Децентралізовані фінанси, або ж DeFi, пройшли шлях від незначного напрямку у криптогалузі до глобального ринку і наразі продовжують набирати обертів. Показник об’єму DeFi демонструє постійне зростання і в Україні, адже цей ринок цікавить багатьох завдяки своїм перевагам та перспективам.
Багатьох українців цікавить і на криптовалюти ціна біткоїн це чи ефір. Каталог криптовалют біржі Binance надасть не лише цю інформацію, тут можна дізнатися й історичні вартості, обсяг торгівлі за 24 години, крипто-тренди. Завдяки Binance можна проводити транзакції з широким асортиментом цифрової валюти, комісії при цьому будуть прийнятними.
Потенціал та характеристики ринку DeFi
Проблемою традиційного фінансового ринку можна назвати централізованість: більшість інвесторів не можуть приймати рішення про те, що фінансувати, також вони отримують мізерну частину прибутку від проєктів, які отримують фінансування. Під час інвестування люди передають банкам та іншим посередникам контроль над своїми активами. Це призводить до того, що ризик і контроль залишаються у центрі системи. Рішення полягає у створенні фінансових інструментів, завдяки яким люди можуть контролювати свої активи та власні рішення щодо них.
Ринок DeFi вже пропонує ряд фінансових інструментів, які гарантують, що у будь-який час людина залишається єдиним зберігачем своїх активів. Протоколи DeFi програмованими, тобто контроль транзакцій відбувається коштом смарт-контрактів. Завдяки цьому система перетворюється на більш налаштовану та безпечну.
Традиційна фінансова система контролюється посередниками, тому нормою є обмеження доступу. DeFi характеризується прозорістю та функціями, які працюють разом безперебійно, незалежно від особи творця. Система нагадує конструктор – обмеження для будівництва немає. Можна зібрати різні комбінації задля знаходження ідеального варіанту.
Чому люди сумніваються у DeFi?
Смарт-контракти, на які покладається DeFi, можуть бути вразливими до зломів і експлойтів. Скептиків турбують ризики безпеки, пов’язані з потенційними фінансовими втратами.
DeFi-протоколи пропонують ряд фінансових послуг, але багатьма їхня цінність ставиться під сумнів: стверджується, що цінність DeFi формується не на підґрунті фундаментальних економічних принципів, а внаслідок спекулятивної торгівлі.
DeFi не має чіткої регуляторної бази, це викликає занепокоєння щодо потенційного шахрайства і захисту інвесторів.
Як буде розвиватися ринок DeFi?
Очікується, що зростання ринку децентралізованих фінансів буде різким до 2025 року. У своїх твердженнях аналітики спираються на такі аспекти ринку 2023 року, як:
- розвиток ринку стейблкоїнів;
- масштабування й розвиток пропускної здатності блокчейну;
- зростання інституційних внесків;
- еволюція ліквідності ордербуків;
- позитивна зміна потреб користувачів;
- розвиток нових позицій товарів і послуг.
Ймовірніше, 2024 рік стане сприятливим для ринку DeFi в Україні й світі, це дасть змогу надати ширшу пропозицію фінансових послуг та просунутися в різних секторах.