Resurs TEXTY zapustyv interaktyvnyj instrument monitoryngu vugillja na miśkyh TES

Читати кирилицею
Resurs TEXTY zapustyv interaktyvnyj instrument monitoryngu vugillja na miśkyh TES

V čomu suť problemy, jaka vidstežujeťsja

Blyźko tretyny ukraїnśkoї elektroenergiї generujeťsja na vugiľnyh TES abo TEC. Polovyna cyh stancij pracjuje na vugilli najvyščoї jakosti – antracyti. Prote veś antracyt vydobuvaly na Donbasi, na terytorijah, ščo nyni zdebiľšogo je okupovanymy pivnično-shidnym «susidom».

Pry formuvanni taryfu na elektroenergiju v ukraїnśkyh mistah vyrahovujeťsja vartisť vugillja. Nackomisija z reguljuvannja energetyky vyrišyla rahuvaty cinu vugillja za svitovymy cinamy, zakladenymy u formulu «Rotterdam+». Ideja poljagala v tomu, ščob vyrobnykam elektroenergiї vystačalo koštiv, aby kupuvaty antracyt u sviti. Prote vyrobnykam elektroenergiї bulo prostiše prodovžuvaty kupuvaty vugillja z okupovanoї terytoriї, a nadlyškovi košty vykorystovuvaty dlja vlasnogo zbagačennja. Vidtak rozryv torgiveľnyh zv’jazkiv z okupovanoju terytorijeju vyklykav ščupynku «antracytovyh» TES ta potrebu u migraciї na tak zvane «gazove» vugillja.

Pereobladnaty «antracytovi» stanciї na robotu z gazovym vugilljam, jake vydobuvajeťsja na pidkontroľnij Ukraїni terytoriї, na praktyci vyjavylosja deševše, niž kupuvaty antracyt za kordonom. 2 stanciї – Zmiїvśka TES ta Myronivśka TES – častkovo perejšly na gazove vugillja. Tryvaje pereobladnannja na Prydniprovśkij TES.

Ščo daje rozrobka komandy TEXTY

Za dopomogoju interaktyvnogo instrumentu možna vidstežuvaty operatyvni dani pro zapasy vugillja na stancijah, ta ocinjuvaty, naskiľky švydko stanciї perehodjať na gazove vugillja, jake vydobuvajeťsja v Ukraїni.

Kožnogo robočogo dnja Minenergovugillja publikuje dani pro zapasy palyva na stancijah. Interaktyvnyj sajt daje grafične vidobražennja pro vsi funkcionujuči TES (okrim Zuїvśkoї, ščodennyh danyh pro jaku nemaje), ta pro 6 najbiľšyh TEC, jaki pracjujuť na vugilli. Čym menše vugillja zalyšajeťsja na stanciї, tym vyšču pozyciju posidaje stancija u spysku. Minenergovugillja skladaje detaľni plany napovnennja skladiv TEC i TES vugilljam. Linija grafiku staje červonoju, jakščo zapasy stajuť menšymy vid 90% zaplanovanogo na potočnu datu zapasu. Peregljanuty vsi ci dani možna na sajti proektu.

Resurs TEXTY zapustyv interaktyvnyj instrument monitoryngu vugillja na miśkyh TEC