Реклама

🛠️ Apple не блокуватиме iPhone, які були в ремонті після оновлення на iOS 18 — пояснення

Українські ЗМІ почали розносити новину про блокування відремонтованих iPhone після оновлення до iOS 18 — вирішила пояснити, чому все не зовсім так
Čytaty latynkoju
🛠️ Apple не блокуватиме iPhone, які були в ремонті після оновлення на iOS 18 — пояснення
  1. Головна
  2. Техно
  3. 🛠️ Apple не блокуватиме iPhone, які були в ремонті після оновлення на iOS 18 — пояснення
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0
Українські ЗМІ почали розносити новину про блокування відремонтованих iPhone після оновлення до iOS 18 — вирішила пояснити, чому все не зовсім так

Нещодавно в мережі почали поширювати новину, першоджерелом якої є BetaProfiles. У ній йдеться про те, що начебто Apple блокуватиме пристрої, які були в ремонті. Українські медіа підхопили гарячу тему, але не розповіли усієї суті.

У матеріалі відображена моя незалежна думка. Вважаю, що можу писати про це, бо вже понад пʼять років пишу про Apple, слідкую за їх новинами, є професійним юзером та працювала з сервісним центром ремонту техніки Apple.

Звідки взялася новина і про що вона

Більшість українських ЗМІ розносили саме матеріал від 9to5mac, дехто посилався на BetaProfiles. Суть в тому, що зʼявилися відео і фото, де розібраний, але увімкнений iPhone (схожий на iPhone 14 Pro Max) з iOS 18 RC вимагає ввести пароль AppleID від донора. Донором на відео виступав інший iPhone.

На скрині ми бачимо дві опції: «Підтвердити з AppleID» та «Скасувати». Вже на цьому етапі новина про блокування всіх відремонтованих iPhone після оновлення до iOS 18 немає сенсу. Проте продовжмо розбиратися.

В оригінальній новині від 9to5mac журналісти зазначають, що Apple додає таку функцію для перевірки оригінальності деталей iPhone. І для того, щоб боротися з незаконними сервісними центрами без сертифікації, які можуть використовувати як донорів крадені чи знайдені заблоковані iPhone.

Контекст, який варто взяти до уваги

На фоні розповсюдження цієї новини Apple просуває і розширює програму саморемонту.

У США всі охочі можуть взяти в оренду набір для професійного ремонту iPhone, який коштує недешево, але він дає доступ до усіх професійних інструментів, підібраних під вашу модель. Це корисно, якщо живете у віддаленому регіоні, де немає можливості сходити в Apple Store і здати пристрій у ремонт, або просто ви кайфуєте від розбору смартфонів.

Також Apple запускає в ЄС можливість встановлювати програми зі сторонніх магазинів застосунків, оскільки дотримується вимог про недопуск монополії. Йде на поступки Франції, зазначаючи оцінку ремонтопридатності свої пристроїв в магазині та загалом підтримує лояльні відносини з ЄС, щоб спокійно продавати та заробляти.

То що ж з блокуванням відремонтованих iPhone

Якщо коротко: ви в безпеці, якщо не ставили в iPhone деталей з інших крадених пристроїв. 

Потрібно розуміти, що є поняття донора — пристрою невідомого походження, який розібрали і його деталі встановлюють на інший пристрій; а також запчастини — призначеної та виготовленої на заводі для того, щоб замінювати іншу запчастину.

Обидві мають серійний номер, але донорська запчастина вже була активована, нею хтось користувався і переважно вона коштує дешевше.

Запчастина під заміну нова, вона може бути виготовлена на тому ж заводі, що і нові iPhone, але її пропонують як заміну, тобто Apple передбачає, що її будуть ставити на інший пристрій замість чогось.

Хороший майстер у сертифікованому сервісному центрі працює з якісними запчастинами, які замовляються із заводів. Вони виготовляються для заміни, тобто в Apple нема підстав блокувати iPhone які були відремонтовані за всіма їх стандартами.

Недобросовісні майстерні скуповують неробочі, крадені, загублені iPhone дешево і розбирають їх на запчастини, які потім використовують. Від такої заміни страждає потенційний клієнт, який приходить за послугами у сервісний центр.

Проти цього бореться Apple і хоче захистити своїх споживачів.

Якщо не довіряєте мені — почитайте коментарі під дописом 9to5mac. Вони переважно позитивні щодо цієї функції, бо споживачі бояться стати жертвою поганого сервісу. І це в США, де є Apple Store.

Блокування не зовсім блокування і його можна обійти

Загалом, навіть блокування про яке так багато говорять не є блокуванням як таким. Адже на відео ми бачимо, що є кнопка «Скасувати». Тобто теоретично (поки не зробила сама не стверджую на 100%), можна поставити донорську частину і просто відмовитися від вводу AppleID. Тоді можна продовжити користуватися, але запчастина не підтягуватиме усі функції — не показуватиме відсотки акумулятор, можливо не працюватиме FaceID.

Також «недобросовісні» майстерні можуть запитувати у донорів AppleID. Адже він вводиться всього раз, після активації щойно відремонтованого iPhone. Якщо донор не крадений — це не має бути проблемою.

Ну і я більш ніж упевнена, що за місяць, максимум три, китайці та майстри у світі знайдуть як обходити це блокування. Як було з процентами акумулятора та роботою FaceID.

Як захистити себе від «блокування»

При покупці б/в iPhone обовʼязково простежте, щоб він був оновлений до iOS 18. Якщо оновлення встановлене, працює і в налаштуваннях відображається акумулятор, можна розпочинати налаштування FaceID — все має бути добре.

Якщо ж є потреба у ремонті — звертайтеся до сертифікованих сервісних центрів, або тих, хто працює виключно з оригінальними запчастинами. 

До речі в Україні працює служба підтримки Apple, тому можете уточнити все ще у них. У мене дуже приємний досвід спілкування з ними, тому щиро раджу, якщо є потреба закрити якісь питання.

Якщо раніше пристрій перебував у ремонті та не впевнені, що запчастина не крадена — тут я можу порадити не оновлюватися, або звернутися із запитом у сервісний центр, щоб отримати відповідь про походження запчастини.

Останнє вам навряд нададуть, але отримавши офіційну відмову, а потім оновившись і стикнувшись з проблемою у вас будуть підстави звернутися до суду з позовом щодо шахрайства. Я не можу стверджувати чи буде цей позов вдалий, але принаймні це якісь конкретні кроки.

Сподіваюся, що трохи послабила вашу тривожність і допомогла розібратися.

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...