Екіпаж місії NASA на Марс «повернувя на Землю» після року проведеного у симуляцій умов життя на «червоній планеті».
Минулого року чотири добровольці погодилися провести понад 12 місяців свого життя у першому змодельованому NASA марсіанському середовищі в Космічному центрі Джонсона в Г’юстоні. Їхня «подорож» розпочалася 25 червня минулого року та протривала до 7 липня цього року.
Келлі Гастон, Анка Селаріу, Росс Броквелл і Натан Джонс провели увесь цей час в надрукованому на 3D-принтері середовищі проживання як перший екіпаж проєкту космічного агентства «Аналог дослідження здоров’я і працездатності екіпажу» (Crew Health and Performance Exploration Analog або CHAPEA).
LIVE NOW: The first ever CHAPEA crew will exit the ground-based Mars simulated habitat after 378 days. https://t.co/vFESM9DUyw
— NASA’s Johnson Space Center (@NASA_Johnson) July 6, 2024
Відзначається, що команда жила і працювала у приміщенні з площею близько 157 квадратних метрів, щоб імітувати місію на Марс. Завдання першого екіпажу CHAPEA було зосереджене на створенні можливих умов для майбутніх місій на Марсі за допомогою імітації космічних прогулянок, а також на вирощуванні та збиранні овочів для поповнення своїх запасів, підтримці середовища проживання та свого обладнання.
Також учасники мусили й працювати з імітацією проблем з якими можна буде зіткнутися справжній місії на Марсі: обмежені ресурси, ізоляцію і затримки у зв’язку до 22 хвилин з Землею та ін.
Самі учасники такого експерименту відзначили, що загалом залишилися задоволені проведеним часом та подякували усім за терпіння та можливість провести таке дослідження, яке наближає Марс до нас.
У NASA наразі готуються провести ще дві місії CHAPEA, під час яких екіпажі продовжать імітувати вихід у відкритий космос, збирати дані про фактори, пов’язані з фізичним і поведінковим здоров’ям і працездатністю.