Investyciї v ukraїnśki IT-kompaniї mynulorič vstanovyly rekord

Читати кирилицею
Investyciї v ukraїnśki IT-kompaniї mynulorič vstanovyly rekord

Pislja spadu v 2016 roci, v Ukraїni sposterigajeťsja rekordne zrostannja investycij – zagaľnyj obsjag investycij v ukraїnśki IT-kompaniї stanovyv $265 mln za 2017 rik, ščo vtryči (na 231%) biľše pokaznykiv 2016 roku.

Jak rozvyvajuťsja IT-kompaniї

Zgidno z doslidžennjam, u 2017 roci bulo ukladeno 44 ugody, a v 90% z nyh peredovymy buly inozemni investycijni fondy (napr. General Catalyst, IVP, Spark i Almaz Capital), ale za učastju ukraїnśkyh investoriv. Inozemnyj kapital sklav 96% zagaľnogo obsjagu investycij, pry tomu ščo v 2016 roci i raniše rozpodil zovnišńogo i lokaľnogo kapitalu bulo praktyčno rivnym.

Zagaľnyj obsjag investycij v ukraїnśki IT kompaniї za ostanni 5 rokiv stanovyv $630 mln, v tomu čysli za učastju providnyh svitovyh investoriv, ščo svidčyť pro rozvytok i stijkisť galuzi v umovah ekonomičnyh i polityčnyh problem kraїny. Govorjačy pro džerela ranńogo finansuvannja, eskpert zaznačyv, ščo u 2017 roci ukraїnśki startapy zalučaly investyciї peredusim vid venčurnyh fondiv (90%), a takož vid angeliv (6%) i na kraundfandingovyh platformah (3%).

Najbiľšymy rozkrytymy ugodamy 2017 roku staly $110 mln investycij v Grammarly (vid General Catalyst, IVP i Spark Capital), $30 mln v BitFurry (vid Credit China Fintech Holdings), $10 mln v Petcube (vid Almaz Capital, Y Combinator, AVentures Capital, U.Ventures, Digital Future i in) i 7 mln dol. v People.ai (vid Lightspeed Venture Partners, Index Ventures, Shasta Ventures, Y Combinator, SV Angel).

Nagadajemo, ščo inozemnyj kapital stanovyvStalo vidomo, jak zrosly investyciї v ukraїnśki IT-kompaniї 96% zagaľnogo obsjagu investycij. U 2016 roci i raniše rozpodil zovnišńogo i lokaľnogo kapitalu bulo praktyčno rivnym. Zagaľnyj obsjag investycij v ukraїnśki IT-kompaniї za ostanni 5 rokiv stanovyv 630 mln dolariv, v tomu čysli za učastju providnyh svitovyh investoriv, ščo svidčyť pro rozvytok i stijkisť galuzi v umovah ekonomičnyh i polityčnyh problem kraїny.