Після того, як Google провела свою велику та наповнену ШІ презентацію черга дійшла до Microsoft.
Компанія провела свій захід Microsoft Build і загалом навряд когось здивувала своїм акцентом на генеративному ШІ, який має вийти на перший план на програмному забезпеченні та девайсах компанії.
В рамках презентації нам представили ноутбуки, які отримали назву Copilot+ PC це власне девайси самої Microsoft та компаній з якими ведеться співпраця (Lenovo та ін.). Також нам представили нові функції на основі ШІ як ось Recall, яка допоможе вам знаходити на своєму ПК усе, що ви колись робили у минулому на своєму пристрої. Окрім цього власники Xbox теж можуть очікувати на інтеграцію своїх ігрових консолей з Copilot, який може полегшити проходження ігор.
Детальніше з усіма найцікавішими анонсами можете ознайомитися нижче.
Copilot+ PC
Copilot+ PC це власне нове бачення Microsoft щодо власного флагманського апаратного забезпечення для своєї операційної системи Windows головною особливістю якого є впровадження можливостей ШІ.
Усі ці ПК оснащені спеціальними нейронними процесорами (NPU), які забезпечують можливість використання нових функцій ШІ. Такі Copilot+ PC будуть поставлятися мінімум з 16 ГБ оперативної пам’яті та за словами Microsoft будуть у 20 разів потужніші та у 100 разів ефективнішими за попередні девайси.
Відзначається, що девайси Copilot+ PC будуть оснащені процесорами Qualcomm Snapdragon X Elite і Plus, які, за словами Microsoft мають забезпечити до 15 годин роботи в Інтернеті та 20 годин автономної роботи при перегляді відео.
Також виробники чипів Intel та AMD беруть участь у цій програмі і в подальшому варто очікувати пристрої на базі їхніх процесорів.
Щодо компаній, які стали учасниками цієї ініціативи, то серед них є Acer, Asus, Dell, HP, Lenovo та Samsung.
Відзначається, що вартість Copilot+ PC починається від $999, і деякі з цих пристроїв уже доступні для попереднього замовлення.
Surface Pro та Surface Laptop
На презентації нам представили й нові ноутбуки Surface — Surface Laptop та Surface Pro, у яких головний акцент (окрім можливостей ШІ) зроблений на продуктивності та акумуляторі.
Щодо Surface Laptop, то цей ноутбук буде доступним з 13,8- або 15-дюймовим дисплеєм та з оновленим дизайном.
Відзначається, від одного заряду він може працювати до 22 годин. Також Surface Laptop на 86% швидший за Surface Laptop 5. Пристрій отримає підтримку Wi-Fi 7, а також доволі цікаво те, що тачпад буде з тактильним зворотним зв’язком.
Щодо Surface Pro, то у Microsoft заявляють, що він на 90% швидший за Surface Pro 9. Ноутбук оснащений новим OLED-дисплеєм з підтримкою HDR. Він також має підтримку Wi-Fi 7 та оновлену фронтальну камеру. Також знімна клавіатура девайсу отримає тактильну віддачу.
Recall
Одна з нових цікавих майбутніх функцій у Windows 11 може тепер «пам’ятати», що ви робили на своєму ПК кілька тижнів тому або ж навіть місяців. Ви, наприклад зможете знайти якийсь свій чат у месенджері у конкретний відрізок часу у минулому та ін.
Користувачі можуть використовувати часову шкалу Recall, щоб «прокрутити назад» та побачити над чим вони працювали у минулому, щоб знайти потрібну інформацію.
Відзначається, що всі дані користувачів, пов’язані з Recall будуть приватними і зберігаються на пристрої і не будуть використовуватися для навчання моделей ШІ.
Редагування зображень і переклади в реальному часі
Звісно, що на нас очікує вдосконалення функцій ШІ і деякі з них будуть доступні виключно на Copilot+ PC.
Наприклад нова функція під назвою Super Resolution дозволить вам відновлювати свої старі фотографії. Тобто за допомогою ШІ вони автоматично будуть «апскейлитись» тобто зображення може ставати чіткішим, яскравішим та ін.
Copilot також зможе аналізувати ваші зображення та пропонувати ідеї для креативних композицій на ваш розсуд.
Цікавою видається й функція Live Captions, яка дозволить перекладати будь-яке аудіо у реальному часі. Це може бути відео з YouTube, чи файл на вашому ПК. На початку ця функція підтримуватиме близько 40 мов.
Xbox та Copilot
Microsoft також анонсувала інтеграцію можливостей Copilot з Xbox. Компанія хоче використовувати можливості ШІ для того, щоб полегшити гравцям проходження ігор.
Наприклад у демонстраційному відео можна побачити, як за допомогою ШІ гравець у Minecraft вчиться виготовляти меч.
Coming Soon: Copilot 🤝 Minecraft pic.
— Microsoft Copilot (@MSFTCopilot) May 20, 2024
Загалом така інтеграція має допомогти гравцям у іграх. Тобто ШІ буде реагувати на ваші запити у реальному часі та пропонувати шляхи вирішення тих чи інших проблем та допомагати гравцям навчатися внутрішньоігровим механікам.
Однак як це буде працювати з реальними гравцями наразі важко сказати, адже моделі генеративного ШІ наразі все-таки теж відомі й тим, що іноді можуть «вигадувати» відповіді, які іноді мають мало зв’язку з реальністю.