Реклама

🧠 Мультитаскінг шкодить нашій продуктивності?

Čytaty latynkoju
🧠 Мультитаскінг шкодить нашій продуктивності?
  1. Головна
  2. Техно
  3. 🧠 Мультитаскінг шкодить нашій продуктивності?
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0

Чи думали ви колись, що мультитаскінг — це круто? Або чи пам’ятаєте цю класичну метафору «як Юлій Цезар», що описує здатність робити кілька справ одночасно?

Так ок, забудьте 🙂

Насправді мультитаскінг лише створює ілюзію ефективності.

📉Людський мозок не призначений для мультитаскінгу.

Нейробіолог з MIT Ерл Міллер зазначає, що наш мозок просто не здатен якісно виконувати кілька задач одночасно. Коли ми намагаємося «мультитаскити», ми швидко переключаємося між завданнями, що створює когнітивні витрати і знижує нашу продуктивність. 

🫣 Дослідження Університету Лондона показало, що під час мультитаскінгу рівень IQ знижується так само, як і після безсонної ночі або вживання марихуани.

🧠 Мультитаскінг змушує наш мозок працювати гірше.

Кожного разу, коли ми відповідаємо на повідомлення чи перевіряємо пошту, наш мозок отримує швидку дозу дофаміну — гормону задоволення. Це створює петлю, де наш мозок постійно шукає нові дрібні завдання, які швидко можна виконати, замість того, щоб фокусуватися на важливому.

👀 Таким чином нам здається, що ми виконали багато роботи, коли по факту не зробили практично нічого.

⚠️ Одне з джерел найбільшого зла: непрочитані повідомлення та листи

Дослідження McKinsey Global Institute показало, що працівники витрачають 28% свого робочого тижня на перевірку електронної пошти. 

Інші дослідження також доводять, що присутність непрочитаного повідомлення у пошті може знизити IQ на 10 балів. Просто тому, що це «засідає» у нас в голові.

🤔 Як позбутися негативного впливу мультитаскінгу?

📍 Встановити графік перевірки пошти та месенджерів — тричі на день, наприклад, вранці, в обід і перед закінченням робочого дня. 

📍Вимкнути сповіщення на телефоні та перевіряти його в чітко визначений час.

📍Фокусуватися на одній задачі за раз. Як тільки ми зосереджуємось на одній справі, наш мозок використовує менше енергії, і нам стає легше виконувати завдання ефективніше.

😟 А ще, мультитаскінг шкодить здоров’ю мозку. Дослідження Університету Сассекса показали, що люди, які часто намагаються зробити кілька справ одночасно, мають знижену щільність сірої речовини в області мозку, яка відповідає за емоційну регуляцію та емпатію.

Тут ще одна прикольна стаття на цю тему. А в нашому телегарм-каналі Netpeak Group Space ви знайдете більше корисних кар’єрних порад, ідей для підвищення продуктивності та ефективного тайм-менеджменту, а також можливості для навчання та розвитку.

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...