serednja znyžka v ukraїnśkyh magazynah v «Čornu p’jatnycju» stanovyla 66% – cyfra dosyť realistyčna.

Black Friday  v cyfrah

  • 93% opytanyh dovirjajuť rozprodažam i vmijuť znahodyty reaľni znyžky;
  • 62% opytanyh pokladajuťsja na znyžky i poky ne vyznačylysja z tym, ščo same hočuť kupyty;
  • 53% opytanyh vidkladajuť groši na «Čornu p’jatnycju» zazdalegiď;
  • 51% opytanyh gotovi kupyty 2-3 tovary na rozprodaži.

Do reči, mynulogo roku «Pryvatbank» prozvituvav«Pryvatbank» prozvituvav pro rezuľtaty «Čornoї P’jatnyci» pro rezuľtaty «Čornoї P’jatnyci». Bank opryljudnyv rekordni pokaznyky nadannja kredytiv ta poslugy «Oplata častynamy».